RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1682596744302

Procurare de mobilier pentru dotarea cabinetelor pentru păstrarea medicamentelor din cadrul serviciului ftiziopneumologic raional

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

numar insuficient de oferte, lipsa competitivitatii!

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
114 000,00 MDL
Până la termen
expirat
11.05.2023 09:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Procurare de mobilier pentru dotarea cabinetelor pentru păstrarea medicamentelor din cadrul serviciului ftiziopneumologic raional

Parametrii achiziției

CPV
3939100000-3 · Mobilier
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
114 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IP UCIMP DS · 114 000,00 MDL · 2023-01-01 → 2023-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
11.05.2023 · 10:45 UTC
Clarificarea condițiilor
27.04.2023 → 06.05.2023 14:00 UTC
Se primesc oferte
06.05.2023 → 11.05.2023 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
11.05.2023
Executarea contractului
18.08.2023 → 01.09.2023 00:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Procurare de mobilier pentru dotarea cabinetelor pentru păstrarea medicamentelor din cadrul serviciului ftiziopneumologic raional39100000-3
Mobilier
16 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Procurare de mobilier pentru dotarea cabinetelor pentru păstrarea medicamentelor din cadrul serviciului ftiziopneumologic raional
Mobilier pentru medicamente, (dulapuri) - 16 unitati Dimensiunile pentru dulap pastrare medicamente: - Inaltime — 1655 pina la 1755 mm - Latimea — 700 mm - Adincimea — 320 mm - Tip lacata — cu cheie
114 000,00 MDLor. Chisinau
Chisinau, SR Raionale
18.08.2023 → 01.09.2023Anulată

Întrebări și răspunsuri 1

27.04.2023 14:20 UTC · LOT1
DULAPURI DIN CE MATERIAL METALL OR PAL ??
Răspunsul autorității: Buna ziua. Dulapurile trebuie sa fie din metal. Cu respect,

Documente 1

  • Chisinau
    doar metadateSpecificații tehnice27.04.2023

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
Limani-Grup SRL84 000,00 MDLÎn examinare10.05.2023 14:33 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
Limani-Grup SRL84 000,00 MDLDecizia se examinează11.05.2023 09:00 UTC

Modificări oficiale 1

11.05.2023 10:33 UTC · Anulare · Anunț de participare
numar insuficient de oferte, lipsa competitivitatii!
numar insuficient de oferte, lipsa competitivitatii!

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True