Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1682408522976
Bunuri de igienă personală cu cota TVA 0
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
102 170,40 MDL
Până la termen
expirat
01.05.2023 06:00 UTC
Licitație electronică: 02.05.2023 09:00 UTC
Loturi
11
Oferte depuse
63
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Bunuri de igienă personală cu cota TVA 0
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 102 170,40 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 102 170,40 MDL · 2023-04-25 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
25.04.2023 · 14:13 UTC
Clarificarea condițiilor
25.04.2023 → 26.04.2023 13:00 UTC
Se primesc oferte
26.04.2023 → 01.05.2023 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.05.2023
Executarea contractului
03.05.2023 → 31.12.2023 13:28 UTC
Obiectele achiziției 11
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Săpun de toaletă solid | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 800 buc. |
| 2 | 2 | Săpun de toaletă lichid | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 800 buc. |
| 3 | 3 | Pastă de dinți | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 800 buc. |
| 4 | 4 | Periuțe de dinți | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 5 | 5 | Absorbante igienice | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 200 buc. |
| 6 | 6 | Șampon | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 800 buc. |
| 7 | 7 | Șervețele umede | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 600 buc. |
| 8 | 8 | Șervețele uscate | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 400 buc. |
| 9 | 9 | Cremă de ras | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 540 buc. |
| 10 | 10 | Balsam după ras | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 540 buc. |
| 11 | 11 | Sacoșă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 596 buc. |
Loturi 11
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Săpun de toaletă solid Săpun de toaletă solid preambalat fiecare bucată în parte, câte 100 gr./buc.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 9 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 2 | Săpun de toaletă lichid Săpun de toaletă lichid cu dozator, în ambalaj a câte 500 ml./buc.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 9 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 3 | Pastă de dinți Pastă de dinți în tuburi pe bază de plante, în ambalaj a câte 125 ml./tubul.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 19 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 4 | Periuțe de dinți Periuțe de dinți cu duritate medie, pentru adulți, ambalat fiecare bucată în parte.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 2 700,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 5 | Absorbante igienice Absorbante igienice pentru zile critice, cu aripioare, 4 picături, ambalat 10 absorbante / pachet.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 6 | Șampon Șampon pentru toate tipurile de păr pe bază de plante, în ambalaj a câte 400 ml./buc.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 9 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 7 | Șervețele umede Șervețele umede în ambalaj a câte 120 buc. în pachet.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 15 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 8 | Șervețele uscate Șervețele uscate de buzunar, în 3 straturi, ambalat a câte 10 buc. în pachet.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 1 440,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 9 | Cremă de ras Cremă de ras pentru piele sensibilă în tub, ambalat a câte 65 gr./tubul.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 10 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 10 | Balsam după ras Balsam după ras pentru piele sensibilă în tub, ambalat a câte 200 ml./tubul.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 16 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 11 | Sacoșă Sacoșă tip maiou, volum 40 kg/ buc.
Livrarea: în două tranșe !!!
I tranșă: mai - iunie 2023;
II tranșă: septembrie – octombrie 2023.
| 1 430,40 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 03.05.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
25.04.2023 14:13 UTC · Doc-te
Vor fi eliberate documentele confirmative de scutire TVA? si care sunt ele?
Răspunsul autorității: Bună dimineața. La solicitarea operatorului economic desemnat câștigător vor fi prezentate actele necesare.
25.04.2023 17:18 UTC · ambalat 10 absorbante / pachet
Va rog sa eliminati cerinta de |ambalat 10 absorbante / pachet|.
Răspunsul autorității: Bună dimineața. Aceasta este o cerință obligatorie și necesară AC, prin urmare nu poate fi eliminata.
25.04.2023 17:19 UTC · ambalaj a câte 120 buc. în pachet
Va rog sa eliminati cerinta de |ambalaj a câte 120 buc. în pachet|. Va multumesc.
Răspunsul autorității: Bună dimineața. Aceasta este o cerință obligatorie și necesară AC, prin urmare nu poate fi eliminata.
Documente 2
- anunț de participare .docx
- anunț de participare .pdf
Oferte depuse 63
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Viorica-Cosmetic | 2 | 16 640,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 13:29 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 6 800,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 12:17 UTC |
| Rodital Lux SRL | 4 | 1 170,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 09:19 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 10 | 16 146,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 07:29 UTC |
| Rodital Lux SRL | 3 | 14 360,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 09:19 UTC |
| Medglobalfarm | 5 | 2 500,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 11:37 UTC |
| IM Natusana SRL | 7 | 9 000,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 09:24 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 8 | 960,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 13:33 UTC |
| Rodital Lux SRL | 10 | 18 360,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 09:20 UTC |
| SRL Nobil Prest | 7 | 8 580,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 07:48 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 3 | 15 200,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 13:31 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 1 080,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 12:17 UTC |
| SRL Nobil Prest | 10 | 34 560,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 07:49 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 1 | 9 520,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 08:12 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 17 120,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 12:17 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 8 | 1 436,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 07:28 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 10 | 11 178,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 13:34 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 4 | 2 670,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 07:28 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 4 | 1 200,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 13:31 UTC |
| SRL Nobil Prest | 8 | 720,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 07:48 UTC |
| Medglobalfarm | 7 | 10 000,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 11:38 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 9 | 10 746,00 MDL | În examinare | 28.04.2023 07:29 UTC |
| SRL Nobil Prest | 1 | 5 800,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 07:45 UTC |
| SRL Nobil Prest | 3 | 25 880,00 MDL | În examinare | 29.04.2023 07:46 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 63) | ||||
Decizii de atribuire 63
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Nobil Prest | 9 | 8 046,00 MDL | Câștigător desemnat | 16.05.2023 13:12 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 8 316,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Rodital Lux SRL | 9 | 9 450,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 9 | 10 746,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 9 | 11 178,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 1 026,00 MDL | Câștigător desemnat | 16.05.2023 13:09 UTC |
| Rodital Lux SRL | 4 | 1 048,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SRL Nobil Prest | 4 | 1 199,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 4 | 1 200,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 4 | 2 343,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| IM Natusana SRL | 4 | 5 400,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Medglobalfarm | 5 | 2 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.05.2023 11:17 UTC |
| IM Natusana SRL | 5 | 3 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.05.2023 06:50 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 3 312,00 MDL | Câștigător desemnat | 16.05.2023 13:10 UTC |
| SRL Nobil Prest | 5 | 3 371,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Rodital Lux SRL | 5 | 3 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 5 | 4 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 5 | 5 980,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Rodital Lux SRL | 6 | 6 664,00 MDL | Câștigător desemnat | 16.05.2023 13:11 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 6 704,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SRL Nobil Prest | 6 | 8 400,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| SD SIGUR S.R.L. | 6 | 9 520,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 6 | 15 984,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Viorica-Cosmetic | 6 | 17 840,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.05.2023 12:23 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 63) | ||||
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 11
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Rodital Lux SRL | 1 | 3 800,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:07 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 6 808,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:08 UTC |
| Rodital Lux SRL | 3 | 14 360,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:10 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 1 026,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:10 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 3 312,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:11 UTC |
| Rodital Lux SRL | 6 | 6 664,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:11 UTC |
| SRL Nobil Prest | 7 | 8 112,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:11 UTC |
| Rodital Lux SRL | 8 | 560,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:12 UTC |
| SRL Nobil Prest | 9 | 8 046,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:13 UTC |
| SRL DENIADI | 10 | 15 876,00 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:16 UTC |
| Rodital Lux SRL | 11 | 834,40 MDL | Contract în pregătire | 16.05.2023 13:16 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.