Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1681122286992
Anvelope de vară și baterii de acumulatoare
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
309 640,00 MDL
До дедлайна
истёк
25.04.2023 11:00 UTC
Электронный аукцион: 26.04.2023 06:00 UTC
Лоты
27
Поданные предложения
58
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Anvelope de vară și baterii de acumulatoare conform necesităților Inspectoratului General al Poliției
Параметры закупки
- CPV
- 34 › 34300000-0 · Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 309 640,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Inspectoratul General al Poliției · 309 640,00 MDL · 2023-04-10 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
14.04.2023 · 05:34 UTC
Разъяснение условий
10.04.2023 → 20.04.2023 11:00 UTC
Принимают предложения
20.04.2023 → 25.04.2023 11:00 UTC
Определение победителя
26.04.2023
Исполнение контракта
01.05.2023 → 30.05.2023 00:00 UTC
Предметы закупки 27
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Anvelope de vară 185/65 R14 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 2 | 2 | Anvelope de vară 185/65 R15 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 68 шт. |
| 3 | 3 | Anvelope de vară 195/65 R15 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 16 шт. |
| 4 | 4 | Anvelope de vară 195/65 R15 C | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 5 | 5 | Anvelope de vară 205/75 R16 C | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 6 шт. |
| 6 | 6 | Anvelope de vară 215/65 R16 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 16 шт. |
| 7 | 7 | Anvelope de vară 205/55 R16 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 16 шт. |
| 8 | 8 | Anvelope de vară 225/60 R16 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 9 | 9 | Anvelope de vară 245/70 R16 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 10 | 10 | Anvelope de vară 120/70Z ZR17 (față) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 11 | 11 | Anvelope de vară 180/55 ZR17 M/C (spate) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 12 | 12 | Baterie de acumulatoare 55 Ah (500A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
| 13 | 13 | Baterie de acumulatoare 60 Ah (540A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 10 шт. |
| 14 | 14 | Baterie de acumulatoare 65 Ah (600A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 10 шт. |
| 15 | 15 | Baterie de acumulatoare 70 Ah (660A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 5 шт. |
| 16 | 16 | Baterie de acumulatoare 75 Ah (760A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 14 шт. |
| 17 | 17 | Baterie de acumulatoare 75 Ah (760A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 1 шт. |
| 18 | 18 | Baterie de acumulatoare 80 Ah (780A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 3 шт. |
| 19 | 19 | Baterie de acumulatoare 90 Ah (800A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
| 20 | 20 | Baterie de acumulatoare 190 Ah (1200A →), (A, (EN)) | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
| 21 | 21 | Baterie de acumulatoare 55 Ah Start/Stop (530A →), (A, (EN))* | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
| 22 | 22 | Baterie de acumulatoare 60 Ah Start/Stop (560A →), (A, (EN))* | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 10 шт. |
| 23 | 23 | Baterie de acumulatoare 65 Ah Start/Stop (600A →), (A, (EN))* | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
| 24 | 24 | Baterie de acumulatoare 70 Ah Start/Stop (700A →), (A, (EN))* | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 15 шт. |
| Показать ещё (24 / 27) | ||||
Лоты 27
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Anvelope de vară 185/65 R14 | 3 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Итог не подведён |
| 2 | Anvelope de vară 185/65 R15 | 57 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 3 | Anvelope de vară 195/65 R15 | 14 400,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 4 | Anvelope de vară 195/65 R15 C | 8 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Не состоялась |
| 5 | Anvelope de vară 205/75 R16 C | 14 400,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 6 | Anvelope de vară 215/65 R16 | 24 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 7 | Anvelope de vară 205/55 R16 | 19 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 8 | Anvelope de vară 225/60 R16 | 6 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 9 | Anvelope de vară 245/70 R16 | 8 400,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Итог не подведён |
| 10 | Anvelope de vară 120/70Z ZR17 (față) | 15 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 11 | Anvelope de vară 180/55 ZR17 M/C (spate) | 26 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 12 | Baterie de acumulatoare 55 Ah (500A →), (A, (EN)) | 1 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 13 | Baterie de acumulatoare 60 Ah (540A →), (A, (EN)) | 9 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 14 | Baterie de acumulatoare 65 Ah (600A →), (A, (EN)) | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 15 | Baterie de acumulatoare 70 Ah (660A →), (A, (EN)) | 5 250,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 16 | Baterie de acumulatoare 75 Ah (760A →), (A, (EN)) | 16 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 17 | Baterie de acumulatoare 75 Ah (760A →), (A, (EN)) | 1 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 18 | Baterie de acumulatoare 80 Ah (780A →), (A, (EN)) | 3 900,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 19 | Baterie de acumulatoare 90 Ah (800A →), (A, (EN)) | 2 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 20 | Baterie de acumulatoare 190 Ah (1200A →), (A, (EN)) | 6 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 21 | Baterie de acumulatoare 55 Ah Start/Stop (530A →), (A, (EN))* | 2 300,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 22 | Baterie de acumulatoare 60 Ah Start/Stop (560A →), (A, (EN))* | 11 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 23 | Baterie de acumulatoare 65 Ah Start/Stop (600A →), (A, (EN))* | 2 300,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| 24 | Baterie de acumulatoare 70 Ah Start/Stop (700A →), (A, (EN))* | 20 250,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.05.2023 → 30.05.2023 | Присуждено |
| Показать ещё (24 / 27) | |||||
Вопросы и ответы 1
12.04.2023 13:09 UTC · Anvelope de vară 205/75R16C
Buna ziua, revizuiti va rog indicii capacității de încărcare și simbolul categoriei de viteză! Nu există așa parametri. Merci!
Ответ заказчика: Bună ziua, autoritatea contractantă vă informează că pentru lotul Anvelope de vară 205/75R16C specificațiile tehnice au fost modificate, conform caietului de sarcini atașat.
Документы 6
- anunț de participare.pdf
- caiet de sarcini - anvelope vară.docx
- declaratie_ro.doc
- documentația standard.docx
- duae.doc
- caiet de sarcini.docx
Поданные предложения 58
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| EXIMOTOR SA | 15 | 4 875,00 MDL | На рассмотрении | 20.04.2023 11:53 UTC |
| Auto tyres | 9 | 5 683,76 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:15 UTC |
| Seol-Group | 25 | 14 288,92 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 08:11 UTC |
| DAAC-HERMES | 7 | 15 152,00 MDL | На рассмотрении | 21.04.2023 14:04 UTC |
| EXIMOTOR SA | 8 | 3 400,00 MDL | На рассмотрении | 20.04.2023 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 24 | 21 900,00 MDL | На рассмотрении | 20.04.2023 11:55 UTC |
| DAAC-HERMES | 8 | 4 356,00 MDL | На рассмотрении | 21.04.2023 14:05 UTC |
| Auto tyres | 7 | 19 316,24 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:13 UTC |
| Auto tyres | 11 | 17 666,67 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:17 UTC |
| Auto tyres | 14 | 11 609,69 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:19 UTC |
| EXIMOTOR SA | 6 | 32 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.04.2023 11:51 UTC |
| DAAC-HERMES | 2 | 72 420,00 MDL | На рассмотрении | 21.04.2023 14:02 UTC |
| Auto tyres | 8 | 3 589,74 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:15 UTC |
| Seol-Group | 20 | 5 707,48 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 08:00 UTC |
| Auto tyres | 17 | 1 700,85 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:21 UTC |
| Seol-Group | 13 | 8 807,00 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 07:50 UTC |
| Auto tyres | 3 | 12 649,57 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:13 UTC |
| Auto tyres | 16 | 19 843,30 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:20 UTC |
| Auto tyres | 21 | 3 967,24 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:23 UTC |
| DAAC-HERMES | 6 | 17 424,00 MDL | На рассмотрении | 21.04.2023 14:03 UTC |
| Auto tyres | 23 | 3 967,24 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:25 UTC |
| Seol-Group | 12 | 1 585,90 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 06:13 UTC |
| Auto tyres | 13 | 9 188,03 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:18 UTC |
| Auto tyres | 26 | 3 194,44 MDL | На рассмотрении | 25.04.2023 09:27 UTC |
| Показать ещё (24 / 58) | ||||
Решения о присуждении 59
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Seol-Group | 17 | 1 145,12 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 12:00 UTC |
| Auto tyres | 17 | 1 700,85 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Seol-Group | 24 | 21 265,75 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 12:01 UTC |
| EXIMOTOR SA | 24 | 21 900,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Auto tyres | 24 | 35 737,18 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Seol-Group | 25 | 14 288,92 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 12:01 UTC |
| Auto tyres | 25 | 27 029,91 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| EXIMOTOR SA | 8 | 3 400,00 MDL | Предложения отклонены | 10.05.2023 11:45 UTC |
| Auto tyres | 8 | 3 589,74 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 11:58 UTC |
| DAAC-HERMES | 8 | 4 356,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Auto tyres | 11 | 17 666,67 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 11:45 UTC |
| EXIMOTOR SA | 3 | 10 666,40 MDL | Предложения отклонены | 10.05.2023 11:42 UTC |
| Auto tyres | 3 | 12 649,57 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 11:51 UTC |
| DAAC-HERMES | 3 | 14 032,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| DAAC-HERMES | 2 | 72 420,00 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 11:42 UTC |
| EXIMOTOR SA | 2 | 73 780,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Seol-Group | 20 | 4 850,00 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 12:01 UTC |
| EXIMOTOR SA | 20 | 4 880,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Auto tyres | 20 | 5 626,78 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Seol-Group | 15 | 4 870,00 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 12:00 UTC |
| EXIMOTOR SA | 15 | 4 875,00 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Auto tyres | 15 | 5 306,27 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| DAAC-HERMES | 6 | 17 424,00 MDL | Победитель определён | 10.05.2023 11:43 UTC |
| Auto tyres | 6 | 28 034,19 MDL | Итог не раскрыт | 26.04.2023 12:38 UTC |
| Показать ещё (24 / 59) | ||||
Официальные изменения 1
14.04.2023 05:34 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 24
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| DAAC-HERMES | 2 | 72 420,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Auto tyres | 3 | 12 649,57 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Auto tyres | 5 | 7 158,12 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| DAAC-HERMES | 6 | 17 424,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| DAAC-HERMES | 7 | 15 152,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Auto tyres | 8 | 3 589,74 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Auto tyres | 10 | 13 000,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Auto tyres | 11 | 17 666,67 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Seol-Group | 12 | 1 585,90 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Seol-Group | 13 | 7 550,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Seol-Group | 14 | 9 100,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Seol-Group | 15 | 4 870,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:32 UTC |
| Seol-Group | 16 | 16 031,75 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 17 | 1 145,12 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 18 | 3 699,45 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 19 | 2 450,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 20 | 4 850,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 21 | 2 482,62 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 22 | 12 222,17 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 23 | 2 552,60 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 24 | 21 265,75 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 25 | 14 288,92 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 26 | 1 835,73 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:33 UTC |
| Seol-Group | 27 | 1 760,00 MDL | Договор в подготовке | 12.05.2023 07:34 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.