RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1680526019849

Achiziționarea serviciilor de verificare periodică a dispozitivelor medicale și verificarea metrologică a mijloacelor de măsurare pentru anul 2023, conform necesităților IMSP AMT Rîșcani, Repetat

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
40 510,00 MDL
Până la termen
expirat
11.04.2023 12:30 UTC
Licitație electronică: 12.04.2023 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achiziționarea serviciilor de verificare periodică a dispozitivelor medicale și verificarea metrologică a mijloacelor de măsurare pentru anul 2023, conform necesităților IMSP AMT Rîșcani, Repetat

Parametrii achiziției

CPV
9898300000-6 · Servicii diverse
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
40 510,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP AMT Riscani · 40 510,00 MDL · 2023-04-03 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
04.04.2023 · 12:30 UTC
Clarificarea condițiilor
03.04.2023 → 05.04.2023 12:30 UTC
Se primesc oferte
05.04.2023 → 11.04.2023 12:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.04.2023
Executarea contractului
25.04.2023 → 31.12.2023 13:54 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Sterilizare (conform listei din anunț)98300000-6
Servicii diverse
1 buc.
22Tonometre (conform listei din anunț).98300000-6
Servicii diverse
1 buc.
33Analizatoare (conform listei din anunț).98300000-6
Servicii diverse
1 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1LOT I Sterilizare (conform listei din anunț)
Sterilizare (conform listei din anunț)
2 750,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.04.2023 → 31.12.2023Rezultat nestabilit
2LOT II Tonometre (conform listei din anunț).
Tonometre (conform listei din anunț).
14 160,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.04.2023 → 31.12.2023Rezultat nestabilit
3LOT III Analizatoare (conform listei din anunț).
Analizatoare (conform listei din anunț).
23 600,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.04.2023 → 31.12.2023Rezultat nestabilit

Documente 2

  • anunt metrologia 2023 1.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire03.04.2023
  • anunt metrologia 2023 - repetat 03.04.23.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire04.04.2023

Oferte depuse 5

OfertantLotValoareaStatusPublicat
MEIN MED211 800,00 MDLÎn examinare10.04.2023 16:40 UTC
MEIN MED321 560,00 MDLÎn examinare10.04.2023 16:41 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"332 353,00 MDLÎn examinare11.04.2023 05:22 UTC
MEIN MED12 550,00 MDLÎn examinare10.04.2023 16:40 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"12 736,00 MDLÎn examinare11.04.2023 05:20 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
MEIN MED12 550,00 MDLDecizia se examinează12.04.2023 12:46 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"12 736,00 MDLRezultat nedivulgat12.04.2023 12:46 UTC
MEIN MED321 560,00 MDLDecizia se examinează12.04.2023 12:46 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"332 353,00 MDLRezultat nedivulgat12.04.2023 12:46 UTC
MEIN MED211 800,00 MDLDecizia se examinează12.04.2023 12:46 UTC

Modificări oficiale 1

04.04.2023 12:30 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True