RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1680525456139

Produse alimentare pentru trimestrul II - III

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 327 746,00 MDL
До дедлайна
истёк
20.04.2023 07:00 UTC
Электронный аукцион: 21.04.2023 06:00 UTC
Лоты
51
Поданные предложения
101
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Produse alimentare pentru trimestrul II - III

Параметры закупки

CPV
1515800000-6 · Diverse produse alimentare
Категория
Товары
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
1 327 746,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
I.Î. Centrul de Excelență în Securitatea Frontierei · 1 327 746,00 MDL · 2023-04-03 → 2023-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
12.04.2023 · 12:08 UTC
Разъяснение условий
03.04.2023 → 13.04.2023 07:00 UTC
Принимают предложения
13.04.2023 → 20.04.2023 07:00 UTC
Определение победителя
21.04.2023
Исполнение контракта
01.05.2023 → 31.12.2023 00:00 UTC

Предметы закупки 51

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11crupă de arpacaş15800000-6
Diverse produse alimentare
50 кг
22biscuiți dulci15800000-6
Diverse produse alimentare
375 кг
33brânză proaspătă de vacă cu fracţia masică de grăsimea de 2%15800000-6
Diverse produse alimentare
75 кг
44carne de porcină congelată fără oase15800000-6
Diverse produse alimentare
980 кг
55carne de vită congelată fără oase15800000-6
Diverse produse alimentare
750 кг
66cartofi proaspeți, diamentrul 4-6 cm15800000-6
Diverse produse alimentare
12 000 кг
77caşcaval cheag (brînză tare maturată grasă, cu fracţia masivă de grăsime în substanţă uscată 45 %)15800000-6
Diverse produse alimentare
45 кг
88ceai negru15800000-6
Diverse produse alimentare
20 кг
99chefir cu fracţia masică de grăsime 2,5% , 500 gr15800000-6
Diverse produse alimentare
600 л
1010chiflă fiecare a cîte 80-100 grame15800000-6
Diverse produse alimentare
1 000 кг
1111conservă din carne de porc, înăbuşită, în borcane de sticlă a câte 500 gr15800000-6
Diverse produse alimentare
200 кг
1212conservă de pește în ulei (sardine)15800000-6
Diverse produse alimentare
792 кг
1313crenvurști calitate superioară, fiert, din carne de pui și vită, fără adaosuri de emulgători15800000-6
Diverse produse alimentare
270 кг
1414crupă de grîu15800000-6
Diverse produse alimentare
270 кг
1515hrişcă15800000-6
Diverse produse alimentare
270 кг
1616crupă de orz15800000-6
Diverse produse alimentare
300 кг
1717făină de porumb15800000-6
Diverse produse alimentare
250 кг
1818făină de grîu pentru panificație de calitatea a doua15800000-6
Diverse produse alimentare
150 кг
1919fasole albe zaharoase, uscate15800000-6
Diverse produse alimentare
270 кг
2020fileu de pește congelat, fara oase ”Pangasius”15800000-6
Diverse produse alimentare
1 500 кг
2121frunză de dafin ambalat în pachete de 20 gr15800000-6
Diverse produse alimentare
3 кг
2222fructe uscate tehnologic - mere15800000-6
Diverse produse alimentare
300 кг
2323iaurt cu gust de fructe, 125 gr15800000-6
Diverse produse alimentare
5 500 шт.
2424lapte de vacă de consum pasteurizat cu fracţia masică de grăsime 1,5%15800000-6
Diverse produse alimentare
300 л
Показать ещё (24 / 51)

Лоты 51

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1crupă de arpacaş
ambalat 1 kg; calitate superioară; HG 520 din 22.06.2010
450,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
2biscuiți dulci
ambalat în cutii de 3-5 kg, calitate superioară, fără adaos de ulei vegetal şi conţinut redus de zahăr, SM DSTU 3781:2005
11 250,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
3brânză proaspătă de vacă cu fracţia masică de grăsimea de 2%
aspect şi consistenţa: moale, onctuasă sau fărămicioasă cu sau fără particule perceptibile de proteină; Slab acidulat, fără gust şi miros străin; ambalaj: pungi polietilenă cu greutatea de 2-5 kg; HG 611 din 05.07.2010; HG 221 16.03.2009; SM SR 3664:2016; autorizare de transport cu agent frigorific
4 200,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
4carne de porcină congelată fără oase
congelată, fără oase, calitate superioară, ambalaj masa netto 10-25 kg, etichetată, HG nr.696 din 04.08.2010; autorizare de transport cu agent frigorific
78 400,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
5carne de vită congelată fără oase
congelată, fără oase, calitate superioară, ambalaj masa netto 10-25 kg, etichetată; HG nr.696 din 04.08.2010; autorizare de transport cu agent frigorific
90 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
6cartofi proaspeți, diamentrul 4-6 cm
tuberculi întregi, uscaţi, necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine, fără vătămări produse de frig; fără miros şi gust străin; cu diametrul 4-6 cm; calitate superioară; ambalat în saci de plasă 25-50 kg, HG RM 929 din 31.12.09
108 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
7caşcaval cheag (brînză tare maturată grasă, cu fracţia masivă de grăsime în substanţă uscată 45 %)
pungi polietilenă sub vid 1-3 kg; HG 611 05.07.2010; HG 221 16.03.2009; HG 229 29.03.2013; SM 218:2001; autorizare de transport cu agent frigorific
4 950,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
8ceai negru
ambalat în pachete de 100 g; calitrate superioară; HG RM 221 din 16.03.2009
2 800,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
9chefir cu fracţia masică de grăsime 2,5% , 500 gr
ambalaj: pungi polietilenă 500 gr; HG 611 din 05.07.2010; HG 221 16.03.2009; GOST 4929-84; autorizare de transport cu agent frigorific
8 100,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
10chiflă fiecare a cîte 80-100 grame
fiecare a cîte 80-100 grame; Starea miezului bine copt, elastic, neumed la palpare, cu porozitate dezvoltată, fără urme de făină nefrămîntată; Gust şi miros specifice sortimentului de chifla dată, fără gust şi miros străin (de mucegai, de ranced, etc.). Chifla se ambalează în pungi avizate sanitar-veterinar. SM 173:1997; HG 775 din 03.07.2007;HG520 din 22.06.2010
57 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
11conservă din carne de porc, înăbuşită, în borcane de sticlă a câte 500 gr
în borcane de sticlă a câte 500 gr.; GOST 697-84; HG 221 16.03.2009; HG 520 din 22.06.2010; autorizare de transport cu agent frigorific
18 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
12conservă de pește în ulei (sardine)
naturale cu adaos de ulei; ambalat în cutii de tinichea a cîte 240 gr; HG 520 din 22.06.2010
87 120,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
13crenvurști calitate superioară, fiert, din carne de pui și vită, fără adaosuri de emulgători
ambalat în pungi din material plastic, vacuum 3-6 kg, termen valabilitate 21-30 zile GOST 23670-79, HG 720 din 28.06.2007; HG 221 16.03.2009; autorizare de transport cu agent frigorific
20 250,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
14crupă de grîu
ambalat 1 kg; calitate superioară; HG 520 din 22.06.2010; GOST 26791-89
2 160,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
15hrişcă
din boabe întregi, de fierbere rapidă, ambalat 1 kg; calitate superioară; HG 520 din 22.06.2010
6 480,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
16crupă de orz
ambalat 1 kg; calitate superioară; HG 520 din 22.06.10; GOST 26791-89
2 400,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
17făină de porumb
calitatea superioară, ambalaj 1 kg; HG 520 din 22.06.10
2 750,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
18făină de grîu pentru panificație de calitatea a doua
miros specific făinii de grîu, fără miros străin, rînced sau de mucegai; Gust specific făinii de grîu, fără gust străin, nici acru, nici amar; ambalat 5-10 kg; standardul de referinţă SM 202:2000;
1 500,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
19fasole albe zaharoase, uscate
ambalate cîte 1 kg; GOST 7758-75; HG 205 11.03.2009; HG 520 din 22.06.2010;
6 750,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
20fileu de pește congelat, fara oase ”Pangasius”
ambalaj masa netto 10 kg; Calibrat: 220+; GOST 3948-90, autorizare de transport cu agent frigorific
105 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
21frunză de dafin ambalat în pachete de 20 gr
ambalat in pachete polietilenă 20 gr; GOST 17594-81
570,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
22fructe uscate tehnologic - mere
saci din hârtie MBT 5061-89 sau SM 248:2004, sau GOST 28502-90
12 000,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
23iaurt cu gust de fructe, 125 gr
ambalaj: pahar de polisterol 125 gr; HG 611 din 05.07.2010; SM 308:2012; autorizare de transport cu agent frigorific
35 750,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
24lapte de vacă de consum pasteurizat cu fracţia masică de grăsime 1,5%
aspectul exterior şi consistenţa:lichid netransparent, omogen fără sediment, nefilant; Gust şi miros: pur, fără miros şi gust străin, gust bine pronunţat de pasteurizare; ambalaj: pungi polietilenă 1 litru; HG 611 din 05.07.2010; HG 221 16.03.2009; HG 1191 din 23.12.2010; GOST 13277-79; autorizare de transport cu agent frigorific
3 450,00 MDLmun.Ungheni
str. Suceava 1
01.05.2023 → 31.12.2023Присуждено
Показать ещё (24 / 51)

Вопросы и ответы 1

12.04.2023 12:08 UTC · certificate
Pentru carne, crenvursti si safalade - ce tip de certificate solicitati - calitate, sanitar veterinar sau conformitate
Ответ заказчика: Certificat de calitate, Certificat sanitar-veterinar, Certificat ANSA, Certificat de conformitate

Документы 5

  • anunt de participare.pdf
    только метаданныеОбъявление о закупке03.04.2023
  • specificatii tehnice si pret.doc
    только метаданныеТехническая спецификация03.04.2023
  • duae.doc
    только метаданныеДокументация закупки03.04.2023
  • documentatia standard.docx
    только метаданныеДокументация закупки03.04.2023
  • declaratie confirmarea identitatii.doc
    только метаданныеДокументация закупки03.04.2023

Поданные предложения 101

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
SRL Nobil Prest196 200,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:41 UTC
SRL Nobil Prest4129 629,63 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:49 UTC
SRL Nobil Prest20102 500,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:41 UTC
Proaspat Prod SRL1323 849,10 MDLНа рассмотрении19.04.2023 13:25 UTC
SRL Nobil Prest4815 555,56 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:52 UTC
SRL Nobil Prest6120 000,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:26 UTC
GEMBIRD SRL1282 368,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 11:32 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL1319 575,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 14:37 UTC
Franzeluţa3276 019,00 MDLНа рассмотрении18.04.2023 11:07 UTC
SRL Nobil Prest484 116,67 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:22 UTC
SA Fabrica de unt din Floresti46149 444,50 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:33 UTC
Proaspat Prod SRL38128 320,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 13:26 UTC
SRL Nobil Prest81 981,67 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:33 UTC
SRL Nobil Prest2211 500,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:42 UTC
GEMBIRD SRL293 705,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 11:43 UTC
GEMBIRD SRL359 280,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 11:45 UTC
SRL Nobil Prest4334 259,26 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:50 UTC
SA Fabrica de unt din Floresti34 611,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:29 UTC
SRL Nobil Prest258 866,67 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:42 UTC
SRL Lapmol33 951,39 MDLНа рассмотрении19.04.2023 13:41 UTC
SRL Nobil Prest402 150,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:47 UTC
SRL Nobil Prest1370,83 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:21 UTC
SRL Nobil Prest172 645,83 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:37 UTC
SRL Nobil Prest1121 000,00 MDLНа рассмотрении19.04.2023 12:33 UTC
Показать ещё (24 / 101)

Решения о присуждении 101

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
SRL Nobil Prest507 175,93 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:59 UTC
SRL Nobil Prest358 768,00 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:40 UTC
GEMBIRD SRL358 863,99 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
Franzeluţa3511 957,38 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Lapmol33 402,78 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:00 UTC
SA Fabrica de unt din Floresti33 472,50 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
LACTIS33 500,00 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Nobil Prest496 712,96 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:59 UTC
SA Fabrica de unt din Floresti74 462,65 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:06 UTC
SRL Nobil Prest74 500,00 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
LACTIS74 600,00 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Lapmol76 187,50 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
GEMBIRD SRL341 986,66 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:38 UTC
SRL Nobil Prest342 006,88 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Nobil Prest1318 742,39 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:12 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL1318 742,40 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
Proaspat Prod SRL1323 849,10 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Nobil Prest2613 381,20 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:29 UTC
GEMBIRD SRL2614 968,80 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Nobil Prest4815 555,56 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:56 UTC
GEMBIRD SRL581 600,00 MDLПобедитель определён27.04.2023 07:02 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL582 499,00 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
SRL Nobil Prest589 099,00 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
Proaspat Prod SRL599 997,50 MDLИтог не раскрыт21.04.2023 12:38 UTC
Показать ещё (24 / 101)

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 51

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
SRL Nobil Prest1370,83 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 06:59 UTC
SRL Nobil Prest210 399,99 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:00 UTC
SRL Lapmol33 402,78 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:01 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL484 116,66 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:02 UTC
GEMBIRD SRL581 600,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:04 UTC
SRL Nobil Prest6120 000,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:05 UTC
SA Fabrica de unt din Floresti74 462,65 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:07 UTC
GEMBIRD SRL81 749,99 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:07 UTC
SRL Lapmol97 755,56 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:09 UTC
SRL Danova-Prim1045 148,79 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:09 UTC
SRL Nobil Prest1121 000,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:11 UTC
SRL Viocris-Impex1259 400,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:11 UTC
SRL Nobil Prest1318 742,39 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:13 UTC
GEMBIRD SRL141 799,99 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:13 UTC
GEMBIRD SRL154 665,60 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:15 UTC
GEMBIRD SRL161 875,99 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:16 UTC
SRL Nobil Prest172 585,92 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:19 UTC
SRL Nobil Prest181 154,99 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:19 UTC
SRL Nobil Prest196 200,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:22 UTC
SRL Viocris-Impex2068 175,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:23 UTC
SRL Nobil Prest21435,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:25 UTC
SRL Nobil Prest2211 500,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:25 UTC
LACTIS2330 800,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:27 UTC
SRL Lapmol243 125,00 MDLДоговор в подготовке27.04.2023 07:28 UTC
Показать ещё (24 / 51)

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.