Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1679048977880
privind achiziționarea formularelor statistice, conform necesitatilor IMSP AMT Riscani pentru 2023
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
187 191,00 MDL
Până la termen
expirat
27.03.2023 07:00 UTC
Licitație electronică: 28.03.2023 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
19
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
privind achiziționarea formularelor statistice, conform necesitatilor IMSP AMT Riscani pentru 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 22 › 22800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 187 191,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 187 191,00 MDL · 2023-03-17 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
17.03.2023 · 14:23 UTC
Clarificarea condițiilor
17.03.2023 → 22.03.2023 08:00 UTC
Se primesc oferte
22.03.2023 → 27.03.2023 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
28.03.2023
Executarea contractului
10.04.2023 → 31.12.2023 11:44 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lotul nr. 1 Formulare statistice (conform listei din anunț). | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 1 buc. |
| 2 | 2 | Fișe medicale (conform listei din anunț) | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 1 buc. |
| 3 | 3 | Registre medicale (conform listei din anunț). | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 1 buc. |
| 4 | 4 | Formulare auxiliare (conform listei din anunț). | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 1 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 Formulare statistice (conform listei din anunț). | 53 832,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 10.04.2023 → 31.12.2023 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lotul nr.2 Fișe medicale (conform listei din anunț) | 104 866,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 10.04.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 3 | Lotul nr.3 Registre medicale (conform listei din anunț). | 17 723,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 10.04.2023 → 31.12.2023 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lotul nr. 4 Formulare auxiliare (conform listei din anunț). | 10 770,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 10.04.2023 → 31.12.2023 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
17.03.2023 14:20 UTC · Documentația în format WORD.
Solicitam respectuos să încarcați Documentația Standar și DUAE-ul în format WORD.
Răspunsul autorității: Au fost încărcate.
Documente 5
- anunt formulare statistice 2023 cop.signed.signed.pdf
- duae_roformular formulare statistice 2023.signed.pdf
- 1. ds_bunuri_servicii_formulare statistice 2023.signed.pdf
- duae_roformular nou.doc
- 1. ds_bunuri_servicii_formulare statistice 2023.docx
Oferte depuse 19
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Print Caro | 4 | 9 027,50 MDL | În examinare | 25.03.2023 13:12 UTC |
| Print Caro | 3 | 15 679,39 MDL | În examinare | 25.03.2023 13:12 UTC |
| Metrompaş | 4 | 17 546,25 MDL | În examinare | 23.03.2023 10:29 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 1 | 41 305,00 MDL | În examinare | 27.03.2023 06:36 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 3 | 17 793,33 MDL | În examinare | 27.03.2023 06:40 UTC |
| Global Service Telemarketing | 1 | 27 703,80 MDL | În examinare | 26.03.2023 15:50 UTC |
| Print Caro | 2 | 73 582,18 MDL | În examinare | 25.03.2023 13:12 UTC |
| Metrompaş | 1 | 44 402,67 MDL | În examinare | 23.03.2023 10:27 UTC |
| ARTISORO | 3 | 19 319,05 MDL | În examinare | 27.03.2023 05:34 UTC |
| Global Service Telemarketing | 2 | 95 538,00 MDL | În examinare | 26.03.2023 15:51 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 4 | 9 778,33 MDL | În examinare | 27.03.2023 06:41 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 2 | 110 988,33 MDL | În examinare | 27.03.2023 06:38 UTC |
| ARTISORO | 1 | 42 272,40 MDL | În examinare | 27.03.2023 05:34 UTC |
| Print Caro | 1 | 23 226,90 MDL | În examinare | 25.03.2023 13:12 UTC |
| Metrompaş | 3 | 36 631,17 MDL | În examinare | 23.03.2023 10:28 UTC |
| Metrompaş | 2 | 142 863,17 MDL | În examinare | 23.03.2023 10:27 UTC |
| ARTISORO | 4 | 12 499,75 MDL | În examinare | 27.03.2023 05:35 UTC |
| ARTISORO | 2 | 104 621,15 MDL | În examinare | 27.03.2023 05:34 UTC |
| Global Service Telemarketing | 4 | 7 010,00 MDL | În examinare | 26.03.2023 15:52 UTC |
Decizii de atribuire 19
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Print Caro | 2 | 71 484,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.03.2023 12:31 UTC |
| Global Service Telemarketing | 2 | 72 457,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.05.2023 13:47 UTC |
| ARTISORO | 2 | 104 621,15 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 2 | 110 988,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Metrompaş | 2 | 130 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Global Service Telemarketing | 4 | 7 010,00 MDL | Decizia se examinează | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Print Caro | 4 | 9 027,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 4 | 9 778,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| ARTISORO | 4 | 12 499,75 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Metrompaş | 4 | 15 900,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Print Caro | 1 | 22 150,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.03.2023 12:30 UTC |
| Global Service Telemarketing | 1 | 22 507,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.05.2023 13:44 UTC |
| ARTISORO | 1 | 39 999,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.05.2023 13:45 UTC |
| Metrompaş | 1 | 40 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.05.2023 13:46 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 1 | 41 305,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.05.2023 13:46 UTC |
| Print Caro | 3 | 15 679,39 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.03.2023 12:32 UTC |
| Adriga-Vis SRL | 3 | 17 793,33 MDL | Decizia se examinează | 28.03.2023 12:18 UTC |
| ARTISORO | 3 | 19 319,05 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
| Metrompaş | 3 | 36 631,17 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.03.2023 12:18 UTC |
Modificări oficiale 1
17.03.2023 14:23 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Global Service Telemarketing | 1 | 22 507,00 MDL | Anulată | 04.05.2023 13:14 UTC |
| Global Service Telemarketing | 1 | 22 507,00 MDL | Anulată | 04.05.2023 13:42 UTC |
| Global Service Telemarketing | 2 | 72 457,00 MDL | Contract în pregătire | 04.05.2023 13:48 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.