Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1678700438582
Produse igienice necesare instituțiilor de învățămînt din subordinea DETS Centru pentru anul 2023
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Au fost depistate care erori la calcule!
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
473 000,00 MDL
Până la termen
expirat
27.03.2023 07:00 UTC
Licitație electronică: 28.03.2023 08:00 UTC
Loturi
14
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse igienice necesare instituțiilor de învățămînt din subordinea DETS Centru pentru anul 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39800000-0 · Produse de curăţat şi de lustruit
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 500 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- DETS sectorul Centru · 500 000,00 MDL · 2023-03-27 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
13.03.2023 · 11:07 UTC
Clarificarea condițiilor
13.03.2023 → 20.03.2023 08:00 UTC
Se primesc oferte
20.03.2023 → 27.03.2023 07:00 UTC
Executarea contractului
01.04.2023 → 31.12.2023 10:17 UTC
Obiectele achiziției 19
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Detergent de spălat automat | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 200 buc. |
| 2 | 1 | Detergent de spălat automat pentru copii | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 700 buc. |
| 3 | 2 | Detergent pentru spălare a vaselor | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 4 | 3 | Detergent pentru curățare umedă | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 5 | 4 | Saci menajeri 120 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 700 buc. |
| 6 | 4 | Saci menajeri 35 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 7 | 5 | Săpun lichid 1 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 8 | 5 | Săpun licid 5 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 500 buc. |
| 9 | 6 | Spun solid pentru rufe 72 % | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 200 buc. |
| 10 | 7 | Soluție dezinfectantă pentru curățat WC | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 500 buc. |
| 11 | 8 | Prosoape de hârtie | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 200 buc. |
| 12 | 8 | Șervețele de hârtie | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 800 buc. |
| 13 | 8 | Hârtie igienică | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 23 000 buc. |
| 14 | 9 | Mănuși menajere, din cauciuc | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 15 | 10 | Praf de curățat suprafețe | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 2 000 buc. |
| 16 | 11 | Pastle Clorate | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 200 buc. |
| 17 | 12 | Lavete de bucătărie | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 1 000 buc. |
| 18 | 13 | Mături de mălai | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 400 buc. |
| 19 | 14 | Soluție pentru curățarea geamurilor | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 500 buc. |
Loturi 14
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Detregent de spălat automat | 80 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 2 | Detergent de spălat vasele | 22 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 3 | Detergent pentru curățare umedă | 1 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 4 | Saci menajeri Saci menajeri | 42 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 5 | Săpun lichid | 75 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 6 | Săpun solid pentru rufe 72% | 4 800,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 7 | Soluție dezinfectantă pentru curățat WC | 45 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 8 | Prosoape de hârtie/ Șervețele de hârtie/ Hărtie igienică | 113 200,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 9 | Mănuși menajere, din cauciuc | 15 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 10 | Praf de curățat suprafețe Praf de curățat suprafețe | 2 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 11 | Pastile clorate | 24 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 12 | Lavete de Bucătărie | 18 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 13 | Mături de malai | 16 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 14 | Soluție pentru curățarea geamurilor | 15 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.04.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
Documente 4
- anunț de participare.docx
- declaratie.docx
- documentația standart.docx
- duae.doc
Decizii de atribuire 14
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 5 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 6 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 7 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 8 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 9 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 10 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 11 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 12 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 13 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC | |
| 14 | — | Lot anulat | 13.03.2023 11:07 UTC |
Modificări oficiale 2
13.03.2023 10:22 UTC
General change of Contract Notice
13.03.2023 11:07 UTC · Anulare · Anunț de participare
Produse igienice necesare instituțiilor de învățămînt din subordinea DETS Centru pentru anul 2023
Au fost depistate care erori la calcule!