Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1677678763556
Servicii de instruire în cadrul Programului de ”EDUCAȚIE ANTREPRENORIALĂ”
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 847 500,00 MDL
До дедлайна
истёк
22.03.2023 07:00 UTC
Электронный аукцион: 23.03.2023 09:00 UTC
Лоты
11
Поданные предложения
29
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Servicii de instruire în cadrul Programului de ”EDUCAȚIE ANTREPRENORIALĂ”
Параметры закупки
- CPV
- 80 › 80510000-2 · Servicii de formare specializată
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 1 847 500,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Organizația pentru Dezvoltarea Antreprenoriatului · 1 847 500,00 MDL · 2023-03-01 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
10.03.2023 · 07:42 UTC
Разъяснение условий
01.03.2023 → 13.03.2023 07:00 UTC
Принимают предложения
13.03.2023 → 22.03.2023 07:00 UTC
Определение победителя
23.03.2023
Исполнение контракта
24.03.2023 → 31.12.2023 14:08 UTC
Предметы закупки 19
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Modulul 1. GENERAREA IDEII DE AFACERI (4 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 2 | 1 | Modulul 2 MODELUL DE AFACERI ( 14 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 3 | 1 | Modulul 3. TESTAREA ȘI VALIDAREA MODELULUI DE AFACERI (6 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 4 | 1 | Modulul 4. PLANUL DE AFACERI – PROIECTAREA ACTIVITĂȚILOR PENTRU LANSAREA ȘI DEZVOLTAREA AFACERII (6 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 5 | 1 | Modulul 5 . CADRUL LEGAL PENTRU ÎNREGISTRAREA ȘI FUNCȚIONAREA UNEI AFACERI (6 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 6 | 1 | Modulul 6. STRATEGIA DE PENETRARE PE PIAȚĂ (6 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 7 | 1 | Modulul 7. PLANIFICAREA FINANCIARĂ (8 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 8 | 1 | Modulul 8. SUPORT ÎN LANSAREA AFACERII (4 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 9 | 1 | Modulul 9. PREZENTAREA IDEII DE AFACERI (4 ore: atelier -2 ore, mentorat - 2 ore) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 1 шт. |
| 10 | 2 | Modulul MARKETING ȘI VÂNZĂRI ( 16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 4 шт. |
| 11 | 3 | Modulul GESTIUNEA FINANCIARĂ A AFACERII ( 16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 4 шт. |
| 12 | 4 | Modulul E-COMERȚ (16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 4 шт. |
| 13 | 5 | Modulul MANAGEMENTUL PROCESELOR DE AFACERI (16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 3 шт. |
| 14 | 6 | Modulul ECOLOGIZAREA ÎMM (24 ore academice + 16 ore mentorat) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 5 шт. |
| 15 | 7 | Modulul MANAGEMENTUL RESURSELOR UMANE (16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 4 шт. |
| 16 | 8 | Modulul CADRU LEGAL ȘI CONTROLUL DE STAT (16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 3 шт. |
| 17 | 9 | Modulul OPERAȚIUNI DE EXPORT - IMPORT ( 16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 3 шт. |
| 18 | 10 | MANAGEMENTUL STRATEGIC ȘI ELABORAREA STRATEGIILOR DE DEZVOLTARE A COMPANIEI ( 16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 3 шт. |
| 19 | 11 | Modulul GESTIUNEA FINANCIARA A ÎNTREPRINDERII (16 ore academice) | 80510000-2 Servicii de formare specializată | 3 шт. |
Лоты 11
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 | 900 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 2 | Lotul 2 | 90 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 3 | Lotul 3 | 90 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 4 | Lotul 4 | 90 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 5 | Lotul 5 | 67 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 6 | Lotul 6 | 250 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Не состоялась |
| 7 | Lotul 7 | 90 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 8 | Lotul 8 | 67 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Итог не подведён |
| 9 | Lotul 9 | 67 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 10 | Lotul 10 | 67 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
| 11 | Lotul 11 | 67 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134 | 24.03.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
Вопросы и ответы 1
10.03.2023 07:42 UTC · Clarificări de organizare
Cîte grupuri se planifică online şi offline?
Cite persoane se planifică per grup în format online şi offine?
Mentoratul se planifică online sau offline?
Merci anticipat
Ответ заказчика: Bună ziua, Instruirea este planificata sa fie on line și numărul de grupe sunt menționate în caietul de sarcini, în dreptul fiecărui lot. Sesiunile de mentorat de asemenea vor fi organizate on line în grupuri mici. Numărul minim de persoane per grup va fi de 70.
Vă mulțumim
Документы 13
- anexa nr. 7.docx
- anexa nr. 8.docx
- anexa nr. 12.docx
- anexa nr. 14.docx
- anunt_de_participare.signed.semnat.pdf
- caiet de sarcini procurare servicii de instruire_last version21.02.2023 (2).docx
- declarația privind beneficiarii finali.docx
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021_cee_modificat.docx
- duae_ro_0.doc
- f3.3_formularul_informativ_pers_jur.docx
- f3.5_declaraţie privind situaţia personală a operatorului economic.docx
- f3.6_declataria privind conduita etica.docx
- anunt_de_participare.semnat 2 .signed.pdf
Поданные предложения 29
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 2 | 85 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 11:59 UTC |
| “Purple Media” SRL | 4 | 88 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 14:58 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 2 | 78 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 13:40 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 5 | 55 200,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 16:01 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 9 | 61 500,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 12:35 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 5 | 59 700,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 14:50 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 11 | 51 000,00 MDL | На рассмотрении | 22.03.2023 05:37 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 3 | 64 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 19:18 UTC |
| Business Accelerator | 3 | 80 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 17:39 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 7 | 78 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 15:53 UTC |
| “Purple Media” SRL | 2 | 88 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 14:57 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 11 | 65 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 08:18 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 2 | 72 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 19:05 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 3 | 85 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 12:05 UTC |
| Asociatia Nationala a Tinerilor Manageri | 10 | 63 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 21:57 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 7 | 73 600,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 16:15 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 1 | 835 200,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 15:31 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 8 | 55 200,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 16:36 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 11 | 58 500,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 15:31 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 3 | 73 600,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 15:47 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 7 | 85 000,00 MDL | На рассмотрении | 20.03.2023 12:11 UTC |
| Business Accelerator | 2 | 80 000,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 06:19 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 7 | 68 000,00 MDL | На рассмотрении | 22.03.2023 05:59 UTC |
| Business Accelerator | 11 | 64 500,00 MDL | На рассмотрении | 21.03.2023 11:16 UTC |
| Показать ещё (24 / 29) | ||||
Решения о присуждении 30
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 2 | 57 900,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:12 UTC |
| Business Accelerator | 2 | 59 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| “Purple Media” SRL | 2 | 59 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 2 | 66 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 2 | 85 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 10 | 55 799,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:21 UTC |
| Asociatia Nationala a Tinerilor Manageri | 10 | 55 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 3 | 39 900,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:13 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 3 | 40 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Business Accelerator | 3 | 52 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 3 | 53 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 3 | 85 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 11 | 35 500,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:23 UTC |
| Asociatia Nationala a Tinerilor Manageri | 11 | 35 554,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 11 | 35 555,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Business Accelerator | 11 | 45 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Agentia pentru atragerea investitiilor si promovarea exporturilor din UTA Gagauzia | 11 | 65 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Business Accelerator | 1 | 699 999,00 MDL | Предложения отклонены | 04.04.2023 11:00 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 1 | 700 000,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:11 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 5 | 35 999,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:16 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 5 | 36 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 7 | 34 900,00 MDL | Победитель определён | 14.04.2023 08:18 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 7 | 35 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 7 | 38 400,00 MDL | Итог не раскрыт | 23.03.2023 12:28 UTC |
| Показать ещё (24 / 30) | ||||
Официальные изменения 1
02.03.2023 10:54 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 9
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 1 | 700 000,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:11 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 2 | 57 900,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:13 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 3 | 39 900,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:14 UTC |
| “Purple Media” SRL | 4 | 88 000,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:15 UTC |
| Centrul Național de Instruire în Insolvență MOLDINSOLV | 5 | 35 999,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:16 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 7 | 34 900,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:18 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 9 | 61 500,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:20 UTC |
| Camera de Comerț și Industrie a RM | 10 | 55 799,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:22 UTC |
| Asociația pentru Promovarea Antreprenoriatului | 11 | 35 500,00 MDL | Договор в подготовке | 14.04.2023 08:24 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.