RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1677226109590

Reparatia curenta a drumurilor impetruite din s. Pivniceni

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
250 000,00 MDL
Până la termen
expirat
19.03.2023 06:58 UTC
Licitație electronică: 20.03.2023 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Reparatia curenta a drumurilor impetruite din s. Pivniceni

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
250 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria Pivniceni · 250 000,00 MDL · 2023-02-24 → 2023-06-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
06.03.2023 · 08:27 UTC
Clarificarea condițiilor
24.02.2023 → 11.03.2023 06:58 UTC
Se primesc oferte
11.03.2023 → 19.03.2023 06:58 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.03.2023
Executarea contractului
14.03.2023 → 30.06.2023 05:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Reparatia curenta a drumurilor impetruite din s. Pivniceni45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
13 km

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Reparatia curenta a drumurilor impetruite din s. Pivniceni250 000,00 MDLs.Pivniceni
Donduseni s.Pivniceni
14.03.2023 → 30.06.2023Atribuit

Întrebări și răspunsuri 7

24.02.2023 10:39 UTC · pozitia 12 din caietul de sarcini
explicati va rog pozitia 12 din caietul de sarcini.
Răspunsul autorității: In caietul de sarcini sunt numai 5 pozitii
24.02.2023 11:41 UTC · Crafificare
pozitii 5 din caietul de sarcini specificati grosimea stratului de amenajare, Densitatea pamint sapare cat 1 y-1.4 tn/m3 conform caietului de sarcini nu corespunde
Răspunsul autorității: Cantitatea de piatra care este necesara
25.02.2023 19:18 UTC · duae
anexati documentul Duae -ul va rog !
Răspunsul autorității: ok
25.02.2023 19:24 UTC · pozitia nr 12 in caietul de sarcini
va rugam explicati explicati pozitia nr 12 din caietul de sarcini! multumim
Răspunsul autorității: caietul de sarcini are 5 pozitii
27.02.2023 10:52 UTC · 1
poaz 12 din anuntul de participare. (Raport de incercari pentru corpul de eluminat) ce legatura aere cu drumurile?
Răspunsul autorității: Ne cerem scuze sa comis o eroare punctele care nu au atributie la drumuri nu se iau in considerare
02.03.2023 12:04 UTC · Solicitare
Modificati documentatia standard conform ultimelor modificari in lege.
Răspunsul autorității: ok
06.03.2023 08:37 UTC · Clarificare
Situatiile financiare nu le are la moment nici un operator economic si restul pachetului de documente tot nu corespunde documentetiei standard nr 69din 7 mai 2021
Răspunsul autorității: Depunet documentatia care avet, daca situatiile financiare nu au nici un operator economic nu le vor depune nimeni si la rezultatul selectarii operatorului nu vor influenta

Documente 8

  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare06.03.2023
    Documente cu același titlu: 4
  • caiet de sarcini.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice24.02.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • duae_0 (1).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire27.02.2023
    Documente cu același titlu: 2

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
Primaterax-nord223 211,55 MDLÎn examinare18.03.2023 18:10 UTC
Magistrala-Nord S.R.L.222 587,10 MDLÎn examinare13.03.2023 12:05 UTC
Drostal206 552,31 MDLÎn examinare17.03.2023 11:29 UTC
Drumuri-Edinet247 920,43 MDLÎn examinare19.03.2023 05:35 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
Drostal191 550,00 MDLCâștigător desemnat23.03.2023 06:49 UTC
Magistrala-Nord S.R.L.196 500,00 MDLRezultat nedivulgat20.03.2023 12:19 UTC
Primaterax-nord218 211,55 MDLRezultat nedivulgat20.03.2023 12:19 UTC
Drumuri-Edinet237 920,43 MDLRezultat nedivulgat20.03.2023 12:19 UTC

Modificări oficiale 2

27.02.2023 07:36 UTC
General change of Contract Notice
06.03.2023 08:27 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Drostal191 550,00 MDLContract în pregătire24.03.2023 07:28 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.