Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1677220138076
Acte procesuale (repetat)
Отменена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Причина отмены
Autoritatea contractantă inițiază repetat procedura de achiziție cu modificarea cantității sau a sumei estimative.
Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».
Оценочная стоимость
291 000,00 MDL
Лоты
1
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Acte procesuale
Параметры закупки
- CPV
- 22 › 22800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 291 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Inspectoratul General al Poliției · 291 000,00 MDL · 2023-02-24 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
10.03.2023 · 08:40 UTC
Разъяснение условий
24.02.2023 → 12.03.2023 08:40 UTC
Принимают предложения
12.03.2023 → 22.03.2023 08:40 UTC
Исполнение контракта
20.03.2023 → 31.12.2023 06:35 UTC
Предметы закупки 8
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Proces-verbal cu privire la contravenție | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 300 000 шт. |
| 2 | Decizia asupra cauzei contravenționale | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 200 000 шт. |
| 3 | Decizia privind examinarea contravenției în temeiul constatării personale a agentului constatator | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 20 000 шт. |
| 4 | Registru de primire şi transmitere a actelor de evidentă primară | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 50 шт. |
| 5 | Registru de evidență a materialelor de neîncepere a urmăririi penale | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 50 шт. |
| 6 | Registru de evidență a infracțiunilor, a cauzelor penale, a persoanelor care au săvârșit infracțiuni şi a materialelor cu privire la infracțiuni | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 50 шт. |
| 7 | Registru de evidență a obiectelor marcate, de anticariat și de artă, care au fost sustrase (confiscate, pierdute, găsite, predate benevol etc.) | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 50 шт. |
| 8 | Registru de evidență a dosarelor operative de căutare (de identificare) a persoanelor căutate, a persoanelor cu identitate necunoscută și a cadavrelor neidentificate | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 50 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Acte procesuale | 291 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 20.03.2023 → 31.12.2023 | Отменена |
Вопросы и ответы 3
24.02.2023 08:19 UTC · valoarea estimativa
Reevaluati va rog valoarea estimativa sau cantitatile. Este prea mica, din aceasta cauza nu s-a prezentat nimeni la prima procedura
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă inițiază repetat procedura de achiziție cu modificarea cantității sau a sumei estimative.
01.03.2023 08:11 UTC · valoarea estimata
valoarea estimativa este foarte mica, e necesar de reevaluat, altfel nimeni nu va paticipa.
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă inițiază repetat procedura de achiziție cu modificarea cantității sau a sumei estimative.
01.03.2023 08:13 UTC · valoarea estimata
Valoarea estimata este de doua ori mai mica, se vede ca nu au fost studiate preturile la materia prima si altele.
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă inițiază repetat procedura de achiziție cu modificarea cantității sau a sumei estimative.
Документы 5
- anunț de participare.pdf
- declaratie_ro (1).doc
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (5).docx
- duae_ro_0.doc
- specificatia.docx
Решения о присуждении 1
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| — | Лот отменён | 10.03.2023 08:40 UTC |
Официальные изменения 1
10.03.2023 08:40 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Acte procesuale (repetat)
Autoritatea contractantă inițiază repetat procedura de achiziție cu modificarea cantității sau a sumei estimative.