Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1675331985314
Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumurilor din raionul Rezina 2 obiecte (2 loturi)
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
360 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.02.2023 14:17 UTC
Licitație electronică: 17.02.2023 12:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumurilor din raionul Rezina 2 obiecte (2 loturi)
Parametrii achiziției
- CPV
- 50 › 50800000-3 · Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 360 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Consiliul raional Rezina · 360 000,00 MDL · 2023-02-02 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
07.02.2023 · 12:59 UTC
Clarificarea condițiilor
02.02.2023 → 11.02.2023 14:17 UTC
Se primesc oferte
11.02.2023 → 16.02.2023 14:17 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.02.2023
Executarea contractului
20.02.2023 → 31.12.2023 10:30 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumului L211 R 20 Cinișeuți-Buciușca 1,7 km (accsec spre R20) 1,7 | 50800000-3 Diverse servicii de întreţinere şi de reparare | 1 km |
| 2 | 2 | Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumului L212 drum de acces spre s. Pereni 2,2 km7 | 50800000-3 Diverse servicii de întreţinere şi de reparare | 1 km |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumului L211 R 20 Cinișeuți-Buciușca 1,7 km (accsec spre R20) 1,7 Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumului L211 R 20 Cinișeuți-Buciușca 1,7 km (accsec spre R20) | 158 333,33 MDL | or.Rezina (r-l Rezina) 27 August nr.1 | 20.02.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 2 | Servicii de elaborare a proiectului tehnic pentru reparația capitală a drumului L212 drum de acces spre s. Pereni 2,2 km | 201 666,67 MDL | or.Rezina (r-l Rezina) 27 August nr.1 | 20.02.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
07.02.2023 12:59 UTC · Вопросы
1.Возможно ли участие в тендере по одному лоту.
2.В преамбуле к Caietul de sarcini п. 1.5. исполнителю рекомендуется получить «Разрешение на строительство», ни один нормативный документ не предусматривает такой вариант.
3.В п. 17 Caietul de sarcini Заказчик рекомендует исполнителю передать Проект на экспертизу и получить Заключение о положительной проверке. Это возможно, но возникает два вопроса:
— Кто оплачивает экспертизу проекта?
— Срок три месяца на изыскания и проектирование разумен, однако если сюда включить экспертизу, то это 2,0-2,5 месяца дополнительно. Вы это учитывали?
4.В п. 4 Caietul de sarcini и в примечании п. 2,4 упоминается исследование оползней, если это достоверный факт, то это ведёт к серьёзным дополнительным изысканиям и специальным проектным работам. Мы видим, что ни дополнительное время ни стоимость таких работ в вашу оценку не входят. Её необходимо пересмотреть.
5.В задании не оговорено по каким улицам идёт трасса L212, а это крайне важно при анализе технических и стоимостных параметров лота.
Răspunsul autorității: 1.Operatorii economici poate să depună oferta pentru ambele loturi. 2. La puctul 1.5 s-a enumerat toate documentele, avize necesare. În procesul de excutare, în caz că se va încheia un contract direct, veți executa și prezenta doar documentația necesară conform normativelor.
3. Da, sa luat în considerație ce ține de termeni (daca proiectul va fi executat fară erori sau abateri de la toate normative în construcții, pentru expertizare/verificare nu va fi necesr 2,0–2,5 luni). Expertiza/verificarea se achită de către beneficiar, executorul este obligat doar sa prezinte documentația tehnică.
4. Probleme aparute la întrebarea dată se va rezolva conform legislației în vigoare în cadrul contractului.
5. Traseul menționat este drum de acces spre s. Pereni (segmnetul de drum pînă la localiate/ extravilan).
Documente 7
- invitația de participare.pdf
Documente cu același titlu: 3
- 02.02.2023 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 02.02.2023 · doar metadate · Original ↗
- 02.02.2023 · doar metadate · Original ↗
- duae_ro_0.doc
- documentația standart servicii
- s.Cinișeuți-S.Buciușca.pdf
- Caietul de sarcini s.Pereni.pdf
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC LUXGAZ SRL | 2 | 189 525,00 MDL | În examinare | 15.02.2023 17:59 UTC |
| Constant-Proiect | 2 | 267 000,00 MDL | În examinare | 16.02.2023 11:59 UTC |
| Intexnauca | 2 | 187 000,00 MDL | În examinare | 15.02.2023 15:02 UTC |
| Constant-Proiect | 1 | 180 775,00 MDL | În examinare | 16.02.2023 11:58 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 1 | 137 900,00 MDL | În examinare | 15.02.2023 17:58 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Constant-Proiect | 1 | 137 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.02.2023 11:54 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 1 | 137 900,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 17.02.2023 12:54 UTC |
| Constant-Proiect | 2 | 170 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.02.2023 12:00 UTC |
| Intexnauca | 2 | 179 798,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 17.02.2023 12:57 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 2 | 189 525,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 17.02.2023 12:58 UTC |
Modificări oficiale 1
02.02.2023 10:38 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Constant-Proiect | 1 | 137 800,00 MDL | Contract în pregătire | 24.02.2023 11:59 UTC |
| Constant-Proiect | 2 | 170 000,00 MDL | Contract în pregătire | 24.02.2023 12:01 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.