Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1674112344443
privind achiziționarea Piese de schimb, accesorii și consumabile pentru dispozitive medicale,conform necesitatilor IMSP AMT Riscani", pentru anul 2023
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
pentru a fi divizată în mai multe loturi.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
164 033,33 MDL
Până la termen
expirat
01.02.2023 08:00 UTC
Licitație electronică: 02.02.2023 10:00 UTC
Loturi
8
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
privind achiziționarea Piese de schimb, accesorii și consumabile pentru dispozitive medicale,conform necesitatilor IMSP AMT Riscani", pentru anul 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34900000-6 · Diverse echipamente de transport şi piese de schimb
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 186 534,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 186 534,00 MDL · 2023-01-19 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
23.01.2023 · 11:08 UTC
Clarificarea condițiilor
19.01.2023 → 25.01.2023 08:00 UTC
Se primesc oferte
25.01.2023 → 01.02.2023 08:00 UTC
Executarea contractului
15.02.2023 → 31.12.2023 07:35 UTC
Obiectele achiziției 8
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Accesorii cardio (conform listei din anunț). | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 buc. |
| 2 | 2 | Mască pentru oxigen | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 5 set |
| 3 | 3 | Furtun pompă peristaltică | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 set |
| 4 | 4 | LOT IV Lampi și Tub de cuarț (conform listei din anunț). | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 buc. |
| 5 | 5 | Sondă USG | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 buc. |
| 6 | 6 | UPS | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 buc. |
| 7 | 7 | LOT VII Electrozi Diatermocoagulator (conform listei din anunț) | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 1 buc. |
| 8 | 8 | LOT VIII Garnitura masina de splalat MELAclean | 34900000-6 Diverse echipamente de transport şi piese de schimb | 3 buc. |
Loturi 8
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LOT I Accesorii cardio (conform listei din anunț). | 7 500,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 24.12.2023 | Anulată |
| 2 | LOT II Mască pentru oxigen | 1 250,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 3 | LOT III Furtun pompă peristaltică | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 4 | LOT IV Lampi și Tub de cuarț (conform listei din anunț). | 25 700,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 5 | LOT V Sondă USG | 91 666,66 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 6 | LOT VI UPS | 29 166,67 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 7 | LOT VII Electrozi Diatermocoagulator (conform listei din anunț) | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
| 8 | LOT VIII Garnitura masina de splalat MELAclean LOT VIII Garnitura masina de splalat MELAclean
| 3 750,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 15.02.2023 → 31.12.2023 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 2
19.01.2023 11:46 UTC · Specificatiile - Conform anexei
Buna ziua! In specificatiile este Indicat (Conform anexei), doar anexa nu este anexata. Anexati va rog specificatiile. Multumim anticipat/
Răspunsul autorității: Anexa va fi pulbicată.
19.01.2023 14:21 UTC · Divizarea listei in pozitii aparte
Va rugam mult sa divizati loturile in pozitii aparte mai ales lotul IV , pentru a oferi agentilor economici posibilitatea de participare si pentru a primi oferte mai avantajoase commercial. Dar in asa conditii veti limita alti concurenti sa participe la licitatia data.
Răspunsul autorității: Procedura va fi anulată pentru a fi divizate loturile și publicată repetat.
Documente 3
- duae_piese de schimb 2023.signed.pdf
- anunt piese de schimb 2023.signed.signed.pdf
- 1. ds_bunuri_servicii piese de schimb pentru dispozitive medicale 2023.signed.pdf
Decizii de atribuire 8
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 5 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 6 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 7 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC | |
| 8 | — | Lot anulat | 23.01.2023 11:08 UTC |
Modificări oficiale 1
23.01.2023 07:46 UTC · Anulare · Anunț de participare
privind achiziționarea Piese de schimb, accesorii și consumabile pentru dispozitive medicale,conform necesitatilor IMSP AMT Riscani", pentru anul 2023
pentru a fi divizată în mai multe loturi.