RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1673516271761

Hârtiei A4

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

În temeiul art. 71 alin. (1) lit. g) din Legea nr.131/2015 privind achizițiile publice și anume – „există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.” Argumentare: În procedura de achiziții a fost indicat codul CPV greșit, fapt ce nu a dus la lipsa de concurență. Autoritatea contractantă va publica repetat procedura cu selectarea CPV-ului corect.

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
1 649 800,00 MDL
Până la termen
expirat
26.01.2023 10:00 UTC
Licitație electronică: 27.01.2023 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Hârtie A4 80 g/m² (500 foi)

Parametrii achiziției

CPV
2222900000-9 · Diverse imprimate
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 649 800,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Inspectoratul General al Poliției · 1 649 800,00 MDL · 2023-01-12 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
15.02.2023 · 11:24 UTC
Clarificarea condițiilor
12.01.2023 → 23.01.2023 10:00 UTC
Se primesc oferte
23.01.2023 → 26.01.2023 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.01.2023
Executarea contractului
27.02.2023 → 31.12.2023 09:42 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Hârtie A4 80 g/m² (500 foi)22900000-9
Diverse imprimate
22 600 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Hârtiei A4
Formatul A-4, minim clasa C, densitatea 80 g/m² ±3, Grosimea – minim 104 mm/1000 (ISO 534) Albeaţă CIE- minim 146% (ISO 11475), procesul de înălbire fără clor, opacitate nu mai puțin de 90%; Ambalat – 500 foi Netezimea nu mai puțin de 200 ml/min (ISO 8791/2), Fără praf static.
1 649 800,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
27.02.2023 → 31.12.2023Anulată

Întrebări și răspunsuri 1

16.01.2023 06:58 UTC · Lista subdiviziunilor
Nu este indicata lista subdiviunilor IGP unde urmeaza sa fie efectuata livrarea. Rugam sa furnizati aceasta informatie
Răspunsul autorității: Bună ziua. Lista de transmitere este anexată la documentele de atribuire a procedurii.

Documente 5

  • anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire12.01.2023
  • declaratie_ro (3).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire12.01.2023
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (4).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire12.01.2023
  • duae_ro_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire12.01.2023
  • anexa.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire16.01.2023

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
CARTNORD PAPER SRL1 667 880,00 MDLÎn examinare25.01.2023 12:53 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
CARTNORD PAPER SRL1 667 880,00 MDLOfertele au fost respinse15.02.2023 11:23 UTC

Modificări oficiale 2

16.01.2023 14:22 UTC
General change of Contract Notice
15.02.2023 11:24 UTC · Anulare · Anunț de participare
Hârtiei A4
În temeiul art. 71 alin. (1) lit. g) din Legea nr.131/2015 privind achizițiile publice și anume – „există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.” Argumentare: În procedura de achiziții a fost indicat codul CPV greșit, fapt ce nu a dus la lipsa de concurență. Autoritatea contractantă va publica repetat procedura cu selectarea CPV-ului corect.

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True