Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1673359145441
Achiziționarea rechizitelor de birou, hîrtie.
Завершена
Закупка малой стоимости (микро)
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
41 666,67 MDL
До дедлайна
истёк
24.01.2023 06:23 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
3
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Achiziționarea rechizitelor de birou, hîrtie.
Параметры закупки
- CPV
- 30 › 30100000-0 · Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости (микро)
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 41 666,67 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Directia Situatii Exceptionale Hincesti · 41 666,67 MDL · 2023-01-10 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
10.01.2023 · 15:00 UTC
Разъяснение условий
10.01.2023 → 17.01.2023 06:23 UTC
Принимают предложения
17.01.2023 → 24.01.2023 06:23 UTC
Определение победителя
24.01.2023
Исполнение контракта
23.01.2023 → 31.12.2023 06:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea rechizitelor de birou, hîrtie. | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea rechizitelor de birou, hîrtie. | 41 666,67 MDL | mun.Hînceşti (r-l Hînceşti) 31 August 1989 nr.101 A | 23.01.2023 → 31.12.2023 | Итог не подведён |
Вопросы и ответы 14
10.01.2023 14:50 UTC · Doc in word
incarcati va rog doc in word pentru f 2.2 si 2.3
Ответ заказчика: Bună ziua, specificați vă rog care document, caietul de sarcini ?
11.01.2023 05:56 UTC · Доставка
Добрый день. Доставка в течении 2023 верно?
Ответ заказчика: Bună ziua, termenul de livrare este în maxim 30 zile de la data inregistrării contractului in cadrul Trezorăriei .
12.01.2023 09:49 UTC · Pix albastru
Pix albastru - у вас есть какие либо предпочтения для этого товара ?
под это описание подходит очень много ручек
Ответ заказчика: Bună ziua, am prefera PIANO PT-195-C.
12.01.2023 10:06 UTC · Clei – creion
PVA sau PVP ?
Ответ заказчика: Bună ziua, Adeziv pentru lipirea hârtiei, cartonului, fotografiilor, țesăturii (nu deformează suprafețele și nu le schimbă culoarea).
Capacul previne uscarea adezivului.
Pe bază de PVP (polivinilpirolidonă), netoxic, fără solvenți și inodor.
12.01.2023 10:08 UTC · binder clips
Binder clips
25mm - 40 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
32mm - 20 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
41mm - 20 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
Ответ заказчика: Bună ziua, este specificat în caietul de sarcini.
12.01.2023 10:09 UTC · Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi)
Bibiloraft (mapa arhiva) avet in vedere ?
Ответ заказчика: Bună ziua, da mapă biblioraft.
12.01.2023 10:12 UTC · Agrafe 50 mm
nicelate sau ondulate ?
Ответ заказчика: Agrafe 50 mm nicelate.
12.01.2023 12:37 UTC · Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi)
avet in vedere - Bibiloraft (mapa arhiva) ?
Ответ заказчика: Da
12.01.2023 12:38 UTC · Clei – creion
PVA sau PVP ?
Ответ заказчика: PVP
12.01.2023 15:50 UTC · Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi)
avet in vedere - Bibiloraft (mapa arhiva) ? - raspundeti va rog corect la intrebare
Ответ заказчика: Bună ziua, se are în vedere mapa Biblioraft pentru arhivă.
12.01.2023 15:51 UTC · Binder clips
Binder clips
25mm - 40 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
32mm - 20 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
41mm - 20 buc sau pach (12 buc in pachet) ?
Raspundeti va rog corect la intrebare
Ответ заказчика: Bună ziua, avem nevoie de Binder clips 25mm - 40 pachete a cîte 12 bucăți în pachet. Binder clips 32 mm - 20 pachete a cîte 12 bucăți în pachet, Binder clips 41 mm - 20 pachete a cîte 12 bucăți în pachet.
13.01.2023 14:56 UTC · Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi)
avet in vedere - Bibiloraft (mapa arhiva) ? - raspundeti va rog corect la intrebare
Ответ заказчика: Bună ziua, am răspuns anterior de 3 ori la această întrebare. Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi) - biblioraft. În caz că veți mai repeta aceleași întrebări ne vom adresa la serviciul suport clienți.
16.01.2023 09:26 UTC · Caiet A4 96 foi
Coperta simpla cartonata sau acoperita cu baladec?
Ответ заказчика: Bună ziua, caiet A4 96 foi, cu copertă simplă cartonată.
16.01.2023 10:22 UTC · Mapa cu coperta tare, cu mecanism metalic, pentru foi de format A4 (ar cuprinde 300 foi)
mersi pentru raspuns
va atrag atentia ca ulterior la acesta intrebare o fost urmator raspuns -Bună ziua, termenul de livrare este în maxim 30 zile de la data inregistrării contractului in cadrul Trezorăriei . - dvs gresit ati raspuns
Ответ заказчика: Bună ziua, răspunsul dat era la altă întrebare, nu la cea referitoare la mapele biblioraft.
Документы 6
- anunt de participare .pdf
Документы с тем же названием: 2
- 10.01.2023 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 10.01.2023 · только метаданные · Оригинал ↗
- caiet de sarcini.pdf
Документы с тем же названием: 2
- 10.01.2023 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 10.01.2023 · только метаданные · Оригинал ↗
- caiet de sarcini (1) rechizite.docx
Документы с тем же названием: 2
- 10.01.2023 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 10.01.2023 · только метаданные · Оригинал ↗
Поданные предложения 3
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Birovits SRL | 32 788,70 MDL | На рассмотрении | 23.01.2023 09:36 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 30 695,05 MDL | На рассмотрении | 24.01.2023 05:49 UTC |
| Crafti Business SRL | 31 244,60 MDL | На рассмотрении | 23.01.2023 19:36 UTC |
Решения о присуждении 3
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| RADOP-OPT SRL | 30 695,05 MDL | Победитель определён | 27.01.2023 08:15 UTC |
| Crafti Business SRL | 31 244,60 MDL | Предложения отклонены | 24.01.2023 06:56 UTC |
| Birovits SRL | 32 788,70 MDL | Предложения отклонены | 24.01.2023 07:16 UTC |
Официальные изменения 2
10.01.2023 14:56 UTC
General change of Contract Notice
10.01.2023 15:00 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True