Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1671793738075
Produselor de îngrijire personală și igienice pentru anul 2023
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Despărțirea loturilor pentru participarea a mai multor operatori economici.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
840 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.01.2023 08:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produselor de îngrijire personală și igienice pentru anul 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 840 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Centrul de plasament temporar pentru persoane cu dezabilitati (adulte) mun. Balti · 840 000,00 MDL · 2022-12-23 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
27.12.2022 · 13:26 UTC
Clarificarea condițiilor
23.12.2022 → 06.01.2023 08:00 UTC
Se primesc oferte
06.01.2023 → 16.01.2023 08:00 UTC
Executarea contractului
30.01.2023 → 30.12.2023 11:36 UTC
Obiectele achiziției 45
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Cartuş săpun-spumă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 100 buc. |
| 2 | 1 | Hîrtie igienică | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 130 buc. |
| 3 | 1 | Cartuş rolă - prosoape | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 250 buc. |
| 4 | 2 | Apă de tualetă/bărbaţi | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 5 | 2 | Anti-persperant/femei | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 200 buc. |
| 6 | 2 | Anti-persperant/bărbaţi | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 200 buc. |
| 7 | 2 | Spumă de ras | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 8 | 2 | Odorizant de interior | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 700 buc. |
| 9 | 2 | Dispozitive de ras, de unică folosinţă cu 3 lame | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 7 700 buc. |
| 10 | 2 | Hîrtie igienică pentru viceu | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 7 000 buc. |
| 11 | 2 | Pastă de dinţi | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 5 900 buc. |
| 12 | 2 | Pereuţă de dinţi | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 500 buc. |
| 13 | 3 | Detergent manual | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 500 kg |
| 14 | 3 | Detergent automat | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 2 500 kg |
| 15 | 3 | Detergent automat în pernuțe | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 10 000 buc. |
| 16 | 3 | Înălbitor lichid/ maşină automat | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 800 l |
| 17 | 3 | Săpun de rufe | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 500 kg |
| 18 | 3 | Săpun pentru mîini, faţă, cu glicerină | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 850 kg |
| 19 | 3 | Săpun lichid 0,3 l | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 90 l |
| 20 | 3 | Săpun lichid | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 200 l |
| 21 | 3 | Praf pentru curăţirea suprafeţelor dure | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 600 kg |
| 22 | 3 | Balsam pentru clătirea rufelor/ automat | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 600 l |
| 23 | 3 | Soluţie pentru spălarea veselei | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 700 l |
| 24 | 3 | Soluţie pentru curăţirea suprafeţelor din sticlă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 400 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 45) | ||||
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse pentru dispensere | 50 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 30.01.2023 → 30.12.2023 | Anulată |
| 2 | Produse de îngrijire personală | 250 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 30.01.2023 → 30.12.2023 | Anulată |
| 3 | Substanțe igienice | 450 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 30.01.2023 → 30.12.2023 | Anulată |
| 4 | Diverse produse igienice | 90 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 30.01.2023 → 30.12.2023 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 1
26.12.2022 14:50 UTC · Structura loturilor
Buna ziua,
Care este logica structurari loturilor, avind in vedere ca in lotul cu substante igienice se regasesc si produse pentru ingrijire personala (sapun lichid, sampon, etc). Totodata care este scopul unei astfel de structurari in afara de intentia de a limita concurenta? Va rugam sa divizati loturile respective si sa indicati evaluarea pe fiecare pozitie, adica fiecare pozitie sa fie un lot separat, in caz contrar vom depune contestatie la ANSC. O zi buna
Răspunsul autorității: Loturile sunt divizate pe produse care se distribuie pentru beneficiari și pentru lucrătorii instituției (pentru curățenie), spălătorie, blocul alimentar.
Documente 4
- anunț de participare prod. igienice 2023 (1).signed.pdf
- documentația standard (10).signed.pdf
- duae.doc
- declaraţie.docx
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 27.12.2022 13:26 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 27.12.2022 13:26 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 27.12.2022 13:26 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 27.12.2022 13:26 UTC |
Modificări oficiale 1
27.12.2022 13:26 UTC · Anulare · Anunț de participare
Produselor de îngrijire personală și igienice pentru anul 2023
Despărțirea loturilor pentru participarea a mai multor operatori economici.