Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1671461506284
procurare produselor alimentare I trimastru 2022a
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
254 889,00 MDL
Până la termen
expirat
26.12.2022 22:00 UTC
Licitație electronică: 27.12.2022 11:00 UTC
Loturi
6
Oferte depuse
16
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
procurare produselor alimentare I trimastru 2022a
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Различые продукты питания
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 254 889,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Finanțare
- Гимназия им. М. Танасогло · 254 889,00 MDL · 2022-12-19 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
20.12.2022 · 10:14 UTC
Clarificarea condițiilor
19.12.2022 → 23.12.2022 22:00 UTC
Se primesc oferte
23.12.2022 → 26.12.2022 22:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.12.2022
Executarea contractului
02.01.2023 → 31.08.2023 05:00 UTC
Obiectele achiziției 6
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | молочные продукты | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 2 | 2 | Хлебобулочные изделия | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 buc. |
| 3 | 3 | Мясные продукты | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 4 | 4 | Сыр | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 5 | 5 | Различные продукты питания | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 6 | 6 | Мясо телятина | 15800000-6 Различые продукты питания | 110 kg |
Loturi 6
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Молочные продукты молочные продукты | 54 862,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Хлебобулочные изделия | 26 847,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Мясные продукты | 64 070,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Сыр | 16 965,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Различные продукты питания | 76 745,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Мясо телятина | 15 400,00 MDL | с.Кирсова ул.Ленина 198 | 02.01.2023 → 31.08.2023 | Rezultat nestabilit |
Documente 3
- объявление.signed.pdf
- стандартная документация.signed.pdf
- duae.signed.pdf
Oferte depuse 16
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L. | 3 | 49 808,33 MDL | În examinare | 26.12.2022 16:17 UTC |
| CHIUPON | 4 | 13 942,50 MDL | În examinare | 26.12.2022 12:11 UTC |
| CHIUPON | 5 | 65 326,08 MDL | În examinare | 26.12.2022 12:12 UTC |
| SRL BAGUETTE | 6 | 20 350,00 MDL | În examinare | 24.12.2022 09:16 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 66 650,00 MDL | În examinare | 24.12.2022 09:13 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 4 | 13 552,50 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:53 UTC |
| SRL BAGUETTE | 4 | 16 965,00 MDL | În examinare | 24.12.2022 09:14 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 1 | 53 616,20 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:11 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 81 326,49 MDL | În examinare | 24.12.2022 09:25 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 4 | 14 137,50 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:11 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 3 | 63 700,00 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:52 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 5 | 73 113,92 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:55 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 1 | 51 883,33 MDL | În examinare | 26.12.2022 07:46 UTC |
| AO IUGINTERTRANS | 2 | 21 749,13 MDL | În examinare | 26.12.2022 17:26 UTC |
| F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L. | 6 | 13 750,00 MDL | În examinare | 26.12.2022 16:20 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 6 | 16 500,00 MDL | În examinare | 26.12.2022 14:56 UTC |
Decizii de atribuire 16
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL SLAVENA LUX | 4 | 13 210,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.01.2023 07:14 UTC |
| CHIUPON | 4 | 13 370,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 4 | 14 137,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| SRL BAGUETTE | 4 | 16 965,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 1 | 46 998,15 MDL | Câștigător desemnat | 03.01.2023 07:11 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 1 | 47 014,81 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| AO IUGINTERTRANS | 2 | 21 749,13 MDL | Câștigător desemnat | 03.01.2023 07:13 UTC |
| F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L. | 6 | 13 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.01.2023 07:17 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 6 | 16 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| SRL BAGUETTE | 6 | 20 350,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| CHIUPON | 5 | 65 326,08 MDL | Câștigător desemnat | 03.01.2023 07:15 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 5 | 73 113,92 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 81 326,49 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L. | 3 | 49 808,33 MDL | Câștigător desemnat | 29.12.2022 06:42 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 3 | 63 700,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 66 650,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.12.2022 12:46 UTC |
Modificări oficiale 3
20.12.2022 10:11 UTC
General change of Contract Notice
20.12.2022 10:12 UTC
General change of Contract Notice
20.12.2022 10:14 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True