Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1670249820199
Servicii de internet nelimitat și televiziune digitală pentru anul 2023
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
130 800,00 MDL
Până la termen
expirat
13.12.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de internet nelimitat și televiziune digitală pentru anul 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 72 › 72400000-4 · Servicii de internet
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 130 800,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 130 800,00 MDL · 2023-01-01 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.12.2022 · 15:05 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2022 → 07.12.2022 07:30 UTC
Se primesc oferte
07.12.2022 → 13.12.2022 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.12.2022
Executarea contractului
01.01.2023 → 30.12.2023 14:19 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de internet nelimitat și televiziune digitală | 72400000-4 Servicii de internet | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1. Servicii de internet nelimitat și televiziune digitală Lot 1.1. Abonament de bază la Internet
Lot 1.2. Abonament la Televiziune Digitală
Lot 1.3 Abonament de rezervă la Internet | 130 800,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 01.01.2023 → 30.12.2023 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
06.12.2022 15:05 UTC · Cerinte Tehnice, punctul 12-13
Conform cerintelor tehnice, solicitati instalarea si configurarea conexiunii de test sa fie finalizata pina la 9 decembrie. Tinind cont de faptul ca licitatia a fost initiata cu doar 5 zile inainte de predarea serviciului spre testare, timp care este insuficient, din punct de vedere tehnic, pentru instalarea si configurarea serviciului dat, venim cu solicitarea sa aminati perioada de test cu 10 zile.
Va rugam sa ne confirmati posibilitatea aminarii. Multumesc.
Răspunsul autorității: Bună ziua, având în vedere plasarea licitației la 05.12.2022, se acceptă amînarea cu maxim 10 zile.
06.12.2022 15:06 UTC · Clarificare
Se solicita precizare pentru costurile conexiunilor noi/extinse. (ref. pct. 6, al fisierului cu cerintele tehnice pentru televiziune digitala)
Acestea vor fi acoperite din buget independent celui publicat pentru achizitie .
Răspunsul autorității: Costul conexiunilor noi/extinse trebuie să fi incluse și acoperite în limita bugetului achiziției.
06.12.2022 15:08 UTC · punctul 12 clarificare
Cum este posibil ca perioada de testare sa fie anterioara perioadei de finisare a perioadei de plasare a ofertelor/ sau licitatiei?
Răspunsul autorității: Perioada de testare va fi începând cu ziua următoare a celei de comunicare a rezultatelor procedurii.
Documente 3
- anunt de participare.pdf
- tabel oferta.xlsx
- caiet de sarcini internet si televiziune.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| StarNet Solutii S.R.L. | 66 400,00 MDL | În examinare | 12.12.2022 21:16 UTC |
| Moldtelecom | 66 000,00 MDL | În examinare | 12.12.2022 06:45 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Moldtelecom | 66 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 23.12.2022 07:24 UTC |
| StarNet Solutii S.R.L. | 66 400,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.12.2022 09:05 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Moldtelecom | 66 000,00 MDL | Contract în pregătire | 23.12.2022 07:24 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.