RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1669386744464

Servicii de consultanță pentru administrarea/ gestionarea serviciilor de asistență telefonică gratuită (pentru anul 2023)

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
2 573 300,00 MDL
До дедлайна
истёк
16.12.2022 08:00 UTC
Лоты
3
Поданные предложения
3
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Servicii de consultanță pentru administrarea/ gestionarea serviciilor de asistență telefonică gratuită (pentru anul 2023)

Параметры закупки

CPV
7575200000-8 · Prestări de servicii pentru comunitate
Категория
Услуги
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
2 573 300,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Ministerul Muncii și Protecției Sociale · 2 573 300,00 MDL · 2023-01-01 → 2023-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
30.11.2022 · 10:04 UTC
Разъяснение условий
25.11.2022 → 05.12.2022 15:00 UTC
Принимают предложения
05.12.2022 → 16.12.2022 08:00 UTC
Определение победителя
16.12.2022
Исполнение контракта
01.01.2023 → 30.12.2023 14:36 UTC

Предметы закупки 3

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Lot 1. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru victimele violenței în familie și violenței împotriva femeilor75200000-8
Prestări de servicii pentru comunitate
1 шт.
22Lot 2. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru persoanele cu dizabilități75200000-8
Prestări de servicii pentru comunitate
1 шт.
33Lot 3. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru copii75200000-8
Prestări de servicii pentru comunitate
1 шт.

Лоты 3

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Lot 1. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru victimele violenței în familie și violenței împotriva femeilor
Prestarea serviciului se va efectua în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr.575 din 19.07.2017 cu privire la aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a Serviciului de asistenţă telefonică gratuită pentru victimele violenţei în familie şi violenţei împotriva femeilor şi a Standardelor minime de calitate. Mijloacele financiare alocate vor fi utilizate pentru: - remunerarea muncii (managerul de serviciu, 6 consilieri, specialist în domeniul tehnologiilor informaționale, contabil); - costuri curente de telefonie; - birotică; - servicii bancare.
873 600,00 MDLmun.Chişinău
str. Alecsandri Vasile, 2
01.01.2023 → 30.12.2023Присуждено
2Lot 2. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru persoanele cu dizabilități
Prestarea serviciului se va efectua în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 198 din 03.04.2019 cu privire la aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a Serviciului de asistență telefonică gratuită pentru persoanele cu dizabilități și a Standardelor minime de calitate. Mijloacele financiare alocate vro fi utilizate pentru: - cheltuieli de personal; - cheltuieli administrative și de întreținere a serviciului; - echipament IT; - instruire continuă a personalului.
803 400,00 MDLmun.Chişinău
str. Alecsandri Vasile, 2
01.01.2023 → 30.12.2023Присуждено
3Lot 3. Serviciul de asistență telefonică gratuită pentru copii
Prestarea serviciului se va efectua în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 519 din 22.07.2022 cu privire la aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a Serviciului de asistență telefonică gratuită pentru copii și a Stnadardelor minime de calitate. Mijloacele financiare alocate vor fi utilizate pentru: - remunerarea muncii (manager, 4 consilieri, contabil, specialist IT); - servicii de telefonie fixă și mobilă; - taxa pentru membru al Liniei de asistență internațională pentru copii; - achitarea pentru hosting + domeniu; - elaborarea materialelor promoționale; - servicii bancare lunare.
896 300,00 MDLmun.Chişinău
str. Alecsandri Vasile, 2
01.01.2023 → 30.12.2023Присуждено

Документы 6

  • anunt de participare.pdf
    только метаданныеОбъявление о закупке25.11.2022
  • anunt_de_participare.docx
    только метаданныеОбъявление о закупке25.11.2022
  • declaratie_ro.doc
    только метаданныеДокументация закупки25.11.2022
  • documentatia standard_servicii.docx
    только метаданныеДокументация закупки25.11.2022
  • duae_ro.doc
    только метаданныеКритерии оценки25.11.2022
  • duae.doc
    только метаданныеКритерии оценки30.11.2022

Поданные предложения 3

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Centrul International La Strada1873 600,00 MDLНа рассмотрении15.12.2022 17:50 UTC
A.O.”CNFACEM”3896 300,00 MDLНа рассмотрении15.12.2022 10:01 UTC
Keystone Human Services International Moldova Association2803 400,00 MDLНа рассмотрении15.12.2022 12:32 UTC

Решения о присуждении 3

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
A.O.”CNFACEM”3896 300,00 MDLПобедитель определён21.12.2022 14:03 UTC
Keystone Human Services International Moldova Association2803 400,00 MDLПобедитель определён21.12.2022 14:02 UTC
Centrul International La Strada1873 600,00 MDLПобедитель определён21.12.2022 14:01 UTC

Официальные изменения 1

30.11.2022 10:04 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 3

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
Centrul International La Strada1873 600,00 MDLДоговор в подготовке21.12.2022 14:01 UTC
Keystone Human Services International Moldova Association2803 400,00 MDLДоговор в подготовке21.12.2022 14:02 UTC
A.O.”CNFACEM”3896 300,00 MDLДоговор в подготовке21.12.2022 14:03 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.