RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1669367977394

Produse alimentare (fasole)

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
230 000,00 MDL
Până la termen
expirat
03.12.2022 08:30 UTC
Licitație electronică: 05.12.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Produse alimentare (fasole)

Parametrii achiziției

CPV
0303200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
230 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Administrația Națională a Penitenciarelor · 230 000,00 MDL · 2022-11-25 → 2022-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
25.11.2022 · 09:59 UTC
Clarificarea condițiilor
25.11.2022 → 30.11.2022 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.11.2022 → 03.12.2022 08:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.12.2022
Executarea contractului
05.12.2022 → 31.12.2022 09:34 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Fasole03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
10 000 kg

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Fasole
Fasole alimentară, boabe întregi, produs uscat. Ambalat în recepiente din materiale admise pentru contract cu produsele alimentare, conform actelor normative în vigoare - pînă la 50 kg/unitate. Termen de valabilitate nu mai puțin de 10 luni, din momentul livrării. Standard de referință: Lege Nr. 306/2018 privind siguranța alimentelor. HG 205/2009 cu privire la aprobarea Reglementării tehnice „Produse de leguminoase proaspete şi uscate. Cerinţe de comercializare”.
230 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Petricani 88
05.12.2022 → 31.12.2022Atribuit

Documente 4

  • anunt de participare fasole.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire25.11.2022
  • documentația standard fasole.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire25.11.2022
  • duae fasole.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire25.11.2022
  • anunț de participare fasole.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire25.11.2022

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
Prodagrotrade S.R.L.324 074,07 MDLÎn examinare01.12.2022 12:53 UTC
Delmix Prim SRL240 462,96 MDLÎn examinare30.11.2022 12:59 UTC
SRL Nobil Prest256 481,48 MDLÎn examinare02.12.2022 08:19 UTC
GEOTER-COM225 000,00 MDLÎn examinare02.12.2022 15:14 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
GEOTER-COM218 100,00 MDLCâștigător desemnat19.12.2022 12:38 UTC
SRL Nobil Prest220 399,00 MDLOfertele au fost respinse06.12.2022 06:25 UTC
Delmix Prim SRL240 462,96 MDLOfertele au fost respinse06.12.2022 06:25 UTC
Prodagrotrade S.R.L.324 074,07 MDLOfertele au fost respinse06.12.2022 06:26 UTC

Modificări oficiale 1

25.11.2022 09:59 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
GEOTER-COM218 100,00 MDLContract în pregătire19.12.2022 12:40 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.