Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1668774893112
Produse petroliere pentru anul 2023
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
37 500 000,00 MDL
Până la termen
expirat
19.12.2022 13:30 UTC
Licitație electronică: 20.12.2022 11:00 UTC
Loturi
6
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse petroliere pentru anul 2023 conform necesitățlior Inspectoratului General al Poliției
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09100000-0 · Combustibili
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 37 500 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Inspectoratul General al Poliției · 37 500 000,00 MDL · 2022-11-18 → 2022-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.11.2022 · 13:05 UTC
Clarificarea condițiilor
18.11.2022 → 28.11.2022 13:30 UTC
Se primesc oferte
28.11.2022 → 19.12.2022 13:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.12.2022
Executarea contractului
21.12.2022 → 30.12.2022 13:03 UTC
Obiectele achiziției 13
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 1 000 000 l |
| 2 | 1 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 500 747 l |
| 3 | 1 | Gaz lichefiat | 09100000-0 Combustibili | 2 400 l |
| 4 | 2 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 27 720 l |
| 5 | 2 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 8 400 l |
| 6 | 3 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 16 680 l |
| 7 | 3 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 9 000 l |
| 8 | 4 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 18 600 l |
| 9 | 4 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 7 440 l |
| 10 | 5 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 20 880 l |
| 11 | 5 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 12 000 l |
| 12 | 6 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 28 200 l |
| 13 | 6 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 18 000 l |
Loturi 6
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse petroliere | 33 750 165,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
| 2 | Produse petroliere – IP Ocnița | 810 130,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
| 3 | Produse petroliere – IP Șoldănești | 577 110,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
| 4 | Produse petroliere – IP Basarabeasca | 584 570,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
| 5 | Produse petroliere – IP Dubăsari | 739 090,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
| 6 | Produse petroliere – IP Criuleni | 1 038 935,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 21.12.2022 → 30.12.2022 | Atribuit |
Documente 6
- anexa nr.1 - subdiviziunile igp.docx
- anunț de participare.pdf
- caiet de sarcini.docx
- documentatia standard model nou (1).docx
- duae.doc
- declaratie_ro.doc
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 | 32 706 823,90 MDL | În examinare | 16.12.2022 09:18 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 3 | 572 726,40 MDL | În examinare | 19.12.2022 08:53 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 2 | 801 645,60 MDL | În examinare | 19.12.2022 08:53 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 5 | 734 086,00 MDL | În examinare | 08.12.2022 10:11 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 6 | 1 032 515,00 MDL | În examinare | 08.12.2022 10:11 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 4 | 579 843,00 MDL | În examinare | 08.12.2022 10:12 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 | 32 706 823,90 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 4 | 579 843,00 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 3 | 572 726,40 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 5 | 734 086,00 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 2 | 801 645,60 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 6 | 1 032 515,00 MDL | Câștigător desemnat | 20.12.2022 13:02 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 6
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 | 32 706 823,90 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 2 | 801 645,60 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
| Vento Retail S.R.L. | 3 | 572 726,40 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 4 | 579 843,00 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 5 | 734 086,00 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
| Petrom Moldova SRL | 6 | 1 032 515,00 MDL | Contract în pregătire | 09.01.2023 06:16 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.