Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1664175741026
Piese de schimb/consumabile pentru sisteme tehnice de securitate
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
577 250,00 MDL
До дедлайна
истёк
07.10.2022 12:00 UTC
Электронный аукцион: 10.10.2022 08:00 UTC
Лоты
15
Поданные предложения
27
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Piese de schimb/consumabile pentru sisteme tehnice de securitate
Параметры закупки
- CPV
- 32 › 32300000-6 · Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 577 250,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 577 250,00 MDL · 2022-09-26 → 2022-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
26.09.2022 · 12:21 UTC
Разъяснение условий
26.09.2022 → 03.10.2022 12:00 UTC
Принимают предложения
03.10.2022 → 07.10.2022 12:00 UTC
Определение победителя
10.10.2022
Исполнение контракта
10.10.2022 → 30.12.2022 13:14 UTC
Предметы закупки 15
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 20 шт. |
| 2 | 2 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 350 шт. |
| 3 | 3 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 26 шт. |
| 4 | 4 | Boxă conexiune cameră video | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 100 шт. |
| 5 | 5 | Boxă conexiune cameră video | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 50 шт. |
| 6 | 6 | Mufă RJ-45 | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 3 000 шт. |
| 7 | 7 | HDD 4Tb | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 40 шт. |
| 8 | 8 | SSD 120Gb | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 5 шт. |
| 9 | 9 | SSD 240Gb | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 70 шт. |
| 10 | 10 | PSU PC | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 50 шт. |
| 11 | 11 | RAM DDR3 | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 10 шт. |
| 12 | 12 | RAM DDR4 | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 15 шт. |
| 13 | 13 | CPU Fan | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 50 шт. |
| 14 | 14 | Antenă stație radio | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 100 шт. |
| 15 | 15 | Acumulator stație radio | 32300000-6 Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii | 150 шт. |
Лоты 15
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) 1. Analogică CSB HR1227W, FP1250L.
2. Tip acumulator: plumb-acid (AGM).
3. Tensiune nominală: 12V.
4. Capacitate nominală: 5A/h.
5. Tip clemă: T2, F2 (6,35mm x 0,8mm).
6. Material clemă: cupru.
7. Dimensiuni: lungime 90mm +/-1mm; lățime 70mm +/- 1mm; înălțimea (cu cleme) 107mm+/-1mm.
8. Diapazon temperaturi de funcționare (încărcare/descărcare/păstrare): -10-+50/-15-+50/-20-+50.
9. Greutate: 1,65kg +/- 7%.
10. Carcasă: din plastic ABS (rezistent la foc).
11. Anul producerii: 2022. | 7 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 2 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) 1. Analogică CSB HR1234W, FP1290L.
2. Tip acumulator: plumb-acid (AGM).
3. Tensiune nominală: 12V .
4. Capacitate nominală: 9A/h.
5. Tip clemă: T2, F2 (6,35mm x 0,8mm).
6. Material clemă: cupru.
7. Dimensiuni: lungime 151mm +/-1,5mm; lățime 65mm +/- 1mm; înălțime (cu cleme) 100mm+/-1mm.
8. Diapazon temperaturi de funcționare (încărcare/descărcare/păstrare): -10-+50/-15-+50/-20-+50.
9. Greutate: 2,65kg +/- 7%.
10. Carcasă: din plastic ABS (rezistent la foc).
11. Anul producerii: 2022. | 145 831,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 3 | Sursă de alimentare de rezervă (acumulator) 1. Analogică CSB GP12170, FP12180L.
2. Tip acumulator: plumb-acid (AGM).
3. Tensiune nominală: 12V .
4. Capacitate nominală: 18A/h.
5. Tip clemă: T8 (bolt pentru M5).
6. Material clemă: cupru.
7. Dimensiuni: lungime 181mm +/-2mm; lățime 77mm +/- 1mm; înălțime (cu cleme) 167mm+/-2mm.
8. Diapazon temperaturi de funcționare (încărcare/descărcare/păstrare): -10-+50/-15-+50/-20-+50.
9. Greutate: 5,45kg +/- 7%.
10. Carcasă: din plastic ABS (rezistent la foc).
11. Anul producerii: 2022. | 26 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 4 | Boxă conexiune cameră video 1. Metalică.
2. Analogică cu modelul DS-1280ZJ-DM18. | 25 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Не состоялась |
| 5 | Boxă conexiune cameră video 1. Metalică.
2. Analogică cu modelul DS-1280ZJ-XS. | 12 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Не состоялась |
| 6 | Mufă RJ-45 1. Material carcasă: policarbonat, transparent.
2. Temperatură de lucru: -20-+60˚C.
3. Compatibil pentru cablu 24AWG-26AWG (0,40-0,51mm). | 4 980,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 7 | HDD 4Tb 1. Tip Nou.
2. Form factor: 3.5”.
3. Interfață de conectare: SATA III.
4. Volum: minim 4Tb.
5. Viteză de transmitere a datelor: minim 175 Mb/s.
6. Viteză de rotire: 5400-6000 RPM.
7. Volum buffer: minim 256 Mb.
8. Mod de utilizare: Surveillance (specificat pe produs). | 85 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 8 | SSD 120Gb 1. Tip Nou.
2. Form factor: SSD M.2.
3. Interfață de conectare: M.2 SATA.
4. Volum: minim 120 Gb.
5. Viteză de înscriere: minim 400 Gb/s. | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 9 | SSD 240Gb 1. Tip Nou.
2. Form factor: 2.5”.
3. Interfață de conectare: SATA III.
4. Volum: minim 240 Gb.
5. Viteză de înscriere: minim 500 Gb/s. | 40 831,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 10 | PSU PC 1. Tip Nou.
2. Form-factor: ATX.
3. Puterea minimă 450W.
4. Active PFC.
5. Alimentare cu conector SATA: minim 4.
6. Conector de alimentare a procesorului minim: 1x4+4pin.
7. Conector de alimentarea a VGA: minim 1x6+2pin.
8. Standard de eficiență minim 80 PLUS.
9. Cooler minim 120 mm cu funcția PWM.
10. Scut împotriva scurt-circuitului: OVP, UVP, SCP, OPP. | 32 083,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 11 | RAM DDR3 1. Tip nou.
2. Tipul memoriei: DDR3.
3. Volum minim 4 Gb.
4. Frecvență minimă 1600 MHz. | 4 590,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 12 | RAM DDR4 1. Tip nou.
2. Tipul memoriei: DDR4.
3. Volum minim 4 Gb.
4. Frecvență minimă 2400 MHz. | 6 885,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 13 | CPU Fan 1. Tip nou.
2. Cooler: minim 120mm PWM.
3. Bearing: Hydro Dynamic.
4. Număr heatpipe-uri: minim 3.
5. Flux de aer: minim 55 CFM.
6. În set cu tub de termopastă: analogic cu DEEPCOOL Z3 Silver Tim 1.5g.
7. Compatibil cu Intel socket 1151/1150/1155/1366/1156/775
AMD socket: AM4/AM3/AM2/AM2+/FM1/FM2/FM2+. | 20 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 14 | Antenă stație radio 1. Compatibilă de a funcționa cu stația radio portabilă de model Kenwood TK-3206, TK-3306, TK-3406, TK-3407, TKD340.
2. Analogică KRA-42M3.
3. Frecvență de lucru: 400-450 MHz.
4. Culoare: neagră.
5. Lungime: 5,5 cm. | 29 180,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Итог не подведён |
| 15 | Acumulator stație radio 1. Compatibil de a funcționa cu stația radio portabilă de model Kenwood TK3206, TK3306, TK3406, TK3407, TKD340.
2. Analogic KNB-45L.
3. Tensiune de alimentare: 7,4V.
4. Li-ION.
5. Intensitate: 2000 mAh.
6. Controler al nivelului de încărcare/descărcare.
7. Timp de lucru în regim 5/5/90: 20 ore.
8. Regim de încărcare rapidă.
9. Temperatură de lucru: -30-+60˚C.
10. Greutate: 120±5g. | 134 370,00 MDL | mun.Chişinău str.Budăi 2B | 10.10.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
Документы 6
- 2. anunț de participare_consumabile.docx
- 2. anunț de participare_consumabile.pdf
- 3. documentatia standard_consumabile.docx
- 3. documentatia standard_consumabile.pdf
- 4. duae.doc
- 4. duae.pdf
Поданные предложения 27
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 9 | 37 800,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 10:21 UTC |
| Caterpilar SRL | 15 | 134 250,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:22 UTC |
| Caterpilar SRL | 14 | 28 250,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:21 UTC |
| Tahograf SRL | 14 | 28 250,00 MDL | На рассмотрении | 06.10.2022 12:05 UTC |
| BTS PRO | 1 | 6 533,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| BTS PRO | 11 | 4 246,50 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| BTS PRO | 7 | 79 054,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| BTS PRO | 2 | 148 627,50 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| "VEC" SRL | 2 | 126 000,00 MDL | На рассмотрении | 03.10.2022 13:28 UTC |
| BTS PRO | 8 | 1 470,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 2 | 86 916,67 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 10:21 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 12 | 4 025,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 10:21 UTC |
| "VEC" SRL | 3 | 22 100,00 MDL | На рассмотрении | 03.10.2022 13:43 UTC |
| BTS PRO | 9 | 32 014,50 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| TRIOMAC SRL | 12 | 4 575,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:24 UTC |
| TRIOMAC SRL | 6 | 2 850,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:24 UTC |
| TRIOMAC SRL | 11 | 3 400,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:24 UTC |
| TRIOMAC SRL | 7 | 70 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 08:24 UTC |
| BTS PRO | 13 | 18 782,50 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| "VEC" SRL | 1 | 6 000,00 MDL | На рассмотрении | 03.10.2022 13:13 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 3 | 13 021,67 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 10:21 UTC |
| BTS PRO | 12 | 4 655,25 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 11 | 5 266,67 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 10:21 UTC |
| BTS PRO | 3 | 23 357,10 MDL | На рассмотрении | 07.10.2022 11:21 UTC |
| Показать ещё (24 / 27) | ||||
Решения о присуждении 29
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Tahograf SRL | 14 | 28 250,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:47 UTC |
| Caterpilar SRL | 14 | 28 250,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:07 UTC |
| BTS PRO | 10 | 28 755,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:03 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 10 | 29 000,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:41 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 2 | 86 916,67 MDL | Победитель определён | 16.12.2022 06:25 UTC |
| BTS PRO | 2 | 125 982,50 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:21 UTC |
| "VEC" SRL | 2 | 126 000,00 MDL | Предложения отклонены | 16.12.2022 06:25 UTC |
| BTS PRO | 8 | 1 470,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:02 UTC |
| BTS PRO | 11 | 3 300,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:04 UTC |
| TRIOMAC SRL | 11 | 3 400,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:42 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 11 | 5 266,67 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:43 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 12 | 3 800,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:05 UTC |
| BTS PRO | 12 | 3 930,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:45 UTC |
| TRIOMAC SRL | 12 | 4 575,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:45 UTC |
| Caterpilar SRL | 15 | 134 250,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:09 UTC |
| BTS PRO | 9 | 32 014,50 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:03 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 9 | 37 800,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:39 UTC |
| BTS PRO | 13 | 18 782,50 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:06 UTC |
| TRIOMAC SRL | 6 | 2 850,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:00 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 6 | 5 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.10.2022 12:10 UTC |
| TRIOMAC SRL | 7 | 67 150,00 MDL | Победитель определён | 24.10.2022 12:01 UTC |
| BTS PRO | 7 | 67 294,00 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:35 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 3 | 13 021,67 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:27 UTC |
| BTS PRO | 3 | 22 089,60 MDL | Предложения отклонены | 11.10.2022 06:27 UTC |
| Показать ещё (24 / 29) | ||||
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 12
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| TRIOMAC SRL | 6 | 2 850,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:00 UTC |
| TRIOMAC SRL | 7 | 67 150,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:01 UTC |
| BTS PRO | 8 | 1 470,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:02 UTC |
| BTS PRO | 9 | 32 014,50 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:03 UTC |
| BTS PRO | 10 | 28 755,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:04 UTC |
| BTS PRO | 11 | 3 300,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:04 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 12 | 3 800,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:05 UTC |
| BTS PRO | 13 | 18 782,50 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:06 UTC |
| Caterpilar SRL | 15 | 134 250,00 MDL | Договор в подготовке | 24.10.2022 12:09 UTC |
| "VEC" SRL | 1 | 6 000,00 MDL | Договор в подготовке | 26.10.2022 07:40 UTC |
| "VEC" SRL | 3 | 22 100,00 MDL | Договор в подготовке | 26.10.2022 07:41 UTC |
| ACCENT TEHNO S.R.L. | 2 | 86 916,67 MDL | Договор в подготовке | 16.12.2022 06:26 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.