Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1659501758536
Legume în asortiment pentru perioada octombrie 2022-aprilie 2023
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
6 089 889,00 MDL
Până la termen
expirat
08.09.2022 07:00 UTC
Licitație electronică: 09.09.2022 11:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
16
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
1. Cartofi (diametrul nu mai mic de 5cm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.)
2. Varză, (greutatea nu mai mică de 0,5 kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.)
3. Morcovi, (nu mai mic de 10 cm în lungime. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.)
4. Ceapă, (diametrul nu mai mic de 5cm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.)
5. Sfeclă roșie de masă, (greutatea nu mai mic de 0,25 kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.)
Parametrii achiziției
- CPV
- 03 › 03200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 6 089 889,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 6 089 889,00 MDL · 2022-08-03 → 2022-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.08.2022 · 08:42 UTC
Clarificarea condițiilor
03.08.2022 → 15.08.2022 07:00 UTC
Se primesc oferte
15.08.2022 → 08.09.2022 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.09.2022
Executarea contractului
12.09.2022 → 31.12.2022 09:23 UTC
Obiectele achiziției 85
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | P-1 - Taraclia | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 18 000 kg |
| 2 | 1 | P-2 - Lipcani | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 13 000 kg |
| 3 | 1 | P-3 - Leova | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 18 000 kg |
| 4 | 1 | P-4 - Cricova | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 37 000 kg |
| 5 | 1 | P-5 - Cahul | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 7 000 kg |
| 6 | 1 | P-6 - Soroca | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 35 000 kg |
| 7 | 1 | P-7 - Rusca | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 13 000 kg |
| 8 | 1 | P-8 - Bender | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 5 000 kg |
| 9 | 1 | P-9 - Pruncul | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 24 000 kg |
| 10 | 1 | P-10 - Goian | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 2 500 kg |
| 11 | 1 | P-11 - Bălți | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 15 000 kg |
| 12 | 1 | P-12 - Bender | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 7 000 kg |
| 13 | 1 | P-13 - Chișinău | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 40 000 kg |
| 14 | 1 | P-15 - Cricova | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 25 000 kg |
| 15 | 1 | P-16 - Pruncul | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 15 000 kg |
| 16 | 1 | P-17 - Rezina | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 15 000 kg |
| 17 | 1 | P-18 - Brănești | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 32 000 kg |
| 18 | 2 | P-1 - Taraclia | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 10 000 kg |
| 19 | 2 | P-2 - Lipcani | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 8 000 kg |
| 20 | 2 | P-3 - Leova | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 10 000 kg |
| 21 | 2 | P-4 - Cricova | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 21 000 kg |
| 22 | 2 | P-5 - Cahul | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 4 000 kg |
| 23 | 2 | P-6 - Soroca | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 20 000 kg |
| 24 | 2 | P-7 - Rusca | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 7 000 kg |
| Afișați mai multe (24 / 85) | ||||
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cartofi Cartofi - diametrul nu mai mic de 5cm, fără semne de alterare, aspect normal caracteristic soiului, întreg, fără defecte interne și/sau externe, neîncolțit, fără miros străin, fără umezeală externă anormală. Produs ambalat în saci cu capacitatea până la 40 kg. La livrarea se va prezenta copia certificatului de conformitate sau echivalentul, care să confirme calitatea bunurilor. Conform cerințelor Hotărârii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009 | 2 973 875,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 12.09.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
| 2 | Varză Varză albă, proaspătă, greutatea nu mai mică de 0,5 kg.
Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg | 1 630 775,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 12.09.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
| 3 | Ceapă Ceapă proaspătă, diametrul nu mai mic de 5 cm.
Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40kg; | 592 263,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 12.09.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
| 4 | Morcov Proaspăt, diametrul nu mai mic de 5 cm.
Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40kg; | 446 488,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 12.09.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
| 5 | Sfeclă roșie Sfeclă roșie, de masă, proaspătă, greutatea nu mai mică de 0,25 kg.
Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40kg. | 446 488,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 12.09.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
Documente 5
- documentatia standard.pdf
- anunt de participare.docx
- anunt de participare.pdf
- duae.doc
- duae.pdf
Oferte depuse 16
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Dingenarul | 1 | 2 247 285,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 15:39 UTC |
| SRL Dingenarul | 2 | 1 232 337,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 15:39 UTC |
| SRL Nobil Prest | 3 | 539 833,33 MDL | În examinare | 07.09.2022 13:58 UTC |
| SRL Dingenarul | 3 | 496 989,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 15:37 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 1 251 730,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 21:03 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 5 | 467 392,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 18:34 UTC |
| SRL Nobil Prest | 2 | 1 534 462,96 MDL | În examinare | 07.09.2022 13:57 UTC |
| SRL Nobil Prest | 5 | 307 703,70 MDL | În examinare | 07.09.2022 13:58 UTC |
| SRL Nobil Prest | 4 | 392 074,07 MDL | În examinare | 07.09.2022 13:58 UTC |
| SRL Nobil Prest | 1 | 2 321 944,44 MDL | În examinare | 07.09.2022 13:57 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 3 | 644 877,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 18:34 UTC |
| Sija-Prim SRL | 1 | 2 282 650,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 21:02 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 309 808,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 21:06 UTC |
| Sija-Prim SRL | 4 | 380 560,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 21:05 UTC |
| Sija-Prim SRL | 3 | 575 199,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 21:04 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 4 | 486 152,00 MDL | În examinare | 07.09.2022 18:34 UTC |
Decizii de atribuire 16
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Dingenarul | 2 | 1 057 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.09.2022 10:02 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 1 057 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.09.2022 10:03 UTC |
| SRL Nobil Prest | 2 | 1 232 336,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2022 12:28 UTC |
| SRL Dingenarul | 3 | 447 930,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.09.2022 10:02 UTC |
| SRL Nobil Prest | 3 | 449 116,37 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2022 07:42 UTC |
| Sija-Prim SRL | 3 | 455 040,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2022 07:43 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 3 | 496 988,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2022 12:28 UTC |
| SRL Dingenarul | 1 | 1 826 120,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.09.2022 10:02 UTC |
| Sija-Prim SRL | 1 | 1 829 335,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.09.2022 08:20 UTC |
| SRL Nobil Prest | 1 | 1 928 499,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.09.2022 08:23 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 268 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.09.2022 10:02 UTC |
| SRL Nobil Prest | 5 | 307 703,70 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.09.2022 14:00 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 5 | 467 392,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2022 12:28 UTC |
| Sija-Prim SRL | 4 | 347 328,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.09.2022 10:02 UTC |
| SRL Nobil Prest | 4 | 347 407,41 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2022 07:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 4 | 380 550,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2022 12:28 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 5
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Dingenarul | 1 | 1 826 120,00 MDL | Contract în pregătire | 29.09.2022 07:10 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 1 057 800,00 MDL | Contract în pregătire | 29.09.2022 07:10 UTC |
| SRL Dingenarul | 3 | 447 930,00 MDL | Contract în pregătire | 29.09.2022 07:10 UTC |
| Sija-Prim SRL | 4 | 347 328,00 MDL | Contract în pregătire | 29.09.2022 07:10 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 268 000,00 MDL | Contract în pregătire | 29.09.2022 07:11 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.