Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1657283181580
Ремонт автодороги с. Новоселовка ул.Гагарина
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
411 456,19 MDL
Până la termen
expirat
22.07.2022 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Ремонт автодороги с. Новоселовка ул.Гагарина
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Полные или частичные строительные работы и публичные работы
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 411 456,19 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Finanțare
- Primaria Novoseolovca · 411 456,19 MDL · 2022-07-08 → 2022-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
08.07.2022 · 12:33 UTC
Clarificarea condițiilor
08.07.2022 → 12.07.2022 21:00 UTC
Se primesc oferte
12.07.2022 → 22.07.2022 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
22.07.2022
Executarea contractului
01.08.2022 → 31.12.2022 13:31 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Ремонт автодороги по улице Гагарина | 45200000-9 Полные или частичные строительные работы и публичные работы | 1 m² |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ремонт автодороги по улице Гагарина | 411 456,19 MDL | с.Новосёловка Novosiolovca, str. Lenin, 25 | 01.08.2022 → 31.12.2022 | Atribuit |
Documente 4
- anunț de participare1.подписан.pdf
- caiet de sarcin.подписан.pdf
- duae_ru_.doc
- тендерная документация по работам.doc
Oferte depuse 6
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL LIAICUL | 386 974,00 MDL | În examinare | 21.07.2022 15:15 UTC |
| Dmavend | 478 527,74 MDL | În examinare | 21.07.2022 14:19 UTC |
| Voinkoff Group SRL | 383 981,42 MDL | În examinare | 19.07.2022 15:02 UTC |
| Друмурь Комрат | 410 008,74 MDL | În examinare | 21.07.2022 15:48 UTC |
| SUAKMASI SRL | 393 025,97 MDL | În examinare | 19.07.2022 13:19 UTC |
| SRL DAGBILCOM | 373 620,12 MDL | În examinare | 21.07.2022 17:37 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL DAGBILCOM | 373 620,12 MDL | Câștigător desemnat | 25.07.2022 15:47 UTC |
| Voinkoff Group SRL | 383 981,42 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.07.2022 05:52 UTC |
| SRL LIAICUL | 386 974,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.07.2022 05:57 UTC |
| SUAKMASI SRL | 393 025,97 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.07.2022 07:20 UTC |
| Друмурь Комрат | 410 008,74 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.07.2022 07:21 UTC |
| Dmavend | 478 527,74 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.07.2022 07:21 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL DAGBILCOM | 373 620,12 MDL | Contract în pregătire | 27.07.2022 06:59 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.