Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1657027525834
ARTICOLE DE MENAJ – HÂRTIE IGIENICĂ, PENTRU NECESITĂŢILE ARMATEI NAŢIONALE ÎN ANUL 2022
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
333 333,34 MDL
Până la termen
expirat
13.07.2022 14:30 UTC
Licitație electronică: 14.07.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Hârtie igienică
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39230000-3 · Produse cu utilizare specială
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 333 333,34 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 333 333,34 MDL · 2022-07-05 → 2022-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
05.07.2022 · 13:41 UTC
Clarificarea condițiilor
05.07.2022 → 10.07.2022 14:00 UTC
Se primesc oferte
10.07.2022 → 13.07.2022 14:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.07.2022
Executarea contractului
27.07.2022 → 23.12.2022 14:30 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Hârtie igienică | 39230000-3 Produse cu utilizare specială | 80 000 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hârtie igienică Conform SM GOST R 52354:2006.
Hârtie igienică, conform următoarelor caracteristici:
- aspectul exterior: necolorată, într-un strat creponat;
- lungimea ruloului 50 m+5%;
- lăţimea ruloului 90 mm+0,5%,
- densitatea ≥ 35 g/m²;
- forța distructivă medie în două direcții, în stare uscată ≥ 2,5 N;
- absorbția capilară în două direcții ≥ 25 mm;
- indicele de activare a ionilor de hidrogen pH-lui – 4,5-9.
Ofertanții pentru prezenta poziție vor prezenta mostre în termen de 3 zile de la termenul limită de deschidere a ofertelor.
La livrare furnizorul prezintă raportul de încercări cu reflectarea caracteristicilor solicitate în specificația tehnică.
Livrarea se va efectua cu transportul furnizorului la comanda Șefului Secției echipament a A.N., situată la adresa str. Pietrarilor 3, mun. Chişinău.
Termen de livrare: până la:
- 30.08.2022 – 30000 role;
- 30.09.2022 – 50000 role.
| 333 333,34 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 27.07.2022 → 23.12.2022 | Atribuit |
Documente 4
- Anunț de participare.signed.pdf
- Documentația standard.docx
- Documentația standard.signed.pdf
- DUAE.doc
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Engicons | 396 000,00 MDL | În examinare | 13.07.2022 08:50 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Engicons Documentele deciziei: clarificari engicons - 15.07.22.semnat (4).pdf ↗ · decizie hirtie.pdf ↗ · certificat privind lipsa datoriilor.semnat.pdf ↗ · incercari de laborator.semnat.pdf ↗ · cerificat bancar.semnat.pdf ↗ · extras din registrul de stat.semnat.pdf ↗ · duae_ro_2020 modificat.semnat.pdf ↗ · anexa 23 modificat.semnat.pdf ↗ | 396 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 20.07.2022 05:32 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Engicons | 396 000,00 MDL | Contract în pregătire | 20.07.2022 05:33 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.