Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1654764524174
Lucrări de construcție a grupului tehnic-sanitar pe teritoriul Rezervației Naturale ”Orheiul-Vechi”
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 027 000,00 MDL
Până la termen
expirat
05.07.2022 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Oferta care nu corespunde prevederilor caietului de sarcini și nu satisface cerințele impuse în documentația de proiect, va fi respinsă ca fiind neconformă.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 027 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- INSTITUTIA PUBLICA REZERVATIA CULTURAL-NATURALA "ORHEIUL VEC · 1 027 000,00 MDL · 2022-06-08 → 2022-12-30 · Lucrări de construcție a grupului tehnic-sanitar pe teritoriul Rezervației Naturale ”Orheiul-Vechi”
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.08.2022 · 07:05 UTC
Clarificarea condițiilor
09.06.2022 → 21.06.2022 07:49 UTC
Se primesc oferte
21.06.2022 → 05.07.2022 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.07.2022
Executarea contractului
24.07.2022 → 30.12.2023 21:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Construcția grupului tehnic-sanitar pe teritoriul Rezervației Naturale ”Orheiul -Vechi” | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de construcție a grupului tehnic-sanitar pe teritoriul Rezervației Naturale ”Orheiul-Vechi” Lucrările se vor executa în conformitate cu normativele și standardele în vigoare din domeniul construcțiilor. Oferta se va elabora ținând cont de prevederile caietului de sarcini anexat. | 1 027 000,00 MDL | s.Butuceni (r-l Orhei) Butuceni | 24.07.2022 → 30.12.2023 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
10.06.2022 12:32 UTC · garantie pentru oferta
buna ziua! se solicita garantie pentru oferta?
Răspunsul autorității: Buna ziua. Garanție pentru ofertă nu se solicită
10.06.2022 17:17 UTC · Constructiv
Buna ziua. 1.Postati va rog proiectul...2. In caietul de sarcini nu se regasesc lucrari necesare pentru exploatarea unui grup tehnic-sanitar contemporan, elementar nu se regasesc ferestre si macar o ventilatie elementara, sper ca le-ati scapat neintentionat. Revedeti caietul de sarcini sa nu avem un GTS urit mirositor si sa pateze intru tot o Rezervatie care cumva mai ofera sanse pentru existenta turismului in RM.
Răspunsul autorității: Buna ziua. Documentația de execuție va fi publicată. Grupul sanitar este o construcție îngropată în pământ iar ventilarea spațiilor va fi pe cale naturală prin coșuri. Studiați vă rog caietul de sarcini partea I.
Documente 5
- 202206091150_anunt de participare.pdf
- 202206091150_Caiet de sarcini Partea I.pdf
- 202206091150_DUAE.doc
- 202206091152_Documentația standard.pdf
- 202206091153_Caiet de sarcini Partea II.docx
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| PROEX CONSTRUCT S.R.L. | 904 945,59 MDL | În examinare | 04.07.2022 13:56 UTC |
| Euromontaj CTI SRL | 804 675,96 MDL | În examinare | 04.07.2022 17:50 UTC |
| Dariaconstructions | 955 975,00 MDL | În examinare | 05.07.2022 06:37 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Euromontaj CTI SRL | 804 675,96 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.08.2022 07:26 UTC |
| PROEX CONSTRUCT S.R.L. | 904 945,59 MDL | Câștigător desemnat | 03.08.2022 07:40 UTC |
| Dariaconstructions Documentele deciziei: 202208031008_Daria Constructions SRL.semnat.pdf ↗ | 955 975,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.08.2022 07:08 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| PROEX CONSTRUCT S.R.L. | 904 945,59 MDL | Contract în pregătire | 03.08.2022 07:41 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.