Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1652770482987
Aparate de uz casnic
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
121 834,00 MDL
До дедлайна
истёк
26.05.2022 07:00 UTC
Электронный аукцион: 27.05.2022 11:00 UTC
Лоты
4
Поданные предложения
9
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Aparate de uz casnic
Параметры закупки
- CPV
- 39 › 39700000-9 · Aparate de uz casnic
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 121 834,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească · 121 834,00 MDL · 2022-01-01 → 2022-12-31
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
17.05.2022 · 07:12 UTC
Разъяснение условий
17.05.2022 → 23.05.2022 07:00 UTC
Принимают предложения
23.05.2022 → 26.05.2022 07:00 UTC
Определение победителя
27.05.2022
Исполнение контракта
13.06.2022 → 01.08.2022 00:00 UTC
Предметы закупки 4
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Fier de călcat | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 35 шт. |
| 2 | 2 | Ventilator | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 15 шт. |
| 3 | 3 | Frigider cu 1 cameră | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 10 шт. |
| 4 | 4 | Mașină de uscat rufe | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 10 шт. |
Лоты 4
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Fier de călcat Fier de calcat cu abur. Talpa ceramică; Putere 2000 W; Regulator de tensiune-220; Sistem anti-picurare; călcare cu aburi și uscată; Sistem de auto-curățare; Indicatorul luminos de lucru; Abure vertical; Aprovizionarea cu aburi; Pulverizare; Regularea ieșirii aburilor; Regularea temperaturii mecanic. Garanție min. 24 luni. | 9 917,00 MDL | mun.Chişinău IMSP CNAMUP, mun. Chisinau, str. A. Doga, 21 | 13.06.2022 → 01.08.2022 | Присуждено |
| 2 | Lot 2 Ventilator Putere min. 50 W; 3 viteze de control al fluxului de aer; Diametru min. 16 "/ 40cm; Rotirea corpului - 90 °; Înclinare în sus și în jos pe pantă; Grila de protecție, în condiții de siguranță pentru copii; Suport extins;
Alimentare - 220 V , 50 Hz.
| 7 750,00 MDL | mun.Chişinău IMSP CNAMUP, mun. Chisinau, str. A. Doga, 21 | 13.06.2022 → 01.08.2022 | Присуждено |
| 3 | Lot 3 Frigider cu 1 cameră Frigider cu 1 cameră, culoarea albă; Volumul camerei frigiderului, (l) max. 130; Clasa eficienței energetice A+; Gestionare electromecanică; Rafturi în frigider din sticlă – 2-4; Rafturi pe ușa frigiderului din plastic – 2; Dimensiuni (IxLxA) ≈ 85х55х60 (±5%) cm; Greutate maxim 35 kg; Termen de garanție min. 24 luni. | 29 167,00 MDL | mun.Chişinău IMSP CNAMUP, mun. Chisinau, str. A. Doga, 21 | 13.06.2022 → 01.08.2022 | Присуждено |
| 4 | Lot 4 Mașină de uscat rufe INCARCARE: Frontala, Capacitate pentru uscare bumbac, kg – min 7-8 kg; TAMBUR: Volumul tamburului, min 112 l, CUVA: Inox,
CLASA EFICIENTII ENERGETICE: min B;
CLASA DE USCARE: min C;
REGIMURI DE USCARE: Uscare după timer, Uscare după umiditatea stofei;
FUNCTII OBLIGATORII: Anti-sifonare, Uscare delicata, Uscarea rapida;
DIMENSIUNI (IxLxA), cm: Înălțime, min 80 cm, Lățime, min 58 cm, Adâncime, min 55 cm.
GARANTIE: min. 36 luni.
Menținerea garanției Se va indica întreprinderea care asigură menținerea garanției, cu prezentarea dovezilor (certificat de reprezentant autorizat, luni). | 75 000,00 MDL | mun.Chişinău IMSP CNAMUP, mun. Chisinau, str. A. Doga, 21 | 13.06.2022 → 01.08.2022 | Присуждено |
Документы 4
- Anunt de participare
- DUAE
- Model declaratie privind confirmarea identitii beneficiarilor
- Documentatia standard
Поданные предложения 9
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Inoxplus SRL | 1 | 9 450,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 10:01 UTC |
| Eleamag SRL | 1 | 14 700,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 20:36 UTC |
| Inoxplus SRL | 2 | 8 850,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 10:01 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 37 000,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 20:37 UTC |
| Inoxplus SRL | 3 | 24 000,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 10:01 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 90 000,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 20:37 UTC |
| BTS PRO | 4 | 71 225,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 07:13 UTC |
| Inoxplus SRL | 4 | 45 000,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 10:01 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 6 750,00 MDL | На рассмотрении | 25.05.2022 20:37 UTC |
Решения о присуждении 9
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Inoxplus SRL | 3 | 24 000,00 MDL | Победитель определён | 13.06.2022 10:56 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 37 000,00 MDL | Предложения отклонены | 27.05.2022 13:48 UTC |
| Inoxplus SRL | 4 | 45 000,00 MDL | Победитель определён | 13.06.2022 11:08 UTC |
| BTS PRO | 4 | 71 225,00 MDL | Предложения отклонены | 13.06.2022 11:03 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 90 000,00 MDL | Предложения отклонены | 13.06.2022 11:06 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 6 750,00 MDL | Победитель определён | 13.06.2022 10:54 UTC |
| Inoxplus SRL | 2 | 8 850,00 MDL | Предложения отклонены | 13.06.2022 10:53 UTC |
| Inoxplus SRL | 1 | 9 450,00 MDL | Победитель определён | 13.06.2022 10:50 UTC |
| Eleamag SRL | 1 | 14 700,00 MDL | Предложения отклонены | 13.06.2022 10:46 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 4
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Inoxplus SRL | 1 | 9 450,00 MDL | Договор в подготовке | 13.06.2022 10:51 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 6 750,00 MDL | Договор в подготовке | 13.06.2022 10:55 UTC |
| Inoxplus SRL | 3 | 24 000,00 MDL | Договор в подготовке | 13.06.2022 10:57 UTC |
| Inoxplus SRL | 4 | 45 000,00 MDL | Договор в подготовке | 13.06.2022 11:09 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.