Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1651143222922
Servicii de proiectarea complexului de depozite frigorifice și casă de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia
Отменена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Причина отмены
În temeiul p. g) alin (1) art. 71 a Legii №131 din 03.07.2015 Privind achiziții publice, autoritatea contractantă, din proprie iniţiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziţii publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziţie publică, în caz dacă, există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înţelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflîndu-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art.7. a Legii Privind achiziții publice.
Datorită faptului că administrația publică locală a operat modificări în configurația terenului destinat proiectării și construcției complexului de depozitare frigorifică și a casei de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia, apare necesitatea modificării Caietului de sarcini.
Pe baza celor menționate mai sus, în temeiul p. g) alin (1) art. 71 Legii №131 din 03.07.2015, grupul de lucru pentru achiziții publice a decis anularea acestei proceduri de achiziție, efectuarea modificărilor necesare în documentația de atribuire (caietul de sarcini, specificarea terenului) și reanunțarea achiziției de servicii de proiectare a complexului de depozitare frigorifică și a casei de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia.
Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».
Оценочная стоимость
375 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
19.05.2022 07:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
3
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Servicii de proiectarea complexului de depozite frigorifice și casă de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia
Параметры закупки
- CPV
- 71 › 71220000-6 · Услуги в области архитектурного проектирования
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 375 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Финансирование
- INSTITUȚIA PUBLICĂ AGENȚIA DE DEZVOLTARE REGIONALĂ UTA GĂGĂUZIA · 375 000,00 MDL · 2022-04-28 → 2022-12-30
- Критерии допуска
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
01.06.2022 · 12:07 UTC
Разъяснение условий
28.04.2022 → 09.05.2022 07:00 UTC
Принимают предложения
09.05.2022 → 19.05.2022 07:00 UTC
Определение победителя
19.05.2022
Исполнение контракта
25.05.2022 → 31.12.2022 12:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de proiectarea complexului de depozite frigorifice și casă de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia | 71220000-6 Услуги в области архитектурного проектирования | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de proiectarea complexului de depozite frigorifice și casă de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia | 375 000,00 MDL | мун.Комрат Pobeda, 58, ap.312 | 25.05.2022 → 31.12.2022 | Отменена |
Документы 4
- anunț de participare .semnat.pdf
- documentația standarta.semnat.pdf
- duae.semnat.pdf
- termeni de referință.semnat.pdf
Поданные предложения 3
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SMART ARCHITECTURE | 375 000,00 MDL | На рассмотрении | 18.05.2022 19:11 UTC |
| COLASS | 425 000,00 MDL | На рассмотрении | 18.05.2022 16:25 UTC |
| INDUSTRIALPROIECT | 308 700,00 MDL | На рассмотрении | 18.05.2022 15:19 UTC |
Решения о присуждении 3
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| INDUSTRIALPROIECT | 308 700,00 MDL | Предложения отклонены | 19.05.2022 13:17 UTC |
| SMART ARCHITECTURE | 375 000,00 MDL | Предложения отклонены | 19.05.2022 13:17 UTC |
| COLASS | 425 000,00 MDL | Предложения отклонены | 19.05.2022 13:18 UTC |
Официальные изменения 1
01.06.2022 12:07 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Servicii de proiectarea complexului de depozite frigorifice și casă de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia
În temeiul p. g) alin (1) art. 71 a Legii №131 din 03.07.2015 Privind achiziții publice, autoritatea contractantă, din proprie iniţiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziţii publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziţie publică, în caz dacă, există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înţelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflîndu-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art.7. a Legii Privind achiziții publice.
Datorită faptului că administrația publică locală a operat modificări în configurația terenului destinat proiectării și construcției complexului de depozitare frigorifică și a casei de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia, apare necesitatea modificării Caietului de sarcini.
Pe baza celor menționate mai sus, în temeiul p. g) alin (1) art. 71 Legii №131 din 03.07.2015, grupul de lucru pentru achiziții publice a decis anularea acestei proceduri de achiziție, efectuarea modificărilor necesare în documentația de atribuire (caietul de sarcini, specificarea terenului) și reanunțarea achiziției de servicii de proiectare a complexului de depozitare frigorifică și a casei de ambalare a fructelor și strugurilor de masă în orașul Comrat, UTA Găgăuzia.
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True