Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1648446849219
Ajustarea vibrației echipamentului SCTg Nr.1, Controlul vibraţiilor mecanismelor de rotaţie, Sursa №2, Efectuarea serviciilor de balansare şi reglare a vibraţiei la utilajul auxiliar până şi după efectuarea reparaţiilor la cazanele Nr.2,3,4,7, pompele şi motoarele electrice ale CT Sud, Reparația curentă a utilajului auxiliar al centralei, conform graficelor şi în volumele aprobate pentru anul 2022 (CT Vest).
Anulată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Nu corespunde cerințelor caietului de sarcini, cantităților solicitate în specificațiile tehnice.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
784 000,00 MDL
Până la termen
expirat
08.04.2022 08:00 UTC
Licitație electronică: 11.04.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Ajustarea vibrației echipamentului SCTg Nr.1, Controlul vibraţiilor mecanismelor de rotaţie, Sursa №2, Efectuarea serviciilor de balansare şi reglare a vibraţiei la utilajul auxiliar până şi după efectuarea reparaţiilor la cazanele Nr.2,3,4,7, pompele şi motoarele electrice ale CT Sud, Reparația curentă a utilajului auxiliar al centralei, conform graficelor şi în volumele aprobate pentru anul 2022 (CT Vest).
Parametrii achiziției
- CPV
- 76 › 76530000-7 · Servicii privind fundul găurii de foraj
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 784 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- TERMOELECTRICA · 784 000,00 MDL · 2022-03-28 → 2022-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
04.05.2022 · 08:24 UTC
Clarificarea condițiilor
28.03.2022 → 01.04.2022 08:00 UTC
Se primesc oferte
01.04.2022 → 08.04.2022 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
08.04.2022
Executarea contractului
11.04.2022 → 30.12.2022 00:00 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Ajustarea vibrației echipamentului SCTg Nr.1 | 76536000-9 Servicii de control al vibraţiilor pentru fundul găurii de foraj | 1 unitate |
| 2 | Controlul vibraţiilor a mecanismelor de rotaţie. Sursa №2. | 76536000-9 Servicii de control al vibraţiilor pentru fundul găurii de foraj | 1 unitate |
| 3 | Efectuarea lucrărilor de balansare şi reglare a vibraţiei la utilajul auxiliar până şi după efectuarea reparaţiilor la cazanele Nr.2,3,4,7, pompele şi motoarele electrice ale CT Sud. Reparația curentă a utilajului auxiliar al centralei, conform graficelor şi în volumele aprobate pentru anul 2022 (CT Vest) | 76536000-9 Servicii de control al vibraţiilor pentru fundul găurii de foraj | 1 unitate |
| 4 | Reparația curentă a utilajului auxiliar al centralei, conform graficelor şi în volumele aprobate pentru anul 2022 (CT Vest) | 76536000-9 Servicii de control al vibraţiilor pentru fundul găurii de foraj | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ajustarea vibrației echipamentului SCTg Nr.1 Conform caietului de sarcini | 784 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 11.04.2022 → 30.12.2022 | Anulată |
Documente 17
- anunt de participare .docx
- anexa nr 7 cerere de participare.docx
- anexa nr 8 declar. priv. valabilitatea ofertei.docx
- anexa nr 13 decl. priv. princip. lucrari similare.docx
- anexa nr 14 decl. priv. dotari utilaj.docx
- anexa nr 15 decl. priv. personal specializat.docx
- anexa nr.22 specificatii tehnice.docx
- anexa nr.23 specificatii de preț.docx
- cs vibrații 2022.docx
- deviz de cheltuieli nr. 1 lot. nr. 58 виброналадка и виброобследование оборудования sctg №1 sursa 1.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 2 lot. nr. 58 вибрационная наладка насосов.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 3 lot. nr. 58 вибрационная наладка тягодутьевых механизмов.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 4 lot. nr. 58 bиброналадка щеточно-контактного аппарата турбогенератора.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 5 lot. nr. 58 виброналадка электродвигателей 6кв и 0,4 кв.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 6 lot. nr. 95 виброналадка и виброобследование оборудования sctg №2 sursa 2.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 7 lot. nr. 116 виброналадка и виброобследование оборудования ct sud.xlsx
- deviz de cheltuieli nr. 8 lot. nr. 105 виброналадка и виброобследование оборудования ct vest.xlsx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Energoreparatii | 645 582,84 MDL | În examinare | 04.04.2022 13:46 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Energoreparatii Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 645 582,84 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.04.2022 10:08 UTC |
Modificări oficiale 4
28.03.2022 06:30 UTC
General change of Contract Notice
28.03.2022 06:33 UTC
General change of Contract Notice
28.03.2022 09:54 UTC
General change of Contract Notice
04.05.2022 08:24 UTC · Anulare · Anunț de participare
Ajustarea vibrației echipamentului SCTg Nr.1, Controlul vibraţiilor mecanismelor de rotaţie, Sursa №2, Efectuarea serviciilor de balansare şi reglare a vibraţiei la utilajul auxiliar până şi după efectuarea reparaţiilor la cazanele Nr.2,3,4,7, pompele şi motoarele electrice ale CT Sud, Reparația curentă a utilajului auxiliar al centralei, conform graficelor şi în volumele aprobate pentru anul 2022 (CT Vest).
Nu corespunde cerințelor caietului de sarcini, cantităților solicitate în specificațiile tehnice.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True