Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1647337473468
Achiziționarea serviciilor de organizare a campaniei de informare despre eficiența energetică în IMM-uri
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
333 333,00 MDL
Лоты
1
Поданные предложения
3
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Organizarea campaniei de informare despre eficiența energetică în IMM-uri
Параметры закупки
- CPV
- 79 › 79340000-9 · Servicii de publicitate şi de comercializare
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 333 333,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Agenția pentru Eficiență Energetică · 333 333,00 MDL · 2022-03-15 → 2022-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
18.03.2022 · 13:15 UTC
Разъяснение условий
15.03.2022 → 21.03.2022 09:00 UTC
Принимают предложения
21.03.2022 → 28.03.2022 08:00 UTC
Определение победителя
29.03.2022
Исполнение контракта
04.04.2022 → 30.12.2022 09:56 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Organizarea campaniei de informare despre eficiența energetică în IMM-uri | 79342200-5 Servicii de promovare | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea serviciilor de organizare a campaniei de informare despre eficiența energetică în IMM-uri Organizarea campaniei de informare despre eficiența energetică în IMM-uri | 333 333,00 MDL | mun.Chişinău str. Alecu Russo, 1, et.10 | 04.04.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
Вопросы и ответы 3
18.03.2022 11:44 UTC · Poze redactate
Buna ziua!
Rog sa precizati, 100 poze redacate urmeaza sa fie livrate tiparite sau in format digital.
Se considera 100 poze per zi sau per total 4 zile (25 poze pe zi)?
Multumesc!
Ответ заказчика: Bună ziua, 100 poze redactate urmează să fie livrate în format digital. Numărul de poze total - 100.
18.03.2022 11:47 UTC · Webinar
Buna ziua!
Contractantul ase va angaja doar asigurarea tehnica a Webinarului ? Pentru citi participanti se preconizeaza evenimentul?
Expertii urmeaza sa fie propusi de catre Contractant sau sunt propusi de AEE? Daca urmeaza sa fie propusi de Contractatnti care sunt cerintele profesionale fata de aceste persoane?
Va multumesc!
Ответ заказчика: Bună ziua, contractantul va fi responsabil de asigurarea tehnică, asigurarea a doi experți și invitarea întreprinderilor. Experții ce urmează a fi propuși de către contractant trebuie să fie unul specialist în materie de eficiență energetică iar al doilea expert specialist în mecanisme de finanțare.
18.03.2022 12:11 UTC · Promovare SMM
Buna ziua!
Aveti un TA (public tinta) definit? daca da, care este el
- pentru promovarea paginii/ video - au o cifra de acoperire a publicului tinta (reach)? sau indicam noi rezultatul atins conform bugetului?
- promovare 4 spoturi - fiecare spot timp de 2 saptamini (total 8 saptamini), dar pot rula concomitent sau
4 spoturi pe parcursul a 4 saptamini (total 2 saptamini), la fel rulind concomitent sau pe rind, dar ca durata doar 3-4 zile fiecare?
- 10 materiale informative - se preconizeaza 10 postari diferite pe FB
promovarea fiecaruia - cite zile? 2 saptamini pentru fiecare sau 10 materiale in 2 sapatmini?
Multumesc!
Ответ заказчика: Bună ziua, este necesar de a promova 4 spoturi video timp de 2 săptămîni fiecare. Promovarea a 10 materiale informative la fel a câte 2 săptămâni fiecare. Pagina Web a Agenției promovată timp de 2 săptămâni.
Документы 5
- anunt de participare.pdf
- caiet de sarcini.pdf
- documentia standad bunuri_servicii cop.docx
- duae.doc
Документы с тем же названием: 2
- 18.03.2022 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 15.03.2022 · только метаданные · Оригинал ↗
Поданные предложения 3
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Conviot | 333 333,00 MDL | На рассмотрении | 28.03.2022 07:39 UTC |
| UNI TED MEDIA SRL | 333 150,00 MDL | На рассмотрении | 24.03.2022 11:32 UTC |
| S.C. RGP Grup SRL | 322 612,17 MDL | На рассмотрении | 28.03.2022 07:59 UTC |
Решения о присуждении 3
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| S.C. RGP Grup SRL | 319 278,84 MDL | Предложения отклонены | 29.03.2022 12:45 UTC |
| UNI TED MEDIA SRL | 321 900,00 MDL | Победитель определён | 30.03.2022 08:55 UTC |
| Conviot | 322 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 29.03.2022 12:14 UTC |
Официальные изменения 1
18.03.2022 13:15 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| UNI TED MEDIA SRL | 321 900,00 MDL | Договор в подготовке | 30.03.2022 08:55 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.