Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1646205560616
Procurarea materialelor de uz gospodaresc
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
32 300,00 MDL
До дедлайна
истёк
10.03.2022 06:00 UTC
Электронный аукцион: 11.03.2022 06:00 UTC
Лоты
27
Поданные предложения
55
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Procurarea materialelor de uz gospodaresc
Параметры закупки
- CPV
- 44 › 44400000-4 · Diverse produse fabricate şi articole conexe
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 32 300,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Centrul Municipal de Plasament si Reabilitare a Copiilor de Virsta Frageda · 32 300,00 MDL · 2022-03-02 → 2022-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
02.03.2022 · 07:28 UTC
Разъяснение условий
02.03.2022 → 07.03.2022 06:00 UTC
Принимают предложения
07.03.2022 → 10.03.2022 06:00 UTC
Определение победителя
11.03.2022
Исполнение контракта
14.03.2022 → 31.12.2022 00:00 UTC
Предметы закупки 27
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Pentru copii ,solid,în ambalajul producătorului,volum 0,100gr bucata | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 150 шт. |
| 2 | 2 | Solid,72%,în ambalajul producătorului,0200gr | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 360 шт. |
| 3 | 3 | Lichid,ambalajul producătorului, volumul 1L | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 25 шт. |
| 4 | 4 | Pentru lengeria copiilor,ambalajul producătorului 2kg,6kg,9kg | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 240 кг |
| 5 | 5 | Rulon ,culoarea alb-surie,65m | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 800 шт. |
| 6 | 6 | Pentru vesela copiilor,ambalajul producătorului 0,5ml | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 240 шт. |
| 7 | 7 | Pentru copii,bactericid,ambalajul producătorului cu dozator volum de 0,500ml | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 280 шт. |
| 8 | 8 | Pentru mîini ambalajul producătorului 5L | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 25 шт. |
| 9 | 9 | Sanita,ușor dizolvat în apă caldă,ambalajul producătorului,volum 0,500 gr | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 30 шт. |
| 10 | 10 | Rulon 40Lx30buc,culoarea neagră | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 200 шт. |
| 11 | 11 | Rulon 40Lx30buc,culoarea galbenă | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 15 шт. |
| 12 | 12 | Mărimea L roșii,verzi,perechi | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 200 шт. |
| 13 | 13 | Mărimea XL orange,galbene,perechi | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 200 шт. |
| 14 | 14 | Soluție,ambalajul producătorului,volum de 1 L,bucăți | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 12 шт. |
| 15 | 15 | Soluție,ambalajul producătorului 0,5 L cu stropitor. | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 12 шт. |
| 16 | 16 | Soluție ce nu conține proprietăți și miros toxic de tip ASC ,ambalajul producătorului,volum 1 L | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 12 шт. |
| 17 | 17 | Soluții fără miros toxic,ambalajul producătorului | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 10 шт. |
| 18 | 18 | Din malai | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 20 шт. |
| 19 | 19 | Pentru spălarea veselei,coton ce este rezistent la dezinfectare prin fierbere. | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 200 шт. |
| 20 | 20 | Pentru curățarea suprafețelor la cratițe | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 40 шт. |
| 21 | 21 | Din masă plastică cu păr aspru pentru curățarea covoarelor | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 40 шт. |
| 22 | 22 | Ligheane, colorate din masă plastică,volumul 5L rosii | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 20 шт. |
| 23 | 23 | Ligheane, colorate din masă plastică,volumul 5L albe | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 10 шт. |
| 24 | 24 | Masă plastică,volumul 10 L, culori deschise | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 20 шт. |
| Показать ещё (24 / 27) | ||||
Лоты 27
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Săpun de față | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 2 | Săpun de rufe | 1 400,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Итог не подведён |
| 3 | Săpun de rufe | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 4 | Praf de spălat | 3 800,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 5 | Hîrtie igienică | 2 400,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 6 | Deterjent p/veselă | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Итог не подведён |
| 7 | Săpun lichid | 4 200,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 8 | Săpun lichid | 2 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 9 | Praf de curățat | 1 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 10 | Pungi pentru gunoi | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 11 | Pungi pentru gunoi | 300,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 12 | Mănuși de silicon | 1 300,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 13 | Mănuși de silicon | 1 300,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 14 | Clătitor pentru haine | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 15 | Detergent pentru geamuri | 200,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 16 | Înălbitor pentru rufe | 400,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 17 | Dezinfectant pentru viceu | 200,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 18 | Mături | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 19 | Lavete | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 20 | Burete de metal | 540,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 21 | Perii | 660,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 22 | Recipient din masă plastică Perii | 1 200,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 23 | Recipient din masă plastică | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| 24 | Căldări cu capac | 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 14.03.2022 → 31.12.2022 | Присуждено |
| Показать ещё (24 / 27) | |||||
Документы 1
- anunti-mat.gospodaresc.pdf
Поданные предложения 55
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Rodital Lux SRL | 13 | 2 000,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:19 UTC |
| SRL DENIADI | 19 | 2 390,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:31 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 2 360,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:26 UTC |
| SRL DENIADI | 26 | 300,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:32 UTC |
| Rodital Lux SRL | 8 | 700,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:18 UTC |
| SRL DENIADI | 24 | 671,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:32 UTC |
| Brand Royal | 5 | 2 466,67 MDL | На рассмотрении | 08.03.2022 06:04 UTC |
| Rodital Lux SRL | 18 | 483,33 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:20 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 3 588,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:26 UTC |
| SRL DENIADI | 12 | 1 690,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:29 UTC |
| SRL DENIADI | 16 | 74,40 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:30 UTC |
| SRL DENIADI | 20 | 200,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:31 UTC |
| SRL DENIADI | 13 | 1 690,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:29 UTC |
| Rodital Lux SRL | 1 | 650,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 11:36 UTC |
| Rodital Lux SRL | 25 | 20,83 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:22 UTC |
| Rodital Lux SRL | 6 | 1 950,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:18 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 1 908,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:25 UTC |
| Rodital Lux SRL | 7 | 2 275,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:18 UTC |
| Rodital Lux SRL | 14 | 200,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:20 UTC |
| SRL DENIADI | 27 | 298,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:32 UTC |
| Rodital Lux SRL | 2 | 1 800,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:16 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 240,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 17:28 UTC |
| Rodital Lux SRL | 10 | 2 000,00 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:19 UTC |
| Rodital Lux SRL | 22 | 316,66 MDL | На рассмотрении | 09.03.2022 10:21 UTC |
| Показать ещё (24 / 55) | ||||
Решения о присуждении 55
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Rodital Lux SRL | 3 | 1 300,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:26 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 3 582,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| SRL DENIADI | 12 | 1 690,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:49 UTC |
| Rodital Lux SRL | 12 | 2 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 7 | 2 275,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:40 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 3 360,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| SRL DENIADI | 24 | 671,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:46 UTC |
| Rodital Lux SRL | 24 | 716,66 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 22 | 316,66 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:40 UTC |
| SRL DENIADI | 22 | 700,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 18 | 483,33 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:31 UTC |
| SRL DENIADI | 18 | 591,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| SRL DENIADI | 20 | 200,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:35 UTC |
| Rodital Lux SRL | 20 | 266,66 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 5 | 2 350,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:34 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 2 360,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Brand Royal | 5 | 2 466,67 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 10 | 1 975,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:45 UTC |
| SRL DENIADI | 10 | 1 995,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| SRL DENIADI | 17 | 94,00 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:28 UTC |
| Rodital Lux SRL | 17 | 95,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 637,60 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 07:23 UTC |
| Rodital Lux SRL | 8 | 650,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.03.2022 12:38 UTC |
| Rodital Lux SRL | 25 | 20,83 MDL | Победитель определён | 14.03.2022 08:50 UTC |
| Показать ещё (24 / 55) | ||||
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 25
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Rodital Lux SRL | 3 | 1 300,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:28 UTC |
| Rodital Lux SRL | 1 | 650,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:30 UTC |
| Rodital Lux SRL | 4 | 3 560,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:33 UTC |
| Rodital Lux SRL | 5 | 2 350,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:34 UTC |
| Rodital Lux SRL | 7 | 2 275,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:40 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 637,60 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:42 UTC |
| Rodital Lux SRL | 9 | 195,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:44 UTC |
| Rodital Lux SRL | 10 | 1 975,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:46 UTC |
| Rodital Lux SRL | 11 | 150,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:47 UTC |
| SRL DENIADI | 12 | 1 690,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:49 UTC |
| SRL DENIADI | 13 | 1 690,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:52 UTC |
| Rodital Lux SRL | 14 | 189,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:54 UTC |
| Rodital Lux SRL | 15 | 128,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 07:56 UTC |
| Rodital Lux SRL | 16 | 74,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:25 UTC |
| SRL DENIADI | 17 | 94,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:28 UTC |
| Rodital Lux SRL | 18 | 483,33 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:32 UTC |
| Rodital Lux SRL | 19 | 291,66 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:33 UTC |
| SRL DENIADI | 20 | 200,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:35 UTC |
| Rodital Lux SRL | 21 | 593,40 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:37 UTC |
| Rodital Lux SRL | 22 | 316,66 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:41 UTC |
| Rodital Lux SRL | 23 | 158,33 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:44 UTC |
| SRL DENIADI | 24 | 671,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:47 UTC |
| Rodital Lux SRL | 25 | 20,83 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:50 UTC |
| SRL DENIADI | 26 | 300,00 MDL | Договор в подготовке | 14.03.2022 08:52 UTC |
| Показать ещё (24 / 25) | ||||
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.