RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1645186373113

Achziționarea gazelor

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
398 559,14 MDL
Până la termen
expirat
24.02.2022 13:30 UTC
Licitație electronică: 25.02.2022 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
8
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achziționarea gazelor

Parametrii achiziției

CPV
2424100000-5 · Gaze
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
398 559,14 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
TERMOELECTRICA · 398 559,14 MDL · 2022-02-18 → 2022-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
18.02.2022 · 12:27 UTC
Clarificarea condițiilor
18.02.2022 → 21.02.2022 13:00 UTC
Se primesc oferte
21.02.2022 → 24.02.2022 13:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.02.2022
Executarea contractului
03.03.2022 → 29.12.2022 22:00 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Oxigen24100000-5
Gaze
15 177 m³
22Bioxid de carbon24100000-5
Gaze
6 780 kg
33Argon24100000-5
Gaze
215 m³
44Azot24100000-5
Gaze
130 m³

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Oxigen328 885,59 MDLmun.Chişinău
str.Tudor Vladimirescu, 6
03.03.2022 → 29.12.2022Atribuit
2Bioxid de carbon49 697,40 MDLmun.Chişinău
str.Tudor Vladimirescu, 6
03.03.2022 → 29.12.2022Atribuit
3Argon13 259,05 MDLmun.Chişinău
str.Tudor Vladimirescu, 6
03.03.2022 → 29.12.2022Atribuit
4Azot6 717,10 MDLmun.Chişinău
str.Tudor Vladimirescu, 6
03.03.2022 → 29.12.2022Atribuit

Documente 5

  • anunt de participare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.02.2022
  • anexa nr.8 declarația privind valabilitatea ofertei.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.02.2022
  • anexa nr.12 declaratia privind prestari ef.in ultimii 3 ani.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.02.2022
  • anexa nr.22 specificatii tehnice.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.02.2022
  • anexa nr.23 specificatii de preț.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.02.2022

Oferte depuse 8

OfertantLotValoareaStatusPublicat
ICS TehGaz Grup317 622,95 MDLÎn examinare23.02.2022 11:12 UTC
Medtehgaz315 712,20 MDLÎn examinare23.02.2022 14:22 UTC
ICS TehGaz Grup1441 658,73 MDLÎn examinare23.02.2022 10:54 UTC
Medtehgaz263 732,00 MDLÎn examinare23.02.2022 14:21 UTC
ICS TehGaz Grup267 800,00 MDLÎn examinare23.02.2022 11:36 UTC
ICS TehGaz Grup410 453,08 MDLÎn examinare23.02.2022 11:22 UTC
Medtehgaz48 047,00 MDLÎn examinare23.02.2022 14:22 UTC
Medtehgaz1385 495,80 MDLÎn examinare23.02.2022 14:20 UTC

Decizii de atribuire 8

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Medtehgaz
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
48 047,00 MDLOfertele au fost respinse25.02.2022 12:27 UTC
ICS TehGaz Grup
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
410 453,08 MDLCâștigător desemnat04.04.2022 12:34 UTC
Medtehgaz
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
1385 495,80 MDLOfertele au fost respinse25.02.2022 12:14 UTC
ICS TehGaz Grup
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
1441 658,73 MDLCâștigător desemnat04.04.2022 12:32 UTC
Medtehgaz
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
315 712,20 MDLOfertele au fost respinse25.02.2022 12:24 UTC
ICS TehGaz Grup
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
317 622,95 MDLCâștigător desemnat04.04.2022 12:33 UTC
Medtehgaz
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
263 732,00 MDLOfertele au fost respinse25.02.2022 12:21 UTC
ICS TehGaz Grup
Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗
267 800,00 MDLCâștigător desemnat04.04.2022 12:33 UTC

Modificări oficiale 1

18.02.2022 12:27 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 4

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
ICS TehGaz Grup1441 658,73 MDLContract în pregătire04.04.2022 12:32 UTC
ICS TehGaz Grup267 800,00 MDLContract în pregătire04.04.2022 12:33 UTC
ICS TehGaz Grup317 622,95 MDLContract în pregătire04.04.2022 12:34 UTC
ICS TehGaz Grup410 453,08 MDLContract în pregătire04.04.2022 12:34 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.