RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1642773866967

Furnizarea complexului mobil de sudare

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Manual

Motivul anulării

Decizia Grupului de lucru: * Respinge ofertele următorilor operatori economici: “Green Autotrading” SRL («Omega Trade» SRL); «EXIMOTOR» SA; «Horus» SRL. * Anularea procedurii de achiziție sectorială № MTG-L-04/22 «Furnizarea complexului mobil de sudare» (Achizitii.md ID № 21050425 - ocds-b3wdp1-MD-1642773866967).

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
4 583 300,00 MDL
Până la termen
expirat
25.02.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Complexul mobil de sudare - 1 buc.

Parametrii achiziției

CPV
4242662000-4 · Оборудование для электросварки
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Manual
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
4 583 300,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
Finanțare
MOLDOVATRANSGAZ · 4 583 300,00 MDL · 2022-01-21 → 2022-06-30
Criterii de eligibilitate
Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
15.04.2022 · 09:49 UTC
Clarificarea condițiilor
21.01.2022 → 31.01.2022 12:00 UTC
Se primesc oferte
31.01.2022 → 25.02.2022 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.02.2022
Executarea contractului
21.03.2022 → 30.06.2022 13:35 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Complexul mobil de sudare42662000-4
Оборудование для электросварки
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Furnizarea complexului mobil de sudare
Complexul mobil de sudare - 1 buc.
4 583 300,00 MDLс.Цариград
mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155
21.03.2022 → 30.06.2022Anulată

Documente 3

  • anunt_de_participare №04.pdf
    doar metadateAnunț de participare21.01.2022
  • anunt_de_participare nr.04 .docx
    doar metadateAnunț de participare21.01.2022
  • Caiet de sarcini.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice21.01.2022

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
Horus4 483 300,00 MDLÎn examinare25.02.2022 08:21 UTC
EXIMOTOR SA3 830 000,00 MDLÎn examinare25.02.2022 07:30 UTC
Green Autotrading4 583 333,33 MDLÎn examinare25.02.2022 10:51 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
EXIMOTOR SA3 830 000,00 MDLOfertele au fost respinse15.04.2022 09:44 UTC
Horus4 483 300,00 MDLOfertele au fost respinse15.04.2022 09:47 UTC
Green Autotrading4 583 333,33 MDLOfertele au fost respinse15.04.2022 09:48 UTC

Modificări oficiale 1

15.04.2022 09:49 UTC · Anulare · Anunț de participare
Furnizarea complexului mobil de sudare
Decizia Grupului de lucru: * Respinge ofertele următorilor operatori economici: “Green Autotrading” SRL («Omega Trade» SRL); «EXIMOTOR» SA; «Horus» SRL. * Anularea procedurii de achiziție sectorială № MTG-L-04/22 «Furnizarea complexului mobil de sudare» (Achizitii.md ID № 21050425 - ocds-b3wdp1-MD-1642773866967).

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True