RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1642436647539

Apă potabilă, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec. Centru 2022

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
583 333,00 MDL
Până la termen
expirat
31.01.2022 10:00 UTC
Licitație electronică: 01.02.2022 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Apă potabilă, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec. Centru 2022

Parametrii achiziției

CPV
4141100000-0 · Apă naturală brută
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
583 333,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
DETS sectorul Centru · 583 333,00 MDL · 2022-01-17 → 2022-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.01.2022 · 08:44 UTC
Clarificarea condițiilor
17.01.2022 → 24.01.2022 10:00 UTC
Se primesc oferte
24.01.2022 → 31.01.2022 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
01.02.2022
Executarea contractului
02.02.2022 → 31.12.2022 16:27 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Apă potabilă, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec. Centru 202241100000-0
Apă naturală brută
12 962 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Apă potabilă, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec. Centru 2022
Apă potabilă (ne carbogazificată) îmbuteliată în butelii de 19 litre (cu mâner), Butelie de 19 litri cu mâner produs din policarbonat refolosibil, sigilat cu capac termic, admise la utilizare ca ambalaj pentru lichide alimentare. Capacul buteliei din 2 componente cu stickerul igienic, sigilat cu capac termocontractabil (conform HG nr.308 din 29.04.2011). cu rezidiul sec solubil total până la 400 mg/L; (apele îmbuteliate, destinate copiilor, valoarea admisibilă de nitraţi să constitue pînă la-5 mg/l, de nitriţi pînă la - 0,02 mg/l, iar de fluor să constitue pînă la- 1,0 mg/l) Ph ≥6,5 și ≤9,5; Prezența laboratorului la zona de producere sau prezentarea contractului cu laboratorul pentru efectuarea analizelor chimice și microbiologice, pentru evidența zilnică a calității produsului. Livrarea: conform comenzilor la necesitatea instituțiilor, de la ora 8.00 până la 17.00, livrarea la depozitul instituției. HG nr.1211 din 04.11.2016 (M.O. Nr.388-398 art.1310 din 11.11.2016, Ordinul MS nr.638 din 12.08.2016 (M.O.nr.293-305, art.1435 din 09.09.2016) se recomandă asigurarea accesului copiilor/ elevilor la apă potabilă îmbuteliată/sau filtrate în instituții/grupe/clase. - Acordarea pompelor în număr de 100 bucăți, fără plată pe parcursul contractului. Oferirea în custodie fără plată butelii cu mâner, cantitatea după cerere. Prelucrarea termică a buteliilor refolosibile. Obligativitatea OE de a igieniza pompele manuale, una data la trimestru, cu reparația lor din contul OE. Actele necesare ce vor fi prezentate la livrare – Factura fiscală și/sau Aviz de însoțire a bunurilor, raport de încercări a lotului bunurilor livrate și actul de predare-primire. Acces liber la sectorul de producere și a laboratorului pentru reprezentanţii AC.
583 333,00 MDLmun.Chişinău
str. Bulgară 41
02.02.2022 → 31.12.2022Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

24.01.2022 08:44 UTC · Certificat de acreditare FSSC 22000
,,Posedarea certificatelor internaţionale în domeniul siguranţei alimentelor, managementului calităţii Certificat de acreditare FSSC 22000" Este obligatoriu doar Certificat de acreditare FSSC 22000 sau se va accepta si alte certificate? ca exemplu ,,Certificat de acreditare ISO 22000"
Răspunsul autorității: Bună ziua, se va accepta actele în strictă conformitate a caietului de sarcine! Alte documente vor fi temei de respingere a ofertei!

Documente 4

  • anunț de participare.docx
    doar metadateAnunț de participare17.01.2022
  • declaratie.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire17.01.2022
  • documentația standart .docx
    doar metadateDocumentația de atribuire17.01.2022
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire17.01.2022

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
CC Aquatrade SRL448 269,16 MDLÎn examinare28.01.2022 09:10 UTC
Casa de Comerț Vita518 480,00 MDLÎn examinare27.01.2022 11:09 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
CC Aquatrade SRL448 269,16 MDLCâștigător desemnat07.02.2022 12:55 UTC
Casa de Comerț Vita518 480,00 MDLRezultat nedivulgat01.02.2022 12:09 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
CC Aquatrade SRL448 269,16 MDLContract în pregătire07.02.2022 12:55 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.