RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1639388212863

Servicii de deservire tehnică a dispozitivelor medicale pentru anul 2022

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
214 916,67 MDL
Până la termen
expirat
28.12.2021 08:00 UTC
Licitație electronică: 29.12.2021 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de deservire tehnică a dispozitivelor medicale pentru anul 2022

Parametrii achiziției

CPV
5050400000-9 · Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
214 916,67 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Serviciul de Informații și Securitate al RM · 214 916,67 MDL · 2021-12-13 → 2022-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
13.12.2021 · 09:42 UTC
Clarificarea condițiilor
13.12.2021 → 20.12.2021 08:00 UTC
Se primesc oferte
20.12.2021 → 28.12.2021 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
28.12.2021
Executarea contractului
03.01.2022 → 30.12.2022 09:41 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Deservirea dispozitivelor medicale din Secția diagnosticare50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
22Deservirea dispozitivelor medicale din Secția diagnosticare, Secția Stomatologie, Policlinica, Staționar, Secția RMMF 50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
33Deservirea dispozitivelor medicale din Secția laborator diagnostic50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Deservirea dispozitivelor medicale din Secția diagnosticare
Conform cerințelor Lotului 1 din caietul de sarcini atașat
33 333,33 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
03.01.2022 → 30.12.2022Atribuit
2Deservirea dispozitivelor medicale din Secția diagnosticare, Secția Stomatologie, Policlinica, Staționar, Secția RMMF
Conform cerințelor Lotului 2 din caietul de sarcini atașat
84 291,67 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
03.01.2022 → 30.12.2022Atribuit
3Deservirea dispozitivelor medicale din Secția laborator diagnostic
Conform cerințelor Lotului 3 din caietul de sarcini atașat
97 291,67 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
03.01.2022 → 30.12.2022Atribuit

Documente 5

  • anunt de participare servicii de deservire tehnică a dispozitivelor medicale 2022.docx
    doar metadateAnunț de participare13.12.2021
  • caiet de sarcini.doc
    doar metadateSpecificații tehnice13.12.2021
  • declaratie beneficiar efectiv.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2021
  • documentatia standard 2022.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2021
  • duae_new.doc
    doar metadateCriterii de evaluare13.12.2021

Oferte depuse 3

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Vipromed Service284 291,67 MDLÎn examinare28.12.2021 06:24 UTC
ICS Diamedix Impex397 250,00 MDLÎn examinare27.12.2021 14:07 UTC
Ancotec-Sistem140 000,00 MDLÎn examinare24.12.2021 10:49 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Ancotec-Sistem140 000,00 MDLCâștigător desemnat12.01.2022 11:15 UTC
Vipromed Service284 291,67 MDLCâștigător desemnat12.01.2022 11:16 UTC
ICS Diamedix Impex397 250,00 MDLCâștigător desemnat12.01.2022 11:17 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Ancotec-Sistem140 000,00 MDLContract în pregătire12.01.2022 11:16 UTC
Vipromed Service284 291,67 MDLContract în pregătire12.01.2022 11:16 UTC
ICS Diamedix Impex397 250,00 MDLContract în pregătire12.01.2022 11:17 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.