Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1638884694955
Servicii de colectare,transportare,tratare și eliminare a deșeurilor rezultate din activitatea medicală a Centrului Național de Transfuzie a Sângelui pentru anul 2021, suplimentar, repetat
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
32 000,00 MDL
Până la termen
expirat
15.12.2021 08:00 UTC
Licitație electronică: 16.12.2021 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
1.Deșeuri periculoase:
(pungi și ambalaje pentru sânge golite parțial sau negolite, mănuși medicale, tampoane, pansamente utilizate.)
2.Deșeuri tăietor-înțepătoare:
( ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, linii intravenoase, catetere.)
Cerinţe tehnice
Tipuri de categorii de deșeuri rezultate din activitatea medicală a instituției:
1.Deșeuri periculoase - pungi și ambalaje pentru sânge, mănuși medicale,halate de unică folosință, tampoane și pansamente utilizate.
2.Deșeuri tăietor-înțepătoare: ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, sisteme de infuzii/transfuzii, linii intravenoase, catetere.
3.Ridicarea deșeurilor se va efectua conform programului după cum urmează din subdiviziunile CNTS cu locațiile:
a) Chișinău, str. Academiei,11, - săptămânal în zilele de marți și vineri,
b) Bălți, str. Decebal 113, - săptămânal în zilele de marți și vineri,
c) Cahul, str. A. Mateevici 103/2 – săptămânal în ziua de vineri.
Parametrii achiziției
- CPV
- 90 › 90500000-2 · Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 32 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Centrul Național de Transfuzie a Sîngelui · 32 000,00 MDL · 2021-11-24 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
15.12.2021 · 08:00 UTC
Clarificarea condițiilor
07.12.2021 → 12.12.2021 07:00 UTC
Se primesc oferte
12.12.2021 → 15.12.2021 08:00 UTC
Executarea contractului
20.12.2021 → 31.12.2021 13:47 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de colectare,tratare, transportare și eliminare finală a deșeurilor solide și lichide rezultate din activitatea medicală | 90500000-2 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile | 2 000 kg |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de colectare,tratare, transportare și eliminare finală a deșeurilor solide și lichide rezultate din activitatea medicală a Centrului Național de Transfuzie a Sângelui 1.Deșeuri periculoase:
(pungi și ambalaje pentru sânge golite parțial sau negolite, mănuși medicale, tampoane, pansamente utilizate.)
2.Deșeuri tăietor-înțepătoare:
( ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, linii intravenoase, catetere.)
Cerinţe tehnice
Tipuri de categorii de deșeuri rezultate din activitatea medicală a instituției:
1.Deșeuri periculoase - pungi și ambalaje pentru sânge, mănuși medicale,halate de unică folosință, tampoane și pansamente utilizate.
2.Deșeuri tăietor-înțepătoare: ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, sisteme de infuzii/transfuzii, linii intravenoase, catetere.
3.Ridicarea deșeurilor se va efectua conform programului după cum urmează din subdiviziunile CNTS cu locațiile:
a) Chișinău, str. Academiei,11, - săptămânal în zilele de marți și vineri,
b) Bălți, str. Decebal 113, - săptămânal în zilele de marți și vineri,
c) Cahul, str. A. Mateevici 103/2 – săptămânal în ziua de vineri.
| 32 000,00 MDL | mun.Chişinău Strada Academiei 11 | 20.12.2021 → 31.12.2021 | Nereușită |
Documente 7
- anunț de participare deșeuri medicale, suplimentar, repetat.docx
- declarație confirmarea identității.docx
- documentaţia standard.docx
- documentul unic de achiziții european.docx
- formularul ofertei.docx
- specificații de preț.docx
- specificaţii tehnice.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 15.12.2021 08:00 UTC |
Modificări oficiale 1
07.12.2021 13:59 UTC
General change of Contract Notice