Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1637763576454
Servicii de alimentaţie cu prânzuri pentru persoanele social vulnerabile din municipiul Chişinău, pentru anul 2022
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Вручную
Оценочная стоимость
8 500 800,00 MDL
До дедлайна
истёк
15.12.2021 07:00 UTC
Лоты
5
Поданные предложения
10
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Servicii de alimentaţie cu prânzuri pentru persoanele social vulnerabile din municipiul Chişinău, pentru anul 2022
Lotul 1. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Botanica
Lotul 2. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Buiucani
Lotul 3. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Centru
Lotul 4. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Ciocana
Lotul 5. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Rîşcani
Параметры закупки
- CPV
- 55 › 55510000-8 · Servicii de cantină
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Вручную
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 8 500 800,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Direcţia generală asistenţă socială și sănătate a Consiliului municipal Chişinău · 8 500 800,00 MDL · 2021-11-24 → 2022-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
01.12.2021 · 14:05 UTC
Разъяснение условий
24.11.2021 → 06.12.2021 07:00 UTC
Принимают предложения
06.12.2021 → 15.12.2021 07:00 UTC
Определение победителя
15.12.2021
Исполнение контракта
01.01.2022 → 30.12.2022 14:54 UTC
Предметы закупки 5
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Botanica | 55510000-8 Servicii de cantină | 75 900 шт. |
| 2 | 2 | Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Buiucani | 55510000-8 Servicii de cantină | 50 600 шт. |
| 3 | 3 | Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Centru | 55510000-8 Servicii de cantină | 50 600 шт. |
| 4 | 4 | Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Ciocana | 55510000-8 Servicii de cantină | 50 600 шт. |
| 5 | 5 | Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Rîşcani | 55510000-8 Servicii de cantină | 75 900 шт. |
Лоты 5
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Botanica Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Botanica | 2 125 200,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucureşti nr. 35 | 01.01.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 2 | Lotul 2. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Buiucani Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Buiucani | 1 416 800,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucureşti nr. 35 | 01.01.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 3 | Lotul 3. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Centru Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Centru | 1 416 800,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucureşti nr. 35 | 01.01.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 4 | Lotul 4. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Ciocana Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 200 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Ciocana | 1 416 800,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucureşti nr. 35 | 01.01.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
| 5 | Lotul 5. Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Rîşcani Servicii de alimentație cu prânzuri pentru 300 de persoane social vulnerabile aflate în evidenta DAS Rîşcani | 2 125 200,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucureşti nr. 35 | 01.01.2022 → 30.12.2022 | Присуждено |
Вопросы и ответы 1
01.12.2021 14:05 UTC · Calorii
Buna ziua, care este numarul de calorii pentru fiecare portie?
Ответ заказчика: Bună ziua! Conform specificației tehnice, prânzul va constitui minim 1000 calorii. Informația o găsiți în anunțul de participare (punctul 8) și în anexa 22 din Formularele anexate.
Документы 36
- anunț de participare.signed.pdf
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- declaratie_ro.doc
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- duae_ro.doc
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- duae_ro.signed.pdf
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- formulare.docx
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- formulare.signed.pdf
Документы с тем же названием: 6
- 24.11.2021 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
- 24.11.2021 · только метаданные · Оригинал ↗
Поданные предложения 10
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| MUZCAFE PLUS | 4 | 1 390 994,00 MDL | На рассмотрении | 13.12.2021 12:46 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 1 | 2 086 491,00 MDL | На рассмотрении | 13.12.2021 12:31 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 5 | 2 086 491,00 MDL | На рассмотрении | 13.12.2021 12:50 UTC |
| ISAP"Bucuria-el | 1 | 2 049 300,00 MDL | На рассмотрении | 14.12.2021 15:41 UTC |
| IMAP Liceist | 2 | 1 416 800,00 MDL | На рассмотрении | 14.12.2021 20:21 UTC |
| ISAP " Riscani-SC" | 5 | 2 049 300,00 MDL | На рассмотрении | 14.12.2021 14:58 UTC |
| IMAP Liceist | 3 | 1 416 800,00 MDL | На рассмотрении | 14.12.2021 20:26 UTC |
| Dieta-Vitas | 2 | 1 366 200,00 MDL | На рассмотрении | 10.12.2021 07:59 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 3 | 1 390 994,00 MDL | На рассмотрении | 13.12.2021 12:42 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 2 | 1 390 994,00 MDL | На рассмотрении | 13.12.2021 12:35 UTC |
Решения о присуждении 10
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Dieta-Vitas Документы решения: decizia de atribuire_24.12.2021.docx.pdf ↗ | 2 | 1 366 200,00 MDL | Победитель определён | 24.12.2021 07:15 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 2 | 1 390 994,00 MDL | Итог не раскрыт | 15.12.2021 07:00 UTC |
| IMAP Liceist | 2 | 1 416 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 15.12.2021 07:00 UTC |
| ISAP " Riscani-SC" Документы решения: decizia de atribuire_24.12.2021.docx.pdf ↗ | 5 | 2 049 300,00 MDL | Победитель определён | 24.12.2021 07:21 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 5 | 2 086 491,00 MDL | Итог не раскрыт | 15.12.2021 07:00 UTC |
| ISAP"Bucuria-el Документы решения: decizia de atribuire_24.12.2021.docx.pdf ↗ | 1 | 2 049 300,00 MDL | Победитель определён | 24.12.2021 07:13 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 1 | 2 086 491,00 MDL | Итог не раскрыт | 15.12.2021 07:00 UTC |
| MUZCAFE PLUS Документы решения: decizia de atribuire_24.12.2021.docx.pdf ↗ | 3 | 1 390 994,00 MDL | Победитель определён | 24.12.2021 07:17 UTC |
| IMAP Liceist | 3 | 1 416 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 15.12.2021 07:00 UTC |
| MUZCAFE PLUS Документы решения: decizia de atribuire_24.12.2021.docx.pdf ↗ | 4 | 1 390 994,00 MDL | Победитель определён | 24.12.2021 07:20 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 5
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| ISAP"Bucuria-el | 1 | 2 049 300,00 MDL | Договор в подготовке | 24.12.2021 07:14 UTC |
| Dieta-Vitas | 2 | 1 366 200,00 MDL | Договор в подготовке | 24.12.2021 07:15 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 3 | 1 390 994,00 MDL | Договор в подготовке | 24.12.2021 07:17 UTC |
| MUZCAFE PLUS | 4 | 1 390 994,00 MDL | Договор в подготовке | 24.12.2021 07:20 UTC |
| ISAP " Riscani-SC" | 5 | 2 049 300,00 MDL | Договор в подготовке | 24.12.2021 07:21 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.