Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1635165026842
Produse petroliere pentru anul 2021
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
1 249 984,80 MDL
Până la termen
expirat
10.11.2021 14:00 UTC
Licitație electronică: 11.11.2021 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse petroliere pentru anul 2021
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09100000-0 · Combustibili
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 249 984,80 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Inspectoratul General al Poliției · 1 249 984,80 MDL · 2021-10-25 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
25.10.2021 · 12:43 UTC
Clarificarea condițiilor
25.10.2021 → 04.11.2021 14:00 UTC
Se primesc oferte
04.11.2021 → 10.11.2021 14:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
10.11.2021
Executarea contractului
22.11.2021 → 30.12.2021 13:34 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Benzină | 09100000-0 Combustibili | 46 718 l |
| 2 | Motorină | 09100000-0 Combustibili | 26 556 l |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse petroliere pentru anul 2021 | 1 249 984,80 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 22.11.2021 → 30.12.2021 | Atribuit |
Documente 5
- anunt de participare.pdf
- anexa.docx
- caiet de sarcini.docx
- documentatia standard model nou.docx
- duae.doc
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 165 932,83 MDL | În examinare | 10.11.2021 11:23 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 165 932,83 MDL | Câștigător desemnat | 12.11.2021 14:40 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 165 932,83 MDL | Contract în pregătire | 12.11.2021 14:40 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.