Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1629700695406
Gaz natural comprimat (CNG)
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 795 000,00 MDL
Până la termen
expirat
27.09.2021 05:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Gaz natural comprimat (CNG)
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09123000-7 · Gaze naturale
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 795 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Î.M. "Parcul urban de autobuze" · 1 795 000,00 MDL · 2021-08-23 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
24.08.2021 · 05:34 UTC
Clarificarea condițiilor
23.08.2021 → 02.09.2021 06:00 UTC
Se primesc oferte
02.09.2021 → 27.09.2021 05:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.09.2021
Executarea contractului
29.09.2021 → 31.12.2021 06:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Gaz natural comprimat (CNG) | 09123000-7 Gaze naturale | 300 000 m³ |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gaz natural comprimat (CNG) Gaz natural comprimat (CNG) pentru autobuze de model MAN A26 Lion City L CNG | 1 795 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Sarmizegetusa, 51 | 29.09.2021 → 31.12.2021 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
24.08.2021 05:34 UTC · Clerificare preț
Bună ziua!
Atragem atenția Dvs. la faptul că sa omis o greșeală în anunțul de participare, întrucât prețul mediu pe teritoriul RM a gazului natural comprimat GNC - Metan este egal cu 7,4 MDL fără TVA. Iar din acest considerent, a survenit o neclaritate.
Astfel, solicităm să clarificați dacă în anunțul de participare a fost indicată corect cantitatea și valoarea estimativă fără TVA. La fel, în cazul unor modificări, să perfectați corespunzător și anunțul de participare în scopul finisării procedurii de achiziții în termenii planificați.
Răspunsul autorității: Buna ziua, Valoarea estimata a achizitiei este calculata din ofertele anterioare, orice operator economic care va participa la licitatie este in drept sa depuna oferta de pret care o considera necesara.
Documente 7
- anunț de participare -semnat.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 23.08.2021 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 23.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- duae.docx
- garanţia pentru oferta f3.2.docx
- declaratie.doc
- f-4.2 specificaie de pret.docx
- f-4.1-specificaţii-tehnice.doc
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| TRANSAUTOGAZ | 2 094 000,00 MDL | În examinare | 24.09.2021 10:55 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| TRANSAUTOGAZ | 2 094 000,00 MDL | Decizia se examinează | 27.09.2021 05:00 UTC |
Modificări oficiale 1
23.08.2021 07:57 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True