RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1629102010896

Servicii de curățenie a încăperilor

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
33 333,33 MDL
Până la termen
expirat
02.09.2021 07:00 UTC
Licitație electronică: 03.09.2021 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de curățenie a încăperilor

Parametrii achiziției

CPV
9090900000-6 · Servicii de curăţenie şi igienizare
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
33 333,33 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Serviciul de Informații și Securitate al RM · 33 333,33 MDL · 2021-08-16 → 2021-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
16.08.2021 · 08:26 UTC
Clarificarea condițiilor
16.08.2021 → 24.08.2021 07:00 UTC
Se primesc oferte
24.08.2021 → 02.09.2021 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
03.09.2021
Executarea contractului
20.09.2021 → 30.12.2021 09:24 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii de curățenie a încăperilor90900000-6
Servicii de curăţenie şi igienizare
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de curățenie a încăperilor
Conform cerințelor din anunțul de participare.
33 333,33 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
20.09.2021 → 30.12.2021Atribuit

Documente 4

  • anunt_de_participare servicii de curățenie-cleaning.docx
    doar metadateAnunț de participare16.08.2021
  • declaratie beneficiar efectiv.docx
    doar metadateCriterii de eligibilitate16.08.2021
  • documentatia_standard_cop.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire16.08.2021
  • duae_new.doc
    doar metadateCriterii de eligibilitate16.08.2021

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
AV BUSINESS MIX33 300,00 MDLÎn examinare24.08.2021 07:13 UTC
IGIENA COMPANY33 000,00 MDLÎn examinare01.09.2021 07:41 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
AV BUSINESS MIX32 966,67 MDLOfertele au fost respinse06.09.2021 06:38 UTC
IGIENA COMPANY33 000,00 MDLCâștigător desemnat17.09.2021 11:31 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
IGIENA COMPANY33 000,00 MDLContract în pregătire17.09.2021 11:31 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.