Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1628857652557
продукты питания
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
179 194,00 MDL
Până la termen
expirat
22.08.2021 21:00 UTC
Licitație electronică: 23.08.2021 11:00 UTC
Loturi
6
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
продукты питания
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Различые продукты питания
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 179 194,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Finanțare
- Liceul teoretic Todur Zanet · 179 194,00 MDL · 2021-09-01 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
13.08.2021 · 12:43 UTC
Clarificarea condițiilor
13.08.2021 → 19.08.2021 21:00 UTC
Se primesc oferte
19.08.2021 → 22.08.2021 21:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.08.2021
Executarea contractului
01.09.2021 → 30.12.2021 06:00 UTC
Obiectele achiziției 6
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | хлеб белый и серый | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 2 | 2 | молочные продукты | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 3 | 3 | мясо говядины | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 4 | 4 | овощи и фрукты | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 5 | 5 | различные продукты питания | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
| 6 | 6 | рыба | 15800000-6 Различые продукты питания | 1 kg |
Loturi 6
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | хлебобулочные изделия | 13 680,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Nereușită |
| 2 | молочные продукты | 46 290,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Rezultat nestabilit |
| 3 | мясо говядины мясо говядины свежее охлажденное | 24 000,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Rezultat nestabilit |
| 4 | овощи и фрукты овощи и фрукты свежие | 22 615,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Rezultat nestabilit |
| 5 | различные продукты питания | 58 412,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Rezultat nestabilit |
| 6 | рыба рыба сухой заморозки | 14 197,00 MDL | с.Конгаз sCongaz r-l Comrat | 01.09.2021 → 30.12.2021 | Rezultat nestabilit |
Documente 14
- anunt de participare.pdf
- documentatia_standard_cop.docx (2).docx
Documente cu același titlu: 7
- 13.08.2021 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- единый европейский формуляр-1.doc.doc
Documente cu același titlu: 6
- 13.08.2021 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
- 13.08.2021 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 10
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Lapmol | 2 | 51 599,81 MDL | În examinare | 20.08.2021 07:13 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 29 751,00 MDL | În examinare | 20.08.2021 11:52 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 61 717,41 MDL | În examinare | 20.08.2021 12:10 UTC |
| SRL BAGUETTE | 6 | 15 375,00 MDL | În examinare | 20.08.2021 11:59 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 52 481,48 MDL | În examinare | 21.08.2021 11:18 UTC |
| CC "Nivali-Prod"SRL | 3 | 28 500,00 MDL | În examinare | 20.08.2021 11:20 UTC |
| CHIUPON | 5 | 54 512,59 MDL | În examinare | 20.08.2021 14:14 UTC |
| II "Dimitroglo Andrei" | 3 | 26 100,00 MDL | În examinare | 21.08.2021 18:32 UTC |
| SRL BAGUETTE | 4 | 26 118,19 MDL | În examinare | 20.08.2021 11:57 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 52 043,20 MDL | În examinare | 20.08.2021 11:50 UTC |
Decizii de atribuire 11
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL BAGUETTE | 6 | 15 375,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2021 11:36 UTC |
| SRL BAGUETTE | 4 | 26 118,19 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2021 11:30 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 50 669,26 MDL | Ofertele au fost respinse | 06.09.2021 12:45 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 51 117,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 06.09.2021 12:47 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 52 481,48 MDL | Câștigător desemnat | 06.09.2021 12:48 UTC |
| II "Dimitroglo Andrei" | 3 | 26 100,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2021 08:31 UTC |
| CC "Nivali-Prod"SRL | 3 | 28 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 23.08.2021 12:24 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 29 751,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 23.08.2021 12:24 UTC |
| CHIUPON | 5 | 54 512,59 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.08.2021 08:38 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 61 717,41 MDL | Câștigător desemnat | 26.08.2021 08:39 UTC |
| 1 | — | Nu s-au depus oferte | 22.08.2021 21:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True