RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1625214243595

Aparate de zbor fără pilot

Отменена Открытый тендер ·Критерий выбора: Только цена

Причина отмены

,

Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».

Оценочная стоимость
2 065 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
29.07.2021 07:00 UTC
Электронный аукцион: 30.07.2021 12:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
3
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Conform cerințelor din anexă

Параметры закупки

CPV
3535600000-0 · Aeronave militare, proiectile şi nave spaţiale
Категория
Товары
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Только цена
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
2 065 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Inspectoratul General al Poliției de Frontieră al MAI · 2 065 000,00 MDL · 2021-07-02 → 2021-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
17.09.2021 · 13:03 UTC
Разъяснение условий
02.07.2021 → 19.07.2021 07:00 UTC
Принимают предложения
19.07.2021 → 29.07.2021 07:00 UTC
Определение победителя
30.07.2021
Исполнение контракта
31.07.2021 → 31.12.2021 09:06 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Aparate de zbor fără pilot35600000-0
Aeronave militare, proiectile şi nave spaţiale
10 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Aparate de zbor fără pilot
Conform cerințelor din anexă
2 065 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Petricani 19
31.07.2021 → 31.12.2021Отменена

Вопросы и ответы 4

10.07.2021 09:52 UTC · Clarificare
2. Oficial, unele piese de schimb pentru drona, nu se vind (Cardan cu 3 axe pentru fixarea camerei, Camera video de zi + termo). Pot fi inlocuite doar la centre de deservire tehnica autorizata conform garantiei (standard sau prelungite). Se vor accepta piese neoriginale, fara suport oficial al producatorului?
Ответ заказчика: cerințele tehnice se modifică
08.07.2021 15:28 UTC · Garantie
Conform caietului de sarcini, se solicita garantie 24 Luni pentru aparatele de zbor dorite. Este vorba de drone speciale. Pratic toti producatorii, pentru asa tip de echipament dau garantie maxima de 12 luni. Rugam sa confirmati ca veti accepta ofertele cu garantie de 12 luni. Multumim.
Ответ заказчика: Grupul de lucru pentru achiziții al IGPF va examina toate ofertele parvenite la procedura de achiziție.
10.07.2021 09:52 UTC · Clarificare
1. De ce in specificatii tehnice pentru camere termo se solicita Format imagine: R-JPEG (16 bit), cind standardul primit este de 8 bit?
Ответ заказчика: cerințele tehnice se modifică
05.07.2021 05:54 UTC · Documente obligatorii
Buna ziua. In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45." Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta iclusiv pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament (anexa 1B), rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Multumim anticipat
Ответ заказчика: a fost inclus în anunțul de participare

Документы 7

  • declaratie_ro.doc
    только метаданныеДокументация закупки02.07.2021
  • anunt de participare fda aparate de zbor.pdf
    только метаданныеДокументация закупки05.07.2021
    Документы с тем же названием: 2
  • duae ro actualizat aparate de zbor.doc
    только метаданныеДокументация закупки02.07.2021
  • documentatia standard bunuri aparate de zbor.docx
    только метаданныеДокументация закупки02.07.2021
  • anexa specificatii tehnice modificat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки14.07.2021
  • anexa specificatii tehnice.docx
    только метаданныеДокументация закупки02.07.2021

Поданные предложения 3

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
CABOSAL2 054 900,00 MDLНа рассмотрении28.07.2021 13:59 UTC
S&T Mold1 986 400,00 MDLНа рассмотрении29.07.2021 05:45 UTC
Rapid Link SRL1 956 250,00 MDLНа рассмотрении29.07.2021 06:02 UTC

Решения о присуждении 3

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Rapid Link SRL1 956 250,00 MDLПредложения отклонены25.08.2021 12:08 UTC
S&T Mold1 986 400,00 MDLПредложения отклонены25.08.2021 12:08 UTC
CABOSAL2 054 900,00 MDLПредложения отклонены02.09.2021 10:50 UTC

Официальные изменения 3

05.07.2021 06:53 UTC
General change of Contract Notice
14.07.2021 08:07 UTC
General change of Contract Notice
10.09.2021 07:07 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Aparate de zbor fără pilot
,