RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1621852828337

Întreţinerea de rutină a drumurilor; intreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale - drumuri pietruite;reparatia trotuarelor pentru drumurile publice locale raionale anul 2021, raionul Soldanesti Inclusiv: Lotul I Întreţinerea de rutină a drumurilor ; Lotul 2 Întreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale – drumuri pietruite; Lotul 3 Reparatia trotuarelor

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
1 791 666,00 MDL
Până la termen
expirat
08.06.2021 06:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Întreţinerea de rutină a drumurilor; intreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale - drumuri pietruite;reparatia trotuarelor pentru drumurile publice locale raionale anul 2021, raionul Soldanesti Inclusiv: Lotul I Întreţinerea de rutină a drumurilor ; Lotul 2 Întreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale – drumuri pietruite; Lotul 3 Reparatia trotuarelor

Parametrii achiziției

CPV
4545233000-9 · Lucrări de construcţii, de fundaţie şi de îmbrăcare a autostrăzilor şi a drumurilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 791 666,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Consiliul Raional Şoldăneşti · 1 791 666,00 MDL · 2021-05-24 → 2021-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.05.2021 · 11:08 UTC
Clarificarea condițiilor
24.05.2021 → 01.06.2021 06:00 UTC
Se primesc oferte
01.06.2021 → 08.06.2021 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
08.06.2021
Executarea contractului
15.06.2021 → 31.12.2021 12:02 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11 Lotul I Întreţinerea de rutină a drumurilor 45233141-9
Lucrări de întreţinere a drumurilor
1 buc.
23Lotul 3 Reparatia trotuarelor45233340-4
Lucrări de fundaţie pentru trotuare
1 buc.
32Lotul 2 Întreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale – drumuri pietruite45233141-9
Lucrări de întreţinere a drumurilor
1 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1 Lotul I Întreţinerea de rutină a drumurilor 461 333,00 MDLor.Şoldăneşti
31August1
15.06.2021 → 31.12.2021Atribuit
2Lotul 2 Întreţinerea periodică, reparaţii curente şi capitale – drumuri pietruite247 000,00 MDLor.Şoldăneşti
31August1
15.06.2021 → 31.12.2021Atribuit
3Lotul 3 Reparatia trotuarelor1 083 333,00 MDLor.Şoldăneşti
31August1
15.06.2021 → 31.12.2021Atribuit

Documente 28

  • documentele standard.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • duae .docx
    doar metadateDocumentația de atribuire24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • duae .signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • caiet de sarcini rutina 3.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • anunt_de_participare .signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • caiet de sarcini pietruite.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4
  • caiet de sarcini trotuare 3.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice24.05.2021
    Documente cu același titlu: 4

Oferte depuse 7

OfertantLotValoareaStatusPublicat
FLERIXON3851 330,43 MDLÎn examinare07.06.2021 11:29 UTC
FLERIXON2214 188,36 MDLÎn examinare07.06.2021 11:09 UTC
Provladina Construct3895 683,01 MDLÎn examinare07.06.2021 10:59 UTC
SA Drumuri-Soroca3838 907,93 MDLÎn examinare07.06.2021 14:18 UTC
SA Drumuri-Soroca2193 697,10 MDLÎn examinare07.06.2021 14:16 UTC
SA Drumuri-Soroca1425 930,93 MDLÎn examinare07.06.2021 14:15 UTC
FLERIXON1411 609,41 MDLÎn examinare07.06.2021 11:05 UTC

Decizii de atribuire 7

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
FLERIXON1411 609,41 MDLOfertele au fost respinse08.06.2021 11:51 UTC
Provladina Construct3895 683,01 MDLCâștigător desemnat17.06.2021 13:30 UTC
FLERIXON3851 330,43 MDLOfertele au fost respinse08.06.2021 12:21 UTC
FLERIXON2214 188,36 MDLRezultat nedivulgat08.06.2021 06:00 UTC
SA Drumuri-Soroca3838 907,93 MDLOfertele au fost respinse08.06.2021 12:21 UTC
SA Drumuri-Soroca2193 697,10 MDLCâștigător desemnat17.06.2021 13:28 UTC
SA Drumuri-Soroca1425 930,93 MDLCâștigător desemnat17.06.2021 13:22 UTC

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Provladina Construct3895 683,01 MDLContract în pregătire17.06.2021 13:31 UTC
SA Drumuri-Soroca1425 930,93 MDLContract în pregătire17.06.2021 13:32 UTC
SA Drumuri-Soroca2193 697,10 MDLContract în pregătire17.06.2021 13:33 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.