Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1615449008773
eduroam Wireless Infrastructure Extension
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
86 000,00 EUR
Până la termen
expirat
03.04.2021 08:21 UTC
Licitație electronică: 05.04.2021 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Access points supporting 802.11a/b/g/n/ac, Dual-Band 802.11ac Wave 2 (140 units). PoE injectors (140 units), 140 sets of Dual-Band dipole antennas and additional routers for Cisco APs connection.
Parametrii achiziției
- CPV
- 32 › 32400000-7 · Reţele
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 86 000,00 EUR
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- RENAM · 86 000,00 EUR · 2021-03-11 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.03.2021 · 14:49 UTC
Clarificarea condițiilor
11.03.2021 → 26.03.2021 15:21 UTC
Se primesc oferte
26.03.2021 → 03.04.2021 08:21 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.04.2021
Executarea contractului
05.04.2021 → 31.08.2021 13:48 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Access Points | 32400000-7 Reţele | 140 buc. |
| 2 | Wireless Controller AP licences | 32400000-7 Reţele | 140 buc. |
| 3 | PoE Injectors | 32400000-7 Reţele | 140 buc. |
| 4 | Routers for Cisco AP connections | 32400000-7 Reţele | 3 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | eduroam Wireless Infrastructure Extension Access points supporting 802.11a/b/g/n/ac, Dual-Band 802.11ac Wave 2 (140 units). PoE injectors (140 units), 140 sets of Dual-Band dipole antennas and additional routers for Cisco APs connection. | 86 000,00 EUR | mun.Chişinău str.Stefan cel Mare 168 of.134 | 05.04.2021 → 31.08.2021 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
16.03.2021 07:16 UTC · Documente obligatorii
Buna ziua.
In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): "p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45." Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament, rugam sa ne informati despre obligatiunea de a detine un astfel de numar pentru potentialii ofertanti. Multumim anticipat
Răspunsul autorității: We added "Registration number from the “List of producers” according to clause 111 of HG212/2018" to the list of required documents.
11.03.2021 08:59 UTC · Technical requirements and documents
You are requesting MAF by the manufacturer and equipment + SW by Cisco company. However, it is the manufacturer's policy is as follows that Cisco usually supports only one partner who first announced the proposed tender. Thus, there is no question of any competition and special prices has only one partner of Cisco.
Please either exclude the provision of MAF or not restrict the ability to provide equipment other than Cisco.
Răspunsul autorității: As the first priority we are focusing on strict compliance with the specifications and delivery conditions. The bid will be awarded according to the best price and delivery terms. Any economic agent who is an authorized distributor / re-seller can participate in procurement by providing Manufacturer's Authorisation Form or Distributor's Authorization Form.
12.03.2021 13:45 UTC · Answer (12 Mar 2021, 15:09)
it's a great pity that corruption practices continues to live in Moldova. It will be very interesting to look at the final result of this "tender" ))
Răspunsul autorității: This is not a chatting platform
Documente 6
- md-21-03 - invitation to suppliers.docx
Documente cu același titlu: 3
- 22.03.2021 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 12.03.2021 · doar metadate · Original ↗
- 11.03.2021 · doar metadate · Original ↗
- md-21-03 - specifications.xlsx
- md-21-03 - renam basic contract.docx
- md-21-03 - specifications.xlsx
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Accent Electronic | 88 252,23 EUR | În examinare | 02.04.2021 16:43 UTC |
| BTS PRO | 84 423,25 EUR | În examinare | 02.04.2021 16:20 UTC |
| Entegra PlusP | 97 785,00 EUR | În examinare | 02.04.2021 17:46 UTC |
| TRIOMAC SRL | 84 967,00 EUR | În examinare | 03.04.2021 07:43 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Entegra PlusP | 97 785,00 EUR | Rezultat nedivulgat | 05.04.2021 12:19 UTC |
| Accent Electronic | 88 252,23 EUR | Rezultat nedivulgat | 05.04.2021 12:19 UTC |
| BTS PRO | 82 779,00 EUR | Câștigător desemnat | 16.04.2021 11:04 UTC |
| TRIOMAC SRL | 82 810,00 EUR | Rezultat nedivulgat | 05.04.2021 12:19 UTC |
Modificări oficiale 2
12.03.2021 12:29 UTC
General change of Contract Notice
22.03.2021 14:49 UTC
General change of Contract Notice
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BTS PRO | 82 779,00 EUR | Contract în pregătire | 16.04.2021 13:08 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.