Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1611749552760
Apă potabilă recomandată pentru copii, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec.Centru
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
483 916,66 MDL
Până la termen
expirat
29.03.2021 10:15 UTC
Licitație electronică: 30.03.2021 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Apă potabilă recomandată pentru copii, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec.Centru
Parametrii achiziției
- CPV
- 41 › 41100000-0 · Apă naturală brută
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 483 916,66 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- DETS sectorul Centru · 483 916,66 MDL · 2021-01-27 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
24.03.2021 · 10:15 UTC
Clarificarea condițiilor
27.01.2021 → 26.03.2021 10:15 UTC
Se primesc oferte
26.03.2021 → 29.03.2021 10:15 UTC
Executarea contractului
06.02.2021 → 31.12.2021 13:27 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Apă potabilă, recomandă pentru copii | 41100000-0 Apă naturală brută | 187 564 l |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apă potabilă recomandată pentru copii, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec.Centru Apă potabilă de izvor recomandată spre consum copiilor. Ambalată în butelii de 19L. Buteliile cu miner produse din policabonat refolosibile sigilate cu capac termic admise la utilizare ca ambalaj pentru lichide alimentare. Capacul buteliei din 2 componente și sticherul igienic, Ph-ul apei 6,00-7,00 mineralizarea 0,2- 0,5 mg/l. Prezența laboratorului pentru efectuarea analizelor chimice și microbiologice pentru evidența zilnică a calității produsului Acordarea pompelor în număr de 84 bucăți, fără plată pe parcursul contractului. Oferirea în custodie fără plată butelii cu miner, cantitatea după cerere. Prelucrarea termică a buteliilor refolosibile.
Obligativitatea de a igieniza pompele manuale, una data la trimestru, cu reparația lor din contul agentului economic.
Operatorul economic va executa livrarea cu instalarea pompei pe butelie.
| 483 916,66 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 06.02.2021 → 31.12.2021 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 2
01.02.2021 08:34 UTC · clarificare
Buna ziua aveți contestație nu suspendați procedura?
Răspunsul autorității: Procedura a fost suspendată!
02.02.2021 08:56 UTC · clarificare
că procedura să fie în statut suspendat nu răspundeți la întrebarea până nu o să primiți decizia ANSC.
Răspunsul autorității: S-a modificat caietul de sarcini
Documente 4
- lista iet - doc.docx
- duae.doc
- documentatia_standard_bunuri (2).docx
- anunț de participare apa 2021.pdf
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu a avut loc | 24.03.2021 10:15 UTC |
Modificări oficiale 1
24.03.2021 10:15 UTC
Apă potabilă recomandată pentru copii, necesară instituțiilor de educație timpurie subordonate DETS sec.Centru
S-a modificat caietul de sarcini