Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1608282166340
Reactive și consumabile de laborator
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
358 539,00 MDL
До дедлайна
истёк
31.12.2020 08:00 UTC
Электронный аукцион: 04.01.2021 06:00 UTC
Лоты
61
Поданные предложения
126
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Reactive și consumabile de laborator pentru anul de activitate 2021
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 360 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Dispensarul Municipal Dermato-Venerologic Chișinău · 360 000,00 MDL · 2021-01-01 → 2021-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
23.12.2020 · 08:53 UTC
Разъяснение условий
18.12.2020 → 28.12.2020 08:00 UTC
Принимают предложения
28.12.2020 → 31.12.2020 08:00 UTC
Определение победителя
04.01.2021
Исполнение контракта
01.01.2021 → 30.12.2021 11:01 UTC
Предметы закупки 67
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 8 | Agar nutritive uscat (MPA) | 33100000-1 Echipamente medicale | 500 г |
| 2 | 55 | RPR - 10,0 ml /500 teste | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 500 мл |
| 3 | 16 | Vârfuri 0-200 mkl galbene | 33100000-1 Echipamente medicale | 200 000 шт. |
| 4 | 12 | Periuță citologică pentru recoltarea materialului biologic din cana la femei | 33100000-1 Echipamente medicale | 500 шт. |
| 5 | 1 | Șervețele sterile din materie absorbantă 10x10 | 33100000-1 Echipamente medicale | 500 шт. |
| 6 | 33 | Anti Helicobacter pylori IgA | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 920 шт. |
| 7 | 30 | Rulou din hârtie pentru sterilizare cu indicator 50 mmx200m | 33100000-1 Echipamente medicale | 3 шт. |
| 8 | 50 | Anti Ureaplasma Urealyticum IgG | 33100000-1 Echipamente medicale | 480 шт. |
| 9 | 41 | Trusa pentru amplificarea Mcoplasma ghenitalis-FL, cu detecţie în regim REAL TIME prin metoda PCR. | 33100000-1 Echipamente medicale | 330 шт. |
| 10 | 3 | Planșete transparente Piko Real nr. 50 | 33100000-1 Echipamente medicale | 200 шт. |
| 11 | 29 | Trusa pentru amplificarea ADN trihomonus vaginalis, cu detecţie în regim REAL TIME prin metoda PCR. | 33100000-1 Echipamente medicale | 110 шт. |
| 12 | 32 | Antihlamydia trahomatis IgA | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 152 шт. |
| 13 | 53 | Trusa pentru extragerea ADN din materialul biologic (raclaj din canalul cervical la femei, uretra la barbaţi, urină), să fie incluşi toţi reagenţii. Cantitatea materialului biologic necesară pentru extragerea ADN 0,1ml. DNK–sorb-AM | 33100000-1 Echipamente medicale | 600 шт. |
| 14 | 31 | Anti Barrelia Borddorferi IgM | 33100000-1 Echipamente medicale | 192 шт. |
| 15 | 23 | Indicatoare pentru sterilizare la 180 grade | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 000 шт. |
| 16 | 36 | Trusa pentru amplificarea chlamidia trahomatis-FL, cu detecţie în regim REAL TIME prin metoda PCR. | 33100000-1 Echipamente medicale | 550 шт. |
| 17 | 39 | Anti HCV sumar | 33100000-1 Echipamente medicale | 192 шт. |
| 18 | 13 | Sondă pentru recoltarea materialului biologic din uretră la bărbați | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 000 шт. |
| 19 | 46 | Capace pentru planșete în strip nr 8 buc | 33100000-1 Echipamente medicale | 120 шт. |
| 20 | 52 | Anti HSV (tip I+II) IgM | 33100000-1 Echipamente medicale | 288 шт. |
| 21 | 28 | Mediu de transport cu mucolitic 50 ml | 33100000-1 Echipamente medicale | 500 мл |
| 22 | 32 | Antihlamydia trahomatis IgG | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 152 шт. |
| 23 | 61 | Vârfuri cu filtru 1-200 mkl – 200,0 ml | 33100000-1 Echipamente medicale | 5 000 шт. |
| 24 | 20 | Pipetă serologică sterilă 1,0 gradată ambalat individual | 33100000-1 Echipamente medicale | 50 000 шт. |
| Показать ещё (24 / 67) | ||||
Лоты 61
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr.60 Șervețele sterile din materie absorbantă 10x10 | 65,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 2 | Lotul nr.33 Manitol Salt Agar Base | 1 620,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 3 | Lotul nr. 61 Planșete transparente Piko Real nr. 50 | 12 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Не состоялась |
| 4 | Lotul nr.29 Rondele cu antibiotice
| 7 050,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 5 | Lotul nr.42 Indicatoare pentru sterilizare la 120 grade | 120,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 6 | Lotul nr.40 Dimetilparafinilendiamin | 3 024,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Не состоялась |
| 7 | Lotul nr.8 TPHA 200 teste | 2 300,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 8 | Lotul nr.36 Agar nutritive uscat (MPA) | 475,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 9 | Lotul nr.26 Trusa pentru amplificarea HSV - FL,cu detecţie în regim REAL TIME prin metoda PCR
| 1 947,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 10 | Lotul nr.51 Lame sterile pentru bisturiu nr.23 | 3 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 11 | Lotul nr.37 Nutrient Broth (pentru bullion zaharat) | 1 380,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 12 | Lotul nr.57 Periuță citologică pentru recoltarea materialului biologic din cana la femei
| 525,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 13 | Lotul nr. 56 Sondă pentru recoltarea materialului biologic din uretră la bărbați
| 1 080,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 14 | Lotul nr.16 Lamblia sumar (A+M+G) | 1 050,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 15 | Lotul nr.31 Agar Miuler Hinton | 1 900,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 16 | Lotul nr.54 Vârfuri 0-200 mkl galbene | 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 17 | Lotul nr.21 Trusa pentru amplificarea Mcoplasma hominis-FL, cu detecţie în regim REAL TIME prin metoda PCR.
| 9 625,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 18 | Lotul nr.14 Anti Toxocara canis IgG | 1 100,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 19 | Lotul nr.13 Grupa de sânge monoclonal anti B 10,0 ml x5 | 120,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 20 | Lotul nr.46 Pipetă serologică sterilă 1,0 gradată ambalat individual | 53 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 21 | Lotul nr.50 Rulou din hârtie pentru sterilizare cu indicator 100 mmx200m | 840,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 22 | Lotul nr.45 Eprubetă din plastic uz unic 10,0 ml cu capac pentru centrifugare
| 17 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 23 | Lotul nr.41 Indicatoare pentru sterilizare la 180 grade | 120,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Итог не подведён |
| 24 | Lotul 32 Acid Citric
| 28,00 MDL | mun.Chişinău str.Columna,47 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Не состоялась |
| Показать ещё (24 / 61) | |||||
Вопросы и ответы 10
22.12.2020 15:51 UTC · lot 52
Lamele de sticlă care este marimea ?
Ответ заказчика: lamele de sticlă pentru fixarea materialului biologic sunt standarde, mărimea 75 mm x 25 mm
23.12.2020 07:04 UTC · Depunere
Buna ziua, rugam sa prelungiti perioda de depunere!
Ответ заказчика: Perioada de depunere a fost prelungită
23.12.2020 06:53 UTC · perioada de depunere
Buna ziua, acum perioada de depunere cade pe 3 zile libere si la ora 10 a primei zile lucratoare se termina
Ответ заказчика: Perioada de depunere a fost prelungită cu 2 zile
22.12.2020 10:56 UTC · Divizare pe pozitii
Bună ziua,
1. Solicităm divizarea pe pozitii Lotul 26.
2. Valoarea estimată a lotului 26 în caietul de sarcini nu coincide cu valoarea exstimată pe platformă.
Ответ заказчика: Lotul nr.26 este este alcătuit din 1 poziție, suma estimată a cărea este 1947.0, atât pe platformă, cât și în anunțul de participare.
23.12.2020 07:24 UTC · Perioada de depunere a ofertei
Bună ziua,
Dățile de 25-27 sunt libere!
Prelungiți termenul de depunere a ofertei deoarece solicitați si garantie pentru ofertă respectiv băncile nu funcționează și nu o să reușim să întocmim garanția!
Ответ заказчика: Perioada de depunere a ofertelor a fost prelungită până pe 31.12.2020
18.12.2020 11:58 UTC · documente
Buna ziua, nu a fost anexat formularul DUAE. Va rigam sal atasati impreuna cu anuntul de participare in format Word
Ответ заказчика: A fost
18.12.2020 12:05 UTC · garantie
Concretizati va rog care este procentul la garantie pentru oferta
Ответ заказчика: % pentru garanția oferte este -1% din suma oferte fără TVA
22.12.2020 14:15 UTC · Perioada de depunere
va rugam sa prelungiti perioada de depunere, deoarece cade pe 2 zile de odihna
Ответ заказчика: Perioada de depunere a ofertelor a fost prelungită
22.12.2020 14:25 UTC · Depunere
Rugam mult sa prelungiti perioada de depunere. Multumim!
Ответ заказчика: Perioada de depunere a ofertelor a fost prelungită
22.12.2020 10:57 UTC · Anunț
Un singur anunț de participare dar o mulțime de greseli!
Ответ заказчика: Anume care?
Документы 9
- anunț de participare pdf.signed.pdf
Документы с тем же названием: 2
- 18.12.2020 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 18.12.2020 · только метаданные · Оригинал ↗
- duae _2021.doc
- anunt_de_participare cop_2021_2.docx
- cerințe p_imunologie.signed.pdf
- cerințe pentru biologia moleculară_2021.doc
- cerințe articole plastic.pdf
- cerințe-bacteriologie 2020.signed.pdf
- documentatia_standard_cop (1) (1).docx
Поданные предложения 126
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| SANMEDICO SRL | 7 | 6 500,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 11:00 UTC |
| LifeMed Group SRL | 20 | 51 975,00 MDL | На рассмотрении | 29.12.2020 17:10 UTC |
| GBG-MLD SRL | 18 | 940,80 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:35 UTC |
| Ecochimie | 30 | 330,30 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 07:35 UTC |
| SANMEDICO SRL | 14 | 1 056,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 10:57 UTC |
| GBG-MLD SRL | 35 | 6 600,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:39 UTC |
| LifeMed Group SRL | 13 | 1 080,00 MDL | На рассмотрении | 29.12.2020 17:15 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 40 | 385,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 07:38 UTC |
| SANMEDICO SRL | 25 | 1 248,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 11:03 UTC |
| Triumf-Motiv SRL | 5 | 150,00 MDL | На рассмотрении | 28.12.2020 11:33 UTC |
| LifeMed Group SRL | 61 | 2 812,50 MDL | На рассмотрении | 29.12.2020 17:15 UTC |
| LifeMed Group SRL | 12 | 450,00 MDL | На рассмотрении | 29.12.2020 17:15 UTC |
| Ecochimie | 45 | 148,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 07:35 UTC |
| GBG-MLD SRL | 44 | 14 500,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:46 UTC |
| GBG-MLD SRL | 22 | 16 000,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:45 UTC |
| SANMEDICO SRL | 59 | 15 900,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 10:47 UTC |
| GBG-MLD SRL | 14 | 950,40 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:36 UTC |
| GBG-MLD SRL | 33 | 54 912,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:30 UTC |
| GBG-MLD SRL | 4 | 7 350,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:41 UTC |
| GBG-MLD SRL | 7 | 3 000,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:33 UTC |
| SANMEDICO SRL | 8 | 500,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 10:43 UTC |
| GBG-MLD SRL | 48 | 7 000,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:46 UTC |
| GBG-MLD SRL | 57 | 11 000,00 MDL | На рассмотрении | 31.12.2020 06:46 UTC |
| SANMEDICO SRL | 37 | 1 152,00 MDL | На рассмотрении | 30.12.2020 10:50 UTC |
| Показать ещё (24 / 126) | ||||
Решения о присуждении 130
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| SANMEDICO SRL | 57 | 1 350,00 MDL | Предложения отклонены | 12.01.2021 09:19 UTC |
| SANMEDICO SRL | 2 | 2 184,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| Medglobalfarm | 21 | 979,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| SANMEDICO SRL | 39 | 1 152,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| GBG-MLD SRL | 12 | 800,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 16 | 5 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| Ecochimie | 30 | 330,30 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| LifeMed Group SRL | 10 | 2 750,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:35 UTC |
| Lismedfarm | 48 | 5 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| SANMEDICO SRL | 37 | 1 152,00 MDL | Победитель определён | 05.01.2021 10:19 UTC |
| GBG-MLD SRL | 28 | 2 600,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:39 UTC |
| SANMEDICO SRL | 60 | 13 651,20 MDL | Победитель определён | 05.01.2021 10:07 UTC |
| Ecochimie | 34 | 120,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:46 UTC |
| Profilabdiagnostic SRL | 7 | 5 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| GBG-MLD SRL | 41 | 5 808,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:59 UTC |
| GBG-MLD SRL | 16 | 12 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| GBG-MLD SRL | 29 | 1 936,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:49 UTC |
| LifeMed Group SRL | 12 | 450,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| SANMEDICO SRL | 25 | 1 248,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 44 | 16 500,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| SANMEDICO SRL | 14 | 1 056,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| GBG-MLD SRL | 39 | 864,00 MDL | Победитель определён | 04.01.2021 16:30 UTC |
| GBG-MLD SRL | 52 | 4 841,28 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| SANMEDICO SRL | 7 | 6 500,00 MDL | Итог не раскрыт | 04.01.2021 12:57 UTC |
| Показать ещё (24 / 130) | ||||
Официальные изменения 5
18.12.2020 12:41 UTC
General change of Contract Notice
18.12.2020 12:50 UTC
General change of Contract Notice
18.12.2020 12:56 UTC
General change of Contract Notice
23.12.2020 06:33 UTC
General change of Contract Notice
23.12.2020 08:53 UTC
General change of Contract Notice