Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1608019931844
Servicii de spălătorie auto
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
508 334,00 MDL
До дедлайна
истёк
29.12.2020 08:00 UTC
Электронный аукцион: 30.12.2020 12:00 UTC
Лоты
3
Поданные предложения
7
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Servicii de spălătorie auto
Параметры закупки
- CPV
- 50 › 50100000-6 · Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 508 334,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Centrul Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească · 508 334,00 MDL · 2021-01-01 → 2021-12-31
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
15.12.2020 · 08:23 UTC
Разъяснение условий
15.12.2020 → 21.12.2020 13:00 UTC
Принимают предложения
21.12.2020 → 29.12.2020 08:00 UTC
Определение победителя
30.12.2020
Исполнение контракта
01.01.2021 → 31.12.2021 00:00 UTC
Предметы закупки 3
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lotul nr. 1 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Centru | 50100000-6 Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe | 3 290 шт. |
| 2 | 3 | Lotul nr. 3 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Buiucani | 50100000-6 Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe | 2 350 шт. |
| 3 | 2 | Lotul nr. 2 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Botanica | 50100000-6 Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe | 3 060 шт. |
Лоты 3
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Centru Cerințe: prestarea serviciilor se va efectua de către Prestator fără rând; spațiul spălătoriei va permite intrarea ambulanței cu o înălțime maximă de 3,5 metri; lungime maximă de 5 metri; spălare exterior cu spumă; spălare covorașe cabină; ștergerea geamurilor, parbrizului; uscare cu aer în perioada rece a anului; soluția pentru spălare folosită va corespunde standartelor ca să nu distrugă vopseaua și lacul de pe automobil; la spălarea automobilului nu se vor folosi perii și cîrpe din material dur care să provoace zgârâituri pe caroserie. | 192 084,00 MDL | mun.Chişinău Stația spălătoriei auto a Prestatorului | 01.01.2021 → 31.12.2021 | Присуждено |
| 2 | Lotul nr. 2 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Botanica Cerințe: prestarea serviciilor se va efectua de către Prestator fără rând; spațiul spălătoriei va permite intrarea ambulanței cu o înălțime maximă de 3,5 metri; lungime maximă de 5 metri; spălare exterior cu spumă; spălare covorașe cabină; ștergerea geamurilor, parbrizului; uscare cu aer în perioada rece a anului; soluția pentru spălare folosită va corespunde standartelor ca să nu distrugă vopseaua și lacul de pe automobil; la spălarea automobilului nu se vor folosi perii și cîrpe din material dur care să provoace zgârâituri pe caroserie. | 178 750,00 MDL | mun.Chişinău Stația spălătoriei auto a Prestatorului | 01.01.2021 → 31.12.2021 | Присуждено |
| 3 | Lotul nr. 3 - Servicii de spălătorie auto, SAMU Buiucani Cerințe: prestarea serviciilor se va efectua de către Prestator fără rând; spațiul spălătoriei va permite intrarea ambulanței cu o înălțime maximă de 3,5 metri; lungime maximă de 5 metri; spălare exterior cu spumă; spălare covorașe cabină; ștergerea geamurilor, parbrizului; uscare cu aer în perioada rece a anului; soluția pentru spălare folosită va corespunde standartelor ca să nu distrugă vopseaua și lacul de pe automobil; la spălarea automobilului nu se vor folosi perii și cîrpe din material dur care să provoace zgârâituri pe caroserie. | 137 500,00 MDL | mun.Chişinău Stația spălătoriei auto a Prestatorului | 01.01.2021 → 31.12.2021 | Присуждено |
Документы 3
- Anunt de participare
- DUAE
- Documentatia standard servicii
Поданные предложения 7
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| UvicAuto | 3 | 137 075,50 MDL | На рассмотрении | 21.12.2020 17:30 UTC |
| UvicAuto | 1 | 191 905,70 MDL | На рассмотрении | 23.12.2020 10:21 UTC |
| Oxfort-Prim Servicii | 3 | 136 300,00 MDL | На рассмотрении | 23.12.2020 11:11 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 3 | 117 500,00 MDL | На рассмотрении | 24.12.2020 13:37 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 2 | 153 000,00 MDL | На рассмотрении | 24.12.2020 13:29 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 1 | 164 500,00 MDL | На рассмотрении | 24.12.2020 13:45 UTC |
| Oxfort-Prim Servicii | 1 | 190 820,00 MDL | На рассмотрении | 23.12.2020 11:10 UTC |
Решения о присуждении 7
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Oxfort-Prim Servicii | 1 | 190 820,00 MDL | Итог не раскрыт | 30.12.2020 12:51 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 1 | 164 500,00 MDL | Победитель определён | 11.01.2021 07:19 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 2 | 153 000,00 MDL | Предложения отклонены | 11.01.2021 07:20 UTC |
| UvicAuto | 1 | 191 905,70 MDL | Итог не раскрыт | 30.12.2020 12:51 UTC |
| Oxfort-Prim Servicii | 3 | 136 300,00 MDL | Итог не раскрыт | 30.12.2020 12:51 UTC |
| UvicAuto | 3 | 137 075,50 MDL | Итог не раскрыт | 30.12.2020 12:51 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 3 | 117 500,00 MDL | Победитель определён | 11.01.2021 07:19 UTC |
Контракты 3
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| не указано источником | 2 | не указано источником | Не состоялась | 21.01.2021 07:03 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 1 | 164 500,00 MDL | Договор в подготовке | 21.01.2021 07:03 UTC |
| SRL.MEGASIMETRIC | 3 | 117 500,00 MDL | Договор в подготовке | 21.01.2021 07:04 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.