Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1604931856115
Servicii alimentare pentru alimentarea copiilor din cadrul instituțiilor de învățământ preuniversitare subordonate DETS Botanica pentru perioada 01.01.2021-31.12.2021.
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
16 305 174,90 MDL
До дедлайна
истёк
15.12.2020 08:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
1
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Evaluarea conform criteriilor.
Criteriul de evaluare - maximull Kkal propuse de către operatorii economici participanți Furnizorul va asigura servicii de alimentare pentru alimentarea copiilor din institutiei nominalizate pentru perioada de studii 01.01.2021-31.12.2021
Prețuri și necesitatea Conform specificației tehnice și de preț (se anexează).
Nota obligatoriu:Servicii alimentare pentru alimentarea copiilor din cadrul Liceului Teoretic ”Iulia Hașdeu”
OPERATORUL ECONOMIC este necesar să despună de Cantina în apropiere de două sedii a instituției (100-800m).
Liceul ”Iulia Haşdeu” dislocat : str. Pandurilor, 66; și str. Titulescu, 18
Prezența în ștate de personal Lucrător medical (pentru cantină).
Параметры закупки
- CPV
- 55 › 55500000-5 · Servicii de cantină şi servicii de catering
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 16 305 174,90 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Direcția Educație Tineret și Sport Sectorul Botanica · 16 305 174,90 MDL · 2020-11-09 → 2021-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
09.11.2020 · 14:31 UTC
Разъяснение условий
09.11.2020 → 01.12.2020 07:30 UTC
Принимают предложения
01.12.2020 → 15.12.2020 08:00 UTC
Определение победителя
15.12.2020
Исполнение контракта
01.01.2021 → 30.12.2021 14:31 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii alimentare pentru alimentarea copiilor din cadrul instituțiilor de învățământ preuniversitare subordonate DETS Botanica pentru perioada 01.01.2021-31.12.2021 | 55500000-5 Servicii de cantină şi servicii de catering | 21 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii alimentare pentru alimentarea copiilor din cadrul instituțiilor de învățământ preuniversitare subordonate DETS Botanica pentru perioada 01.01.2021-31.12.2021 Evaluarea conform criteriilor.
Criteriul de evaluare - maximull Kkal propuse de către operatorii economici participanți Furnizorul va asigura servicii de alimentare pentru alimentarea copiilor din institutiei nominalizate pentru perioada de studii 01.01.2021-31.12.2021
Prețuri și necesitatea Conform specificației tehnice și de preț (se anexează).
Nota obligatoriu:Servicii alimentare pentru alimentarea copiilor din cadrul Liceului Teoretic ”Iulia Hașdeu” OPERATORUL ECONOMIC este necesar să despună de Cantina în apropiere de două sedii a instituției (100-800m). Liceul ”Iulia Haşdeu” dislocat : str. Pandurilor, 66; și str. Titulescu, 18
Prezența în ștate de personal Lucrător medical (pentru cantină). | 16 305 174,90 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Присуждено |
Документы 3
- doc.standart alimentarea 2021 (1).docx
- anunț de participare servicii alimentare 2021 (1) (3).docx
- duae_0.doc
Поданные предложения 1
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| ISAP"Bucuria-el | 16 305 174,90 MDL | На рассмотрении | 11.12.2020 16:32 UTC |
Решения о присуждении 1
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| ISAP"Bucuria-el Документы решения: scrisoare de înștiințare 01-15-711 din 16.12.2020.pdf ↗ | 16 305 174,90 MDL | Победитель определён | 16.12.2020 13:36 UTC |
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| ISAP"Bucuria-el | 16 305 174,90 MDL | Договор в подготовке | 16.12.2020 13:36 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.