Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1602496633843
Mijloace de transport (camion)
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
283 000,00 MDL
Până la termen
expirat
23.10.2020 07:00 UTC
Licitație electronică: 26.10.2020 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Mijloace de transport (camion)
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34100000-8 · Autovehicule
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 283 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 283 000,00 MDL · 2020-10-12 → 2020-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.10.2020 · 06:43 UTC
Clarificarea condițiilor
12.10.2020 → 19.10.2020 07:00 UTC
Se primesc oferte
19.10.2020 → 23.10.2020 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.10.2020
Executarea contractului
01.11.2020 → 30.12.2020 00:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Automobil Camion | 34100000-8 Autovehicule | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1, Mijloace de transport (camion) Automobil Camion TIP CAROSERIE: tentat, (brezent), cu posibilitatea de a deschide caroseria (cu legături).
Lungimea 4,5m
Lătimea 2,20m
Înălțimea min. 1,80m- max. 2,20m
TIP SALON: 3 uși, 3 pers. înainte, 3 din spate.
CAPACITATEA CILINDRICA A MOTORULUI: max. 2900 cm3
CARBURANT: Motorina
CUTIE DE VITEZE: manuala, min. 5+1 trepte
TRACŢIUNE: 4x2 (fata)
NUMĂR DE LOCURI: 5+1
PUTERE MOTOR: min. 130 cp
DIRECŢIE: asistata hidraulic
ROTI: 195/70R15
CONSUM CARBURANT: Ciclu complet max. 16 litri
CAPACITATE REZERVOR: min. 60 L.
MASA MAXIMA AUTORIZATA: max. 3500 kg
DIMENSIUNI AUTOMOBIL:
Salon:lungime: max. 2000 mm
-lăţime min. 1600mm;
ROATA DE REZERVA: de mărime normală
GARDA LA SOL: min. 400 mm
SISTEM ANTIFURT: imobilizator electronic
CULOARE: -
ANUL FABRICĂRII: automobil mîna a doua, fabricat În an. 2012-2014, parcurs nu mai mult de 200 000 km.
| 283 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 01.11.2020 → 30.12.2020 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
16.10.2020 06:43 UTC · Caracteristicile masinii
Buna ziua. Va rugam sa verificati daca este corecta garda la sol a masinii (400mm).
Dupa parerea noastra este prea mare pentru o masina cu tractiune fata.
Multumim.
Răspunsul autorității: Bună ziua, toate caracteristicile masinii sunt corecte, asteptam propuneri.
Documente 2
- anunt de participare mijloace de transport (camion) 2020.docx
- anunt camion scanat.pdf
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Medintergrup | 239 750,00 MDL | În examinare | 22.10.2020 22:19 UTC |
| Damicom | 281 480,83 MDL | În examinare | 22.10.2020 12:22 UTC |
| TechPlanet | 282 083,33 MDL | În examinare | 23.10.2020 04:59 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Damicom | 275 820,83 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.11.2020 07:51 UTC |
| TechPlanet | 276 420,00 MDL | Decizia se examinează | 26.10.2020 12:14 UTC |
| Medintergrup | 239 750,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.10.2020 06:57 UTC |
Modificări oficiale 1
13.10.2020 08:33 UTC
General change of Contract Notice