Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1600150027773
Lucrari :Constructia retelei de apeduct in s.Bilicenii vechi,r.Singerei cu conectarea la sursele de apa din riul Nistru prin brasament la apeductul magistral Balti-Singerei-etapa-III.
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
11 177 450,00 MDL
До дедлайна
истёк
06.10.2020 07:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
10
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Constructia retelei de apeduct in s.Bilicenii vechi,r.Singerei cu conectarea la sursele de apa din riul Nistru prin brasament la apeductul magistral Balti-Singerei-etapa-III.
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 11 177 450,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primaria Bilicenii Vechi · 11 177 450,00 MDL · 2020-09-15 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
21.09.2020 · 13:38 UTC
Разъяснение условий
15.09.2020 → 25.09.2020 07:00 UTC
Принимают предложения
25.09.2020 → 06.10.2020 07:00 UTC
Определение победителя
06.10.2020
Исполнение контракта
02.11.2020 → 30.12.2023 07:10 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Constructia retelei de apeduct in s.Bilicenii vechi,r.Singerei cu conectarea la sursele de apa din riul Nistru prin brasament la apeductul magistral Balti-Singerei-etapa-III. | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 усл. ремонт |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Constructia retelei de apeduct in s.Bilicenii vechi,r.Singerei cu conectarea la sursele de apa din riul Nistru prin brasament la apeductul magistral Balti-Singerei-etapa-III. | 11 177 450,00 MDL | s.Bilicenii Vechi s.Bilicenii Vechi | 02.11.2020 → 30.12.2023 | Присуждено |
Вопросы и ответы 9
15.09.2020 10:26 UTC · Anunt de participare
conform anuntului de participare la pct. 15 lista documentelor pentru prezentare obligatorie pct. 27 si 28 sunt solitate Formularele F16 si F17. Care este formatul acestor formulare? ele nu se regasesc in ordinul MF 176 din 5-10-2018 cu privire la aprobarea Documentației standard pentru realizarea achizițiilor publice de lucrări
Ответ заказчика: Conform documentelor pentru prezentarea obligatorie la punctul 27 si 28 - F 16 si F17 , se solicita in format liber
16.09.2020 07:17 UTC · Anunţul de participare
În anunţul de participare p.3 şi 21 şi p.12 şi 28 sunt aceleaşi?
Ответ заказчика: sunt identice
21.09.2020 14:11 UTC · Anunt
Ce modificari a-ti efectuat in anunt?
Ответ заказчика: . Fomularul F3.9,semnat electronic sau F 3,10
Declarație privind lista principalelor lucrări executateîn ultimul an de activitate Sau Fomularul F3.10,semnat electronic
15.09.2020 07:11 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua. Teava pentru conectari D=25mm care este PE-ul, PN-ul, SDR-ul?
Ответ заказчика: PE-ul -100, PN-ul-10 ,SDR-ul -17
24.09.2020 08:26 UTC · Concretizati va rog
Buna ziua explicati pozitia 198 AcB03A-Montarea in caminul existent a contorului de apa a robinetului de concesie ingropat, la bransamentele de plumb, avind diametrul de 20 mm (Filtru, robinet)- 700 buc?
Daca e necesar filtru in aceasta pozitie si cine il procura?
AcB03A Resurse materiale plumb si aliaj (norma e veche si asa materiale nu se utilizeaza dar cantitatea lor e foarte mare putem sa excludem aceste materiale din pozitie?)
Ответ заказчика: la acasta pozitie se prevede instalarea contorului de apa cu D 20mm,in cazul nostru este inclus instalarea robinetului,filtrului si lucrarile de montare ,celelate resurse se exclud,alte norme specifice pentru instalarea filtrelor nu exista,decit cele nominalizate
15.09.2020 10:49 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua. Conectarea consumatorilor de apa. Unde se monteaza Nodul de evidenta? Caminul nu este indicat.
Ответ заказчика: Nodul de evidenta se monteaza in camin,dar caminul se construeste din contul proprietarului
22.09.2020 05:52 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua explicati pozitia 198 AcB03A-Montarea in caminul existent a contorului de apa a robinetului de concesie ingropat, la bransamentele de plumb, avind diametrul de 20 mm (Filtru, robinet)- 700 buc?
Ответ заказчика: caminul exitent va fi din contul cetateanului construit,dar contorul de apa si instalarea va fi din contul acestei pozitii
15.09.2020 10:35 UTC · Termen de executie
confrom anuntului de participare termenul de executie este indicat 36 luni. In FDA din caietul de sarcini, capitolul 4 pregatirea ofertelor, pct. 4.5. termenul de executie - 1 luna. rugam sa clarificati acest moment, undei greseala, si sa faceti corectarile necesare
Ответ заказчика: se va modifica punctul 4,5 ,termenul de executare este de 36 luni
24.09.2020 08:56 UTC · Caiet de sarcini
Ce facem cu Aliaj de lipit staniu-plumb LP-30 % G si Teava plumb de presiune PB-99,96% 30 x 5 mm din pozitile 198 si 218 ?
Ответ заказчика: pozitia 218 este introdusa in capitolul ,,Montarea utilajului,, de alte resurse nu este nevoe.
Документы 6
- bilicenii vechi retele expertiza 2 f-1 (2) cae.de sar.semnat.pdf
- documentatia_standard_lucrari (2) (2).semnat.pdf
- anunt de participare apa (4).semnat.pdf
- documentatia_standard_lucrari (2).semnat.pdf
- duae_0 (1).semnat.pdf
- anunt de participare apa.semnat.pdf
Поданные предложения 10
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Uralis | 8 187 356,00 MDL | На рассмотрении | 06.10.2020 05:54 UTC |
| Laiola | 9 381 142,26 MDL | На рассмотрении | 06.10.2020 06:37 UTC |
| FPC ''VALIS'' SRL | 9 654 695,62 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 07:07 UTC |
| Valdcongrup SRL | 7 673 344,00 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 13:16 UTC |
| SC Foremcons SRL | 8 233 766,28 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 13:25 UTC |
| Polimer Gaz Complet | 7 931 926,95 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 19:53 UTC |
| FCP SOLDI SRL | 8 748 008,88 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 07:38 UTC |
| Orizont | 9 158 336,13 MDL | На рассмотрении | 06.10.2020 06:36 UTC |
| Polimer Gaz Constructii S.R.L. | 9 316 358,81 MDL | На рассмотрении | 05.10.2020 16:36 UTC |
| Izodromgaz | 9 158 333,33 MDL | На рассмотрении | 06.10.2020 05:35 UTC |
Решения о присуждении 10
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Orizont | 9 158 336,13 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Izodromgaz | 9 158 333,33 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Polimer Gaz Constructii S.R.L. | 9 316 358,81 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Valdcongrup SRL Документы решения: decizie apa (1).pdf ↗ | 7 673 344,00 MDL | Победитель определён | 14.10.2020 15:23 UTC |
| FCP SOLDI SRL | 8 748 008,88 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Uralis | 8 187 356,00 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| FPC ''VALIS'' SRL | 9 654 695,62 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Laiola | 9 381 142,26 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| SC Foremcons SRL | 8 233 766,28 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
| Polimer Gaz Complet | 7 931 926,95 MDL | Итог не раскрыт | 06.10.2020 07:00 UTC |
Официальные изменения 2
15.09.2020 13:11 UTC
General change of Contract Notice
21.09.2020 13:38 UTC
General change of Contract Notice
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Valdcongrup SRL | 7 673 344,00 MDL | Договор в подготовке | 14.10.2020 15:23 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.