Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1598275319583
Achiziționarea diverselor produse alimentare
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
225 029,24 MDL
До дедлайна
истёк
09.09.2020 07:53 UTC
Электронный аукцион: 10.09.2020 06:00 UTC
Лоты
71
Поданные предложения
216
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Решение на рассмотрении
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Diverse produse alimentare
Параметры закупки
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 225 029,24 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Gimnaziul Pîrîta · 225 029,24 MDL · 2020-08-24 → 2020-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
24.08.2020 · 16:41 UTC
Разъяснение условий
24.08.2020 → 02.09.2020 06:53 UTC
Принимают предложения
02.09.2020 → 09.09.2020 07:53 UTC
Определение победителя
10.09.2020
Исполнение контракта
06.09.2020 → 31.12.2020 00:00 UTC
Предметы закупки 71
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Ceapă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 кг |
| 2 | 28 | Magiun de zmeură 500g | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 30 шт. |
| 3 | 32 | Ardei dulci | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 60 кг |
| 4 | 33 | Zahăr tos ambalat | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 500 кг |
| 5 | 70 | Crupe de porumb | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 20 кг |
| 6 | 50 | Mazăre verde conservată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 80 банка |
| 7 | 64 | Ceai negru, frunze mășcate | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 15 кг |
| 8 | 7 | Ulei de floarea soarelui (nerafinat) | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 л |
| 9 | 45 | Roșii proaspete | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 кг |
| 10 | 15 | Castraveți proaspeți | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 кг |
| 11 | 13 | Crupe de hrișcă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 120 кг |
| 12 | 55 | Curaga | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 10 кг |
| 13 | 41 | Fileu de curcan | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 кг |
| 14 | 30 | Cașcaval rusesc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 140 кг |
| 15 | 66 | Pîine albă 0,450 | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 800 шт. |
| 16 | 27 | Făină de grîu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 40 кг |
| 17 | 8 | Crupe de griș | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 кг |
| 18 | 22 | Roșii proaspete MD la sezon | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 кг |
| 19 | 2 | Crupe de griu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 20 кг |
| 20 | 69 | Unt de vaci țărănesc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 140 кг |
| 21 | 24 | Cacao pudră | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 2 кг |
| 22 | 11 | Sfeclă roșie | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 кг |
| 23 | 17 | Morcov | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 180 кг |
| 24 | 58 | Varză | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 кг |
| Показать ещё (24 / 71) | ||||
Лоты 71
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 155,56 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 2 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 102,33 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 3 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 4 666,67 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 4 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 900,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 5 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 43 750,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 6 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 3 703,70 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 7 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 2 500,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 8 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 338,33 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 9 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 75,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 10 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 4 300,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 11 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 231,48 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 12 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 500,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 13 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 694,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 14 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 018,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 15 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 5 000,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 16 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 233,33 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 17 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 166,67 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 18 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 364,58 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 19 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 200,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 20 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 15 000,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 21 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 6 750,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 22 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 1 759,26 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 23 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 2 242,50 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 24 | Produse alimentare Produse alimentare pentru perioada septembrie-decembrie | 130,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r-ul Dubăsari | 06.09.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| Показать ещё (24 / 71) | |||||
Вопросы и ответы 5
01.09.2020 09:48 UTC · motiv
se poate de schimbat si de acasa
Ответ заказчика: Asa este hotărira grupului de lucru
01.09.2020 08:53 UTC · Denumirea Loturilor
Ce inseamna licitatie pe lista intreaga? modificați vă rog denumirea la loturi și atît așa cum ați făcut la procedura anterioară.
Ответ заказчика: nu are cine modificat persoana e in concediu
25.08.2020 05:24 UTC · Denumirea Loturilor
Redenumiți loturile confom CPV și conform documentației, este dificil de a participa la licitație e nevoie de a deschide fiecare lot pentru a putea ajunge la lotul dorit
Ответ заказчика: licitația este pe lista intreaga,nu mai avem timp de modificat
24.08.2020 16:41 UTC · Denumirea Loturilor
Redenumiți loturile confom CPV și conform documentației, este dificil de a participa la licitație e nevoie de a deschide fiecare lot pentru a putea ajunge la lotul dorit
Ответ заказчика: licitație pe lista intreaga
25.08.2020 07:20 UTC · Denumirea Loturilor
Perioada clarificarilor e pină data de 29.08.2020 ora 18:00, și dvs. nu trebuie să modificați nimic trebuie pur și simplu să redenumiți loturile pe platforma achiziții, conform codului CPV, (care se face în maxim 15 minute) cum credeți OE are timp să deschidă fiecare lot pentru a putea participa la licitația data. Vom fi recunoscători dacă veți redenumi loturile.
Ответ заказчика: licitație pe lista intragă
Документы 3
- anunț ii jumate 2020.pdf
- documentatia_standard_ii periodă 2020.docx
- duae_0.doc
Поданные предложения 216
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| SRL BAGUETTE | 37 | 3 398,40 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:46 UTC |
| SRL BAGUETTE | 19 | 2 799,60 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:54 UTC |
| SRL BAGUETTE | 52 | 2 556,00 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:39 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 30 | 11 316,20 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 11:03 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 57 | 1 600,00 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:17 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 30 | 11 433,33 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:04 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 55 | 483,33 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:16 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 54 | 496,67 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:50 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 21 | 5 820,00 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 12:59 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 16 | 249,00 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:30 UTC |
| SRL BAGUETTE | 8 | 440,50 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:58 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 47 | 1 342,59 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:12 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 13 | 1 873,00 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:29 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 10 | 4 080,00 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 12:54 UTC |
| SRL Lapmol | 35 | 1 275,56 MDL | На рассмотрении | 07.09.2020 14:14 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 12 | 1 080,00 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 12:55 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 25 | 211,50 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:35 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 65 | 1 393,75 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 06:04 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 34 | 1 380,00 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:06 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 68 | 966,67 MDL | На рассмотрении | 08.09.2020 13:22 UTC |
| SRL BAGUETTE | 47 | 1 481,50 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:41 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 32 | 2 377,22 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:38 UTC |
| SRL BAGUETTE | 54 | 560,00 MDL | На рассмотрении | 05.09.2020 07:38 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 4 | 2 493,50 MDL | На рассмотрении | 09.09.2020 05:23 UTC |
| Показать ещё (24 / 216) | ||||
Решения о присуждении 216
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 33 | 5 659,27 MDL | Решение на рассмотрении | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 30 | 12 600,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 62 | 2 216,67 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 54 | 496,67 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 3 | 4 195,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 71 | 419,99 MDL | Решение на рассмотрении | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 11 | 194,44 MDL | Решение на рассмотрении | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 31 | 233,40 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| TIRASTON | 61 | 10 074,07 MDL | Решение на рассмотрении | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 2 | 137,33 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 70 | 162,40 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 43 | 144,44 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 51 | 3 056,25 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 60 | 2 199,60 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 71 | 475,05 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 53 | 407,82 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 54 250,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL Lapmol | 37 | 2 646,67 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 37 | 3 398,40 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 50 | 851,20 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 54 | 493,33 MDL | Решение на рассмотрении | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL BAGUETTE | 7 | 2 914,50 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 22 | 2 026,85 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| SRL "Lovis Angro" | 20 | 16 362,49 MDL | Итог не раскрыт | 10.09.2020 12:51 UTC |
| Показать ещё (24 / 216) | ||||